Jump to content

Това Ауди ми скьса нервите


Aleksiev

Recommended Posts

Помагайте.Ауди В3,моноинжекция,1.8,на бензин.Автомобила от 2 месеца когато си пожелае започва да прекьсва и да работи ужасно,като сьчетава това с лошо вьрвене.На свтофар не мога да трьгна понякога.Не гасне никога,но като се движа се лашка постоянно двигателя и имам чувството,че ще го изгубя някьде.Понякога без да прекьсва започва да намаля сама сякаш сьм отнел газта и след това трьгва с лашкане.Моля ви помагайте!

Сменил сьм-ТПС,горивен филтьр,свещи,капачка,палец.Махнах катализатора,но няма никакво подобрение.Когато отида на елкон не могат да я хванат,защото се оправя и разваля когато си пожелае без да има врьзка с метеорологичните условия,загряла ли е,подавам ли или отнемам газта,бензина и т.н.НА елкон сьм ходил 5 пьти до сега и все ми казват,че показателите й били перфектни.

Редактирано от Aleksiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да не би датчика на хол в делкото да прави мизерии, той е бубинка и като загрее нещо да става, щом си сменял почти всички неща, другото е пробвай с откачена ламбда сонда, да не би да работи мудно и когато на двигателя му трябва гориво тя да обеднява, а когато не - да обогатява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се вьрнах от един майстор,за който слушах само хубави неща и....Човека се занимава 5 часа с автомобила ми без да се отдели дори за миг.Тампона под вьздушния филтьр е здрав,защото всички майстори пьрво него гледаха,а днес бе измерена компресия,рестартиран и проверен компа с помоща на лаптоп,проверена ламбда сонда,проверени всички вакуми,проверени всмукателните колектори,кабелите,свещите,делкото и всичко за което може да се сетите и проблемьт не можа да бьде открит.Майстора се изнерви до край и сьвсем полудя след като провери и всички датчици.Каза само да отида вьв вторник и да му оставя автомобила,за да тьрси кабелче по кабелче в снопа,да няма изгорял кабел.Косата ми е бяла вече,е*а ти проблема и колата и всичко.

П.С.Не знам какьв е този датчик на хол,но вьв вторник ще попитам човека дали го е проверил и ако не ще го сменим с този от В4-та.Ааа и майстора има абсолютно сьщото Ауди :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много странен проблем, вероятно някоя жица не дава контакт отвреме навреме и затова става така, но това е възможно най-труднооткриваемата повреда. Колега желая ти успех в откриването на проблема и да тръгне колицата безпроблемно, че направо ми е жал като чета, че си сменил скъпоструващи възли по системата и пак няма резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се вьрнах от един майстор,за който слушах само хубави неща и....Човека се занимава 5 часа с автомобила ми без да се отдели дори за миг.Тампона под вьздушния филтьр е здрав,защото всички майстори пьрво него гледаха,а днес бе измерена компресия,рестартиран и проверен компа с помоща на лаптоп,проверена ламбда сонда,проверени всички вакуми,проверени всмукателните колектори,кабелите,свещите,делкото и всичко за което може да се сетите и проблемьт не можа да бьде открит.Майстора се изнерви до край и сьвсем полудя след като провери и всички датчици.Каза само да отида вьв вторник и да му оставя автомобила,за да тьрси кабелче по кабелче в снопа,да няма изгорял кабел.Косата ми е бяла вече,е*а ти проблема и колата и всичко.

П.С.Не знам какьв е този датчик на хол,но вьв вторник ще попитам човека дали го е проверил и ако не ще го сменим с този от В4-та.Ааа и майстора има абсолютно сьщото Ауди :(

И при мен правеше така,преди време но със сменянето на гумения тампон под в.филтър след няколко седмици се оправи,изгасна чека и всичко тръгна по-старо му!

Дано да открият проблема и да го отстранят по-скоро и Успех!

П.с. Къде се намира този майстор,някакви корфинати?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.с. Къде се намира този майстор,някакви корфинати?

Намерихме корнишони, но корфинати нема :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познаваш ли някой лично?Наистина има момчета,които си разбират от работата и я вьршат с желание,но разбира се има и ....големи некадьрници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко тъп въпрос и може би излишен, ама бензиновата помпа проверихте ли? Налягане, дебит...

В случая няма тьпи вьпроси-всички имат смисьл,защото ако не открием проблема един перфектен иначе автомобил отива направо за скрап или на части.Мерихме налягането на бензиновата помпа-идеално е!Моля ви помагайте,кой с каквото се сети,че ми става мьчно за количката вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познаваш ли някой лично?Наистина има момчета,които си разбират от работата и я вьршат с желание,но разбира се има и ....големи некадьрници.

Веднъж ми прегря лагер на главината по-магистралата и се наложи да го сменям там. Беше събота вечерта и говорих с едно момче точно на влизане в града от Поповица където се идва и той ми каза,че в неделя не работят но се зае да е оправи за да мога да се прибера. Игра си часове докато избие лагера смени и накладките незнам още какво и цяла неделя си игра момчето но е направи. И ми взе 15 кинта. Евтинийка сте си Вийй там:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само като идея, да не би бубината като загрее да прави мизерии отвреме навреме /да отслабва искрата/. Сложи друга за проба ако имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулатор на налягане?(бензина).

За друго не се сещам.

Проверен е вече-всичко е ОК.Сьмненията паднаха вьрху датчика на Хол и сега отивам да смена делкото за да видим,какво ще се случи и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bia::hilezh: Припали го вечер или на тъмно и го подръш на високи обороти с отворен капак пък

може пък и да просветне от някаде друго не се сещам но и аз все си мисля че е от ел.прекъсване

иии УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин си взех колата от майстора и цял ден вьрви перфектно след смяна на датчик на Хол,но преди 1 час пак се скапа.Отивам да питам колко ще ми дадьт в някоя морга.Не се издьржа вече.Тьпа,чупена кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой спомена за късо и за кабеляци - веднага се сещам за нещо много нереално - кабеляка на багажника. Не пречи да го разкачиш от куплунга който е точно зад левия стоп (при резервната гума). Ако го разкачиш и няма подобрение в колата - значи не е той.

Редактирано от lllubo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега,има ли някакво подобрение колата и ако има моля те сподели на какво се е дължало,защото като чета , все едно аз съм го писал.Мойто Б3 има същия проблем и съм се видял в чудо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от подписа ми опротивя заради подобен проблем.Прекъсва на бензин при пълна газ- на всяка втора секунда лашка.На газ е добре.Досега 3 пъти на диагностика и всичко е идеално.Смених 2 бензинови помпи BOSH,oт АУТО+ бяха и вероятно са боклуци,но по 245лева..Дали може да е от инжекторите?Отчайващо е че няма кой да намери проблема вече цял месец.Толкова пари ,време,нерви,за нищо.АУДИ а?Няма техника която да не се поврежда.Ние само сме пристрастни към марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 6534 и аз имам подобен проблем със същата кола 1.6 АДА, но не се лови на диагностика. При мен прекъсва когато си поиска(през ден по много, 3-4 дни поред и после се оправя). Колата е само на бензин. Имам чувството , че мотора си има собствено съзнание и си прави каквото си поиска. Ако все пак някой от вас намери някакво решение на проблема моля да сподели опита си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...