Jump to content

VAG COM не може да обучи дистанционно


s7r3l0k

Recommended Posts

bsdnikolov    Колега   чест  и  почит   от  моя страна ,  ако ми беше  на близо   вервай ми   щях  да те  удавя от  пиене   при мен нещата   се  получиха     и още  веднъж   жив  и здрав  !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

Не колегата Moonland се подразни от това, а аз. И не съм се подразнил всъщност, а просто помолих да се раздели темата, именно заради кодировките при А3 и А6, за да не подведем някого. Това без никакви лоши чувства, разбира се. Хубавото в случая е, че си решил проблема.

Относно дистанционното 4D0 837 231 N - ключаря спомена нещо от сорта на "дано не е от А4, че не може да се обучи", но не му обърнах внимание тогава. Мисля си, че щом е дошло от А3, значи следва да се обучи като всяко друго дистанционно и изобщо не съм сънувал за такива драми - мислих, че всички дистанционни от тези години се обучават по еднакъв начин. Въобще, какво общо има дистанционното, като модула няма такъв канал?

Аз си поемам изцяло вината, защото в желанието си да направя централното, при това с ключ, избързах много и не разучих достатъчно материята, а се хвърлих с главата напред. Така и няма да разбера защо проблем с КЛЮЧА, води до липса на канал в МОДУЛА. Утре ще опитам и ще споделя. Хиляди благодарности, че се заемаш с това, което си е допълнително разучаване на проблема, отделено време и внимание за разбирането му и подробната публикация. В краен случай ако не стане, друг ключ ли ми трябва или модул? И ако е ключ - какъв.

Едит: До колкото помня, преди Memory Position си оставаше винаги на 0011, независимо какво правя.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчисти памета и започни отначало. При колегата също му е давало Error при опит да влезе в адаптационен канал 21 и накрая по горе описания от мен начин си е обучил дистанционното на А6-цата. Така, той достигна до извода, че модулите на които не са активни адаптационните канали, явно се обучават ръчно.

В случая, това че се намеси колегата, беше само в плюс. Той раздвижи отново темата. И ако не беше той, нямаше да погледна в ross-tech за какво иде реч. Влезнах да търся за неговата кола, докато обсъждахме нещата на лични, а попаднах на А4. НЕ е вярно, че на А4 не се обучават. Влез в линка, който бях дал и виж как става. Просто не става с компютър, а с добрия стар "олд скуул".

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена. Не е нужно да изтриваш дистанционите от контролера. При вписване на ново в Memory позиция 1, новото автоматично изтрива старото и се записва на негово място. Ако ще обучаваш 2 или повече, има лека тънкост, за да накараш модула да запише новото на 2-ра, 3-та или 4-та позиция.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колегата Moonland се подразни от това, а аз. И не съм се подразнил всъщност, а просто помолих да се раздели темата, именно заради кодировките при А3 и А6...

Не е работа на Moonland да ти пуска тема вместо теб и да я разделя. Просто трябва да си пуснеш нова тема в правилния раздел и след това модератор да премести мненията от тази тема в новата ;).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега, пообъркал си се. Аз съм си я пуснал в правилният раздел, говорих за другият колега с А6. И не съм молил директно когото и да било. За тази цел има бутон "Нередност". Както и да е. Заради въпросният колега сега се стигна до разясняване на моят проблем, тоест е било за добро.
Нали няма да е проблем, че единият ключ няма да има транспондер? Все пак той не се ползва за отключването... Резултати ще имам до 2 часа.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Ключ с транспондер, трябва да има в ключалката, докато си на контакт. След успешното обучение на новия (стискам палци за което), вече ще му сложиш транспондера и за да палиш с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Профилактично пак с канал 000 ресетнах всичко. По време на "обучението" след като задържах бутона за отключване, колата не се отключи. Отключих я ръчно. Натиснах бутони за заключване и отключване. Чух звук, но не се загледах дали се е отключила/заключила. В каналите като задържа за секунда бутоните се вижда промяна в стойностите, както трябва да бъде, но колата не реагира на командите. Нито отключва, нито заключва, нито отваря багажника. Опитвам се да го направя до нея, тоест липсата на антена отпада, щом се вижда промяната в стойностите. Паднали батерии от многото натискане на бутони преди малко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пообъркал си се. Аз съм си я пуснал в правилният раздел, говорих за другият колега с А6...

Прав си :gut:, грешката е моя - критиката е към @golfa защото не си пусна питането в правилния раздел.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милион благодарности към колегата bsdnikolov ще са малко, спрямо помощта, която ми оказа само в тази тема. Дистанционното заработи, а проблемът се оказа, в това, че забравих старият ключ на запалването. Благодаря ти, колега, че се включваш толкова активно през цялото време! Ако не беше се включил и колегата с A6, щях да продължа да сменям централни и да плащам за доставки един Бог знае още колко време. Отново благодаря! :bia:

Тъй като бях с код в багажника 5D0, следва, че нямам окабеляване за антена при буксите, които влизат в централното. Разбрах на кои пинове трябва да са, по документа, който изтеглих от сайта с информация за централните, но не разбирам от къде трябва да стигнат до тези пинове, от снопа с кабели ли се вадят, къде е другият им край?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че най-после "счупи каръка"!!!  :zustimm:  :bia:

Само не разбрах от въодушевения ти отговор, ръчно ли го вписа или след като най-после в ключалката е имало ключ с транспондер, адаптационните канали са станали активни?

 

А за антената, не се вталявай толкова. Недей бара фабричните снопове с кабели. Просто си купи ниско-омов коаксиален кабел (50 ома или по-малко) и го заври някъде под кора, тапицерия или нещо подобно, като преди това си му оголил върхът с около 5 сантиметра.

Оригиналната схема по ELSA e:

Screen_Shot823.png

 

но ти просто направи нещо подобно:

 

Screen_Shot824.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вписах го ръчно, не съм гледал за каналите. Прекалено голямата радост ме спира да продължа да дълбая в проблемът, пред който се изправихме.

В сайтът как е описано, че трябва да се направи? През фабричният сноп ли? Ако трябва, ще потърся човек, който да го окабели както трябва в последствие.

Първоначално ще е първобитният начин, както го описа. Един кабел е, но до колкото виждам се разделя на две. Въпросът е от къде да намеря самите метални елементи, към които се прикрепва оголеният кабел и се поставят в буксата към централното и как се наричат. :hilezh: Другият кабел има ли проблем да се опира в метал, някъде по купето? Че мисля около централното да го пусна някъде. Половин метър смятам ще е предостатъчен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"първобитният начин" - благодаря за бляскавото мнение. Трогнат съм!!!

Шегата на страна. Сега по-сериозно....

Това не е един кабел който се разделя на две, е именно коаксиален кабел. За пин А/7 се кримпва оплетката, а за пин А/1 се кримпва сърцевината. Пинове, можеш да си закупиш от Порше. Имай предвид, че там не ги чуват особено парите. 

За дължината на кабела, зависи къде смяташ да го изведеш.

За опирането в метал...... Мисля, че няма да е проблем. R47 не е антенен усилвател, че модулът да го захранва с електричество, а е антена. Така че, не би трябвало да е проблем.

Ако с този "първобитният начин", обхватът на дистанционното ти е над 20-30 метра, въобще не се занимавай с глупости после да го  "окабели както трябва".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре - нека е авангардният начин. :hilezh: Не е казано с лошо. Оплетката отделно, сърцевината също - това е ясно. Никой обаче няма да ми се навие да поръча тези пинове. Няма ли друг вариант? Идея къде да изведа самият кабел? Нагоре в задната колонка на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой обаче няма да ми се навие да поръча тези пинове. Няма ли друг вариант? 

Като алтернатива, може да ползваш това:

СЪЕДИНИТЕЛ ЩИФТОВ N42W-T1

Screen_Shot825.png

 

МАГАЗИНИ ЕЛИМЕКС има във всеки по-голям град. По спомени, ти май беше в Стара Загора:

Screen_Shot826.png

 

 

Идея къде да изведа самият кабел? Нагоре в задната колонка на колата?

Не е лоша идея.  ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни нямах никакво време. По цял ден съм зает, а като приключа вечер всичко е затворено. Взех един кабел и за пробата го вързах просто така на буксата. Не ми се разкарваше далеч от колата, но ми даде около 10м обхват, за повече не знам. Тези дни като ми се освободи повече време, ще отида да купя пинчетата и ще монтирам всичко. Само се надявам да са правилната големина, че тези на буксата като ги гледам какви са мъници...

Това е и причината да не умувам много във форума. Много работа, много нещо последните дни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Най-накрая всичко е монтирано и работи отлично. Отне ми доста време като за подобна дребнотия (час), но всичко е направено максимално близко до фабричната инсталация. Имам обхват 7-8 метра без дори да съм оголил върха на кабела, който играе ролята на антена и не знам дали да си играя изобщо да го правя, като тази дистанция ми е предостатъчна, спрямо 1-2м. преди, които в някои случаи дори бяха много и трябваше да натискам бутоните по няколко пъти, за да отключа/заключа колата.
Благодарности на колегата bsdnikolov, че подробно се зае с проблемът ми и откри информацията за обучаване на дистанционното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Повдигам отново темата  с надежда някой да ми помогне... Проблемът ми е абсолютно същия като на колегата пуснал темата и опитах всичко което е писано ,но уви при мен винаги се получава по трудния начин.

 Подробно за моят проблем: Преди 6 месеца ми отказа едното дистанционно ,почнах да ползвам второто и след 6,7 дена отказа и то. Помислих си батериите се скапаха ,ще ги сменя ,речено сторено но без никакъв ефект. Тогава вече забелязах ,че изчезнаха всякакви комфорт функции ,като вдигане на прозорците и от вратата и от дистанционните ,също така и зумера за забравени фарове изчезна. И така вече доста време се тормозя, чета ,обучавам ,адаптирам и нищо.

Модулът ми е "8D0 862 257 B" с кодинг 14913    (При този в Adaptation на 2 и 21 канал дава ERROR).

Днес купих др. модул на 433 mHz  "8D0 862 257 E"  прекодирах го като стария 14913 ,но отново нищо ,въпреки че при този модул 21-ви канал е активен и смятам ,че направих цялата процедура както трябва (Така си мисля аз) и вече не знам какво да правя.

Моля ви за помощ ако някой има малко свободно време.     :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
На 29/01/2016 at 21:54, Турбонаддув написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Колега реши ли си проблема? Имам същия от почти година, онзи ден гледахме мислихме и пак нищо не направихме :D

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
На 21.05.2015 г. at 22:36, Buddah написа:

На останалите места, където съм виждал да слагат модул 35/46 в един кюп, езика е уклончив. Използват се изрази от рода на "би трябвало".

Ключовете се изтриват от паметта на модула.

Само за да сме сигурни, това, което си направил:

1. Влезнал си в Адаптация.

2. Въвел си канал 00

3. Натиснал си Read

4. Натиснал си Save

И след това пак не е имало нищо на канали 1/21?

колеги аз също имам този проблем,но на 1 и на 21 ми дава грешка !!!моля за помощ !

На 29.01.2016 г. at 21:54, Турбонаддув написа:

Повдигам отново темата  с надежда някой да ми помогне... Проблемът ми е абсолютно същия като на колегата пуснал темата и опитах всичко което е писано ,но уви при мен винаги се получава по трудния начин.

 Подробно за моят проблем: Преди 6 месеца ми отказа едното дистанционно ,почнах да ползвам второто и след 6,7 дена отказа и то. Помислих си батериите се скапаха ,ще ги сменя ,речено сторено но без никакъв ефект. Тогава вече забелязах ,че изчезнаха всякакви комфорт функции ,като вдигане на прозорците и от вратата и от дистанционните ,също така и зумера за забравени фарове изчезна. И така вече доста време се тормозя, чета ,обучавам ,адаптирам и нищо.

Модулът ми е "8D0 862 257 B" с кодинг 14913    (При този в Adaptation на 2 и 21 канал дава ERROR).

Днес купих др. модул на 433 mHz  "8D0 862 257 E"  прекодирах го като стария 14913 ,но отново нищо ,въпреки че при този модул 21-ви канал е активен и смятам ,че направих цялата процедура както трябва (Така си мисля аз) и вече не знам какво да правя.

Моля ви за помощ ако някой има малко свободно време.     :flehan:

аз също купих друг може ли да ми кажете как да получа номера на  мокодинг-а. А и аз съм зле на 1 и 21 ми дава грешка и незнам какво да  правя,ако може някой да помогне

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги , при мен се появи един проблем - вчера си взех вакуум помпа за централно с обучен ключ към нея...дистанционното хващаше само до вратата при което днес прочетох от по-горните коментари за коаксиален кабел като антена. Всичко беше ток и жица след горе долу час , хващаше от 20 метра сигурно , но ( ето го и проблема ) изведнъж спрях да мога да вдигам/свалям прозорците от дистанционното ( вчера можех ) , а както и като изключа от контакт преди можех да свалям/вдигам прозорците и след 3,4 мин се изключваше тази опция , а сега това го няма : изключа ли от контакт ток йок. Дали нещо си е загубило някакви стойности докато е била изключена буксата ? Колата е Audi a3 8L 1.9 TDI AGR .

Редактирано от A3 - 1.9 TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С дистанционното става , но сега само някой път ги вдига или сваля..трябва ли да отида при човек с ВАГ Ком или е някакъв друг проблем ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...