Jump to content

изчезнаха спирачките,мотора гасне


kolu

Recommended Posts

Колеги случи ми се следното интересно и крайно неприятно нещо.Преди около две седмици колата започна трудно да спира и това почти от веднъж.В казанчето, спирачната течност не е намаляла,от тогава почти всеки ден го следя и проняна няма.Вчера направих един обстоен преглед на канал и не забелязах някъде течове,по спирачните апарати отпред,по задните колела,по свързващите тръбички и маркучета,спирачната течност в казанчето не е намаляла.Съединителя отделя нормално,не съм забелязал разлика.Педала на спирачката "омекна" и колкото и да го натискам,да помпя,не се променя,независимо дали двигателя работи или не.Започва да "хваща",някаде в долно положение,малко преди да свърши хода на педала.Там си се усеща,както преди "твърд" ,при неработещ двигател трябва да натиснеш с усилие,а при работещ нормално се натиска.И вчера ми направи впечатление,че когато двигателя работи на място и натисна педала на спирачката няколко пъти оборотите се понижават и мотора гасне.

Ако някой е имал подобен проблем или може да ме насочи на къде да търся причината ще бъда благодарен.

П.П. Предното ляво колело(това,пред шофьора) въобще не спира,а другото си спира нормално.Не знам до кога.Всъщност, само на него разчитам в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм да поясня,става дума за Ауди 80 Б3

Кантарчето не тече.

Спирачната помпа,как бих могъл да я пробвам и да знам,тя ли е проблема или не.И защо едното колело спира и спира колата,а другото колело все едно че няма спирачка.Вчера вдигнах предницата на колата и при работещ двигател и натисната до край спирачка лявото колело се върти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RaDi_b4 не съм го казал с лоша мисъл ^_^. Свали предна лява гума и пробвай да обезвъздушиш, ако не излезе нищо от тръбичката, отивай за помпа :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RaDi_b4 не съм го казал с лоша мисъл ^_^. Свали предна лява гума и пробвай да обезвъздушиш, ако не излезе нищо от тръбичката, отивай за помпа :lol:

Аз пък попитах с умисъл. В смисъл има няколко вида спирачни системи в ауди, ето защо питах за модела. Аз съм далеч от идеята за блокирал спирачен апарат, макар, че предните са на един кръг от помпата, ето тази тема е полезна, според мен. ЦЪК

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали предна лява гума и пробвай да обезвъздушиш, ако не излезе нищо от тръбичката, отивай за помпа :rolleyes:

Опитах и скъсах щуцера за обезвъздушаване с тръбния ключ понеже не се разви.Преди това опитах да го развия с гаечен ключ.Като заварен е.Сега трябва да мисля и за спирачния апарат:друг или този,по някакав начин да го оправя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах и скъсах щуцера за обезвъздушаване с тръбния ключ понеже не се разви.Преди това опитах да го развия с гаечен ключ.Като заварен е.Сега трябва да мисля и за спирачния апарат:друг или този,по някакав начин да го оправя

Пробвай да разпробиеш щуцера малко , набий една подходяща звезда /торкс/ и развивай.

После купи нов щуцер , обезвъздушавай и пиши какво е положението .

Щом менка обороти и гасне при натиснат сп. педал имам усещането ,че сервоапарата е умрял вече.

Провери и за всеки случай обратния клапан в маркуча от колектора към сервото .

Ако обезвъздушаването не помага , отиваш и към нова помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери и за всеки случай обратния клапан в маркуча от колектора към сервото .

Проверих клапанчето днес,добре е,пропуска само в една посока.

Как мога да тествам сервоапарата,някой знае ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,днес монтирах спирачния апарат,обезвъздуших го(така си мисля) и резултата е същия-колелото не спира.Струва ми се ,че моя проблем отива към помпа.Педала на спирачката е "мек" и като го натисна няколко пъти един след друг(напомпя),затопочва да се "втърдява".Имам два въпроса:

1.Колко секции има тази помпа и как са закачени колелетата към нея?Предното ляво не спира,а предното дясно кове.

2.Защо двигателя гасне като "напомпя" педала на спирачката няколко пъти?Усещам,също така,че по трудно започна да пали първоначално?

П.П. Кажете как разкарвате тези пробки за обезвъздушаване,направо са ,като заварени за супорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,днес монтирах спирачния апарат..........................

колега и при мен беше сьщото смених помпата исе оправи иначе помпата е вьрзана на крьс предно ляво сьс задно дясно и предно дясно сьс задно ляво смени помпата и всичко ще се оправи успех

МОЛЯ НЕ ЦИТИРАЙ ЦЕЛИЯ ПОСТ НА КОЙТО ОТГОВАРЯШ!!!

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се вкарам и аз във филма, скоро карах на Ачо колата.

Видимо педала на спирачката е много по-твърд от моя.... факт.

Колега от форума покара моята и сподели че моя е много мек прекалено даже (хода е голям).

Не че не спира колата, напротив спира и на ГТП-то скоро си мина на теста с валците както трябва без драми предни/задни.

Към какво да се ориентирам?

Първите ми мисли идват за счупена пружинка горе в помпата на педала, заминаваща си помпа... или нямам идея.

Течове няма, спирачната течност е ДОТ4 (сменена преди две години).

Нямам задържания в никой от четирите спирачни апарата.

п.с

Нямам никакви промени в работата на двигателя при натискане на спирачките от към обороти.

Просто педала е по-мек от нормалното :f_ck_you:

колата има хидравлика ако има значение

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Колега от форума.................

И при мен беше така.Като се позамисля,някаде от Гергьовден забелязах,че трудно спирам,на един светофар бая посвирих с гуми,за да спра до където трябва.Още миналата година един приятел я покара и ми каза,че ми е малко "мек"педала на спирачката,но откакто я карам си спира безпроблемно, дори и тогава и не съм правил нищо по нея.Преди,когато двигателя не работи,първите две три натискания и то в началото на натискане педала беше по-мек,но в останалата част на хода си искаше бая натискане,като след това се вцепяваше целия.Спирачната течност,от както я имам не съм я сменял.Пак преди около година си сменях задните накладки и видях,че едното цилиндърче е протекло и го смених,долях малко и други проблеми не съм имал.В един сайт преди четох за спирачната течност,как се сменя,на колко време,видове и др. ,като накрая завършваше "... ако не ви прави проблеми не я пипайте."Е аз бях така,до преди месец,сега пълна профилактика.

П.П. А това с гасненето на мотора е капак на всичко.Не знам каква е връзката със спирачките,ако има такава.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачната течност си я смени - не е скъпа - трябва да се сменя на 2-3 години.

И при мен след смяната й се подобриха спирачките.

И обезвъздушаването на запалена кола и с 4-те колела на земята - иначе при мен не стане обезвъздушаването, като беше вдигната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Абсолютно същият филм е и при мен..., ще следя темата с интерес!

Нови дискове и накладки, нови задни челюстни, сменена течност и обезвъздушена на стенд, но педала пак си остава мек.

Жената кара Нисан Микра..., ами какво да ви кажа другари - муха да кацне на педала и колата спира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е варианта помпата да не докарва дебит след хх години на работа, според мен голям.

Има ли ремонтни комплекти за тая спирачна помпа, или се взима на сляпо втора ръка и се моля че ще е ок?

Питанията са ми чисто информативни с цел правилна диагностика на ефекта "мек педал".

Каква е процедурата промивка на спирачна система, чисто профилактично мисля да я направя.

Тая течност не е нещо скъпо така че мисля да го пробвам като опция.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм решил.Поръчах си ремонтен комплект за спирачната помпа,на предните спирачни апарати също,смяна на спирачна течност.Евентуално и нови дискове.

Колеги ,как си разкарвате обезвъздушителките?Аз вече скъсах едната и разпробивах,ако мога другата да спася.И още един въпрос.На едното ми задно колело,обезвъздушителката е скъсана,така вземах колата,има ли начин, по който мога да извадя скъсаното парче,което е навито в спирачното цилиндърче или не?Знам,че най-лесно е да се подмени с ново,но ако има бих опитал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За помпата има един не лош вариянт . От Ботев посока Опълченска по Симеон завиваш в дясно по Антим 1 след двайсетина метра в блокчето в ляво пиши ремонт спирачни помпи .Гумички 2 лв. бройката , но най добре с цялата помпа , ако имаш счупени пружини или не можеш да се справиш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега попаднах на темата. Щом ти гасне и могора, в комбинация с твърди спирачки, защо не видиш вакумния клапан от сервото към двигателя - някъде ти пуска въздух по тази система :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега попаднах на темата. Щом ти гасне и могора, в комбинация с твърди спирачки, защо не видиш вакумния клапан от сервото към двигателя - някъде ти пуска въздух по тази система :hilezh:

Клапана е здрав,проверил съм го,а педала на спирачката е "мек" и при работещ,и при неработещ двигател,хваща ниско долу и спира само едното предно колело.Задните колела не съм ги проверявал как спират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,как си разкарвате обезвъздушителките?
Аз моите ги пръснах профилактично с WD-40 два-три пъти и се развиха лесно. Може да ги почукнеш отгоре(все едно ги набиваш) ама с нещо меко(дръжка на отверка или клещи) да не ги подбиеш. Моят съвет е пръскай ги периодично(поне 5-6 дни) с WD-40 и след това се опитай да ги развиеш. На мен ми беше спекло делкото и почти седмица си го пръсках всеки ден докато отпусне.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

След смяна на спирачна помпа и профилактика на предните спирачни апарати пак имам спирачки.

Направих и снимки,само дето трябва да ги кача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари излезе профилактиката и помпата?

Качи снимките да гледаме, няма да е лошо.

Щот и аз съм във фаза събиране на пари за тази профилактична операция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачна помпа на "Топран" 65лв.

За предните спирачните апарати ремонтни комплекти:на "Топран" 9,50лв.

на "Аутофрен" 5,00лв.

Спирачна течност една тубичка за 5,35лв.Имах и пътни разходи,но тях няма да пиша.Профилактиката си я правих аз.

Ремонтният комплект за спирачна помпа "Ате" на "Топран" е 17,50лв.,НО ме посъветваха (не от магазина) да си купя нова спирачна помпа,а не ремонтен комплект за моята.Пиша и за това,понеже в началото мислех за този вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...