Jump to content

Audi A5 1.8 TFSI, 3.2 FSI или diesel


Recommended Posts

  • Отговори 338
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами подпухва или не знам как да го обясня, при 4ф примерно половината са така, дори на задния ред. Малко все едно от надряване е ефекта, но кожата не стои равна и изпъната вече, а е като на балони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази изглежда доста добре на външен вид, но сивата има в пъти повече екстри + вътрешен S-line пакет и е близо 3к по-малко.

При тази има ли вероятност за стружки или и тя е с безпроблемната помпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто един леко хиперболизиран пример - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11448980419236786&slink=bzy1yr

При по-старите модели може да е напукана кожата, може да е всичко, но го няма тоя ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може да се получи от детски столчета, малко по-големи деца, разхождащи се по задната седалка, домашни любимци, товарене на кашони и стоки с ръбове, които натискат кожата в определени точки и после си остава разтегната.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш две деца отзад, малко трудно може да им го обясниш. Иначе столчетата досега след като съм свалял за няколко часа не си личи, че са били слагани+това те натискат няколко определени зони само...Такова набръчкаване съм виждал по разни обяви и за мен е мистерия, как се постига, може би поливане с нещо или кофти препарати при обработка...механично доста трудно ми се струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се сетих за това обяснение, обаче статистически не излизат нещата, масово са така моделите след 2004. Явно има някаква промяна в материали, изпъването на кожата или не знам какво. Май е по-твърда вече също и разпъне ли се веднъж отиде. Забележете обаче колко често е нахърчена и по страниците на предните седалки където няма как да се случи от екслоатация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално и аз съм с детско столче и на 4ф-ката го сменях всеки месец ляво-дясно, защото ме беше страх да не направи нещо на кожата/алкантарата. Сега в кю-то по същия начин, даже вече го махнах и сложих седалка, защото стана 15кг, пък и е по-удобно, както и да е.

Направих предположение, защото в конкретната обява предните седалки са идеални, а отзад е леш. Може предишният собственик да е бил всеки път с костюм, а жената/децата/кучета/котки отзад да правят мазало. Имало е опити за поправка, но определено неуспешни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появи се нещо изглеждащо не лошо на снимки и характеристики - 2.0 TFSI 211 кс. Събота ще отида да го погледна.

Липсва му дясната решетка на халогена и дясната врата ми седи като отворена леко. Имало е удар там според мен, който не е направен особено добре или е от мръсотията.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се струва,че е имала удар.Прилича на лошо боядисана.Като цяло на мен не ми харесва тази кола.Имаше като ли че по добри предложения по нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж я, но има леки цветови разминавания, може и така да е снимана кофти де. Също километрите изглежда доста захабен салона за 123к км...

Моята б8 я продадох на почти 130к виж как изглеждаше салона при все, че не е Слине

vrkt9V4.jpg

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От колите, които гледах имам чувството, че S-line седалките се износват повече от другите. Имат много по-издадени части, които при всяко ставане и сядане се мачкат. Отделно дрехи, чанти и всякакви такива много повече се търкат по издадените части. Моята в момента е със спортни седалки, които са подобни на S-line седалките в А5, не са кожени, но има нещо подобно и там.

При 2-3 коли целия интериор включително и седалките бяха супер запазени, но там където са "опорите" винаги е доста по-износено. Зависи и от човека, който е карал колата 100%, но все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре и виж историята, ако няма официално инфо поне до 2012-13 и да е била на под 100к не се занимавай, лично мнение е, че тази кола като я гледам и липсват поне 50-100к км от това на обявата. Не че е фатално, ако са доказуеми, ама предвид че е превъртана, кой знае какво още закърпено и скрито има...

 

Едит: сега погледнах, че е и предняк...стига ве :)

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С предно е, но като се има предвид, че щях да ходя до Казанлък да гледам бялата (разубедихте ме), която е 1.8 TFSI почти без никакви екстри нищо не ми пречи да я погледна тази в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко feedback за черната 2.0 TFSI 211 к.с.

Не беше на адреса посочен в обявата и трябваше да се разкарвам до Бенковски да я видя.

Според мен 100% е имала удар от дясно при това по цялата дължина на колата, а не само от пред. Не беше боядисана особено добре. Липсваше решетката за халогена, като собственика каза, че ще поръча, но била S-line и се намирала по-трудно или нещо такова (казах му, че не е S-line и да внимава какво взима, че няма да му стане на колата :hilezh:), хромираната решетка отпред беше цепната в дясно и имаше по-голям луфт спрямо капака от дясната страна, счупени пластмаси на кората на дясната врата при огледалото горе.

Снимах вратата в затворено положение да я видите и вие.

20160109_135721.jpg

Съединителя беше супер твърд и скоростите влизаха трудно.

Като пуснах пръскалките на предното стъкло не пръскаха само по стъклото, но и по тавана, а най-странното беше, че веднага светна лампата за доливане на течност и собственика дойде с една тубичка да долее като ме попита "светна ли лампата".

С две думи - не е моята кола.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...