Jump to content

Как да познаем реални км и сервизни книжки


Recommended Posts

Здравейте колеги,

стана ми интересно какви са механизмите с пренавиването на км, както и с подправянето на оригинални документи за коли внасяни най-вече от Германия и Италия и какво можем да направим, за да открием, ако евентуално ни "ментят" при покупка на употребяван автомобил. Темата сигурно е разисквана многократно вече, но напоследък гледам масово Аудита от преди 15 години на по 120-130к. км и се чудя доколко може да се вярва на това и дали ако отиде човек в Порше или друг оторизиран сервиз може да се познае ако нещо е "пренавивано" или подправяно. Ей на мен ми дадоха оригиналните италиански документи(дето в КАТ ги взимат при регистрация), според които собственикът е била 63-годишна жена, същата е и на сервизната книжка към документите на колата, където до 3-тата година е изминала едва 27,000км. и има разни печати на Mandolini Auto( официалният вносител за Италия) та ми е интересно това дали и как може да бъде подправено, тъй като не е все тая дали купуваш кола на да речем 120к км или 250к км...?

Някой да е запознат по-навътре с нещата или да има познати/приятели с различни случки по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 140
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз ще ти разкажа как купих мойта ти прецени.А4 1.8 TQ от края на 97-ма.Втори собственик италиянец от Болоня.Първия собственик е водил идеална сервизна книжка,това са редовни смени на масла,спирачки,ремъци,съединител,всичко е стифирано в сервизната книжка с фактури и data sheet какво е правено по колата за всяко спиране в бокса.Това до 144 000 и 06'година.Тогава явно попада във въпросния 2-ри собственик отново от Болоня за когото няма никакви данни да е правил нещо по колата.Знае се само че е 42 годишен и я е продал за остатъчна стойност 2400 евро.Последните лепенки на прозореца са от 09'.Километража казваше 167 000.

Не знам дали са и оригинални километрите,но такива са и документите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е малка кола 15-20 (А2-А3) к.км на година

средна кола (А4) 30-45 к.км на година

голяма кола (А6-А8) 45+ к.км на година

това само за ориентир.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е малка кола 15-20 (А2-А3) к.км на година

средна кола (А4) 30-45 к.км на година

голяма кола (А6-А8) 45+ к.км на година

това само за ориентир.

Тези са по-скоро за дизелови коли ориентири.Бензин западняците си купуват ако не им се налага да въртят километри.Италия не е много по-голяма държава от БГ.Аз на година рядко минавам 15 к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всякакви коли са ориентири повярвай ми. За дизел числата са с около 30% нагоре над тези стойности които съм дал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всякакви коли са ориентири повярвай ми. За дизел числата са с около 30% нагоре над тези стойности които съм дал.

Човек какво ти става на тебе.Проста сметка казва че 30 к на година са 100 километра на ден.Ти няма ли да си купиш дизел ако минаваш 100 на ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Италия не е много по-голяма държава от БГ.

Напротив Италия е много по-голяма държава сравнена с България! А по пътища и магистрали е направо огромна! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хората там рядко работят наблизо и едни 40-60 км. на ден за отиване и връщане от работа са абсолютно нормални.

Укиенда спокойно си палят колата и правят едни 300-400 км. разходка.

Разбира се това беше преди кризата, но колите за които по принцип говорим са минали точно през тези години и това натоварване.

Моята дневна разходка с колата е 55 км. това е за да отида и да се върна от работа, ако добавим да свърша и някоя работа с колата през деня смятай за какво говорим.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямат нищо общо с циганията тук , карат на газ - да, ама това единствено подкрепя тезата за дизел/бензин на еднакви километри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта там вече ама хич не е популярна. За мен беше абсолютен шок но това е истината.

Седя си на една автобусна спирка на около 20 км. от Рим и си чакам автобуса, пред мен трафик сериозен защото хората отиват на работа по посока на Рим. Резултата беше следния 98% от колите които минаха покрай мен бяха малолитражки (ама от най-малките Полото е лимузина направо) и почти без изключения бяха тракалнци/кюбета. Единствените които бяха бензинови са малко по-стари модели които по принцип нямат дизелов мотор за този модел.

Минах и пешком покрай две малки бензиностанции но газ колонки не видях....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз във Франция и Италия не видях толкова хубави коли колкото в България съм виждал честно, направо съм изумен не съм очаквал такова нещо! А относно бабичките, ако не си гледал това виж го да те развесели малко http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/ne-kupuvayte-ot-babichki.html :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кризата ги удари яко и тях.Дизелови малолитражки в града.Какво ти говори това,на никой не му се дават по 20 еврака дневно на бензиностанцията

Аз във Франция и Италия не видях толкова хубави коли колкото в България съм виждал честно, направо съм изумен не съм очаквал такова нещо! А относно бабичките, ако не си гледал това виж го да те развесели малко http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/ne-kupuvayte-ot-babichki.html :)

Бухахаххахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смешното е,че кола на 4години и такава на 10+ години са на еднакви километри.

В чужбина се кара много повече отколкото тук,въпреки че всичко е относително.Аз лично преди едвам достигах 13-15 000км.,а за последните 2 години съм направил 60 000км.

Според мен за да е горе-долу реална сметката се слагат по 35-55 000км. на година и това е.По пътя на логиката бензиновите и градско насочените автомобили са в долната граница.

Все пак формули за тези неща няма.Една известна автокъща 2006 г. беше продала едно А6 произведено 2000г. и се оказа,че колата е била реално на 670 000км.,а километража показваше 195 000км.Бяха сменени седалки,волан,педали,но бяха забравили да върнат километрите в скоростната кутия(автоматична)

Виждал съм 4годишна А6ца 3.0ТДИ на 700 000км.

Към автора на темата:

Щом като имаш съмнения я скъсай от диагностики.Почти всички автотърговци,особено продаващи нов внос се измъкват как нямали номера или време или какво ли не.Откаже ли ти оглед си тръгваш.Съгласи ли се,отиваш в Порше,след това някъде другаде,караш колата и решаваш.

Ако са сигурни в това,което продават няма да имат причина да ти откажат проверките в сервиз.Аз също се занимавам с коли по една една или друга линия и ти гарантирам,че ако колата е ОК ми е все едно къде ще се води на преглед,даже съм давал ключовете на потенциални клиенти да си обикалят с колата цял ден за да решат.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хората там рядко работят наблизо и едни 40-60 км. на ден за отиване и връщане от работа са абсолютно нормални.

Укиенда спокойно си палят колата и правят едни 300-400 км. разходка.

Разбира се това беше преди кризата, но колите за които по принцип говорим са минали точно през тези години и това натоварване.

Моята дневна разходка с колата е 55 км. това е за да отида и да се върна от работа, ако добавим да свърша и някоя работа с колата през деня смятай за какво говорим.

И аз минавам дневно поне 70 км..

Това е в Бг., а какво остава за голмите държави ?!?

Ясно е, че показанията по километражите на колите по автосалоните са нереални.

Въпрки всичко, човек може да се ориентира за състоянието и пробега (поне до някаква степен) по интериора, двигателният отсег и т.н.

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за кой път вече, който има желание да научи реалните километри на колата или поне да има оринетир отива с VIN в Порше/Юнитрейд и след 10 секунди е готов. Всичко останало е догадки.

Или отворете mobile.de, вижте как дизеловите Голфове на 2 години са на по 150-200К...

Разбира се в много случаи реалните километри са без значение, защото срещу отделените пари не може да се купи нещо много по-различно. Продава се каквото хората искат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като човек работил почти 3 години в автокъща мога да кажа следното което е сигурно на 100 %

- има коли на 2 години и по на 250- 300 000 км...

- както и такива на 12-13 години от 120-200 000 км. с редовни сервизни документи.

Относно това дали са истински сервизните документи на коли нов внос....и ДА и НЕ....Последните понякога са издадени по поръчка от някой сервиз по поръчка на търговеца арабин или сърбин.

По- лошата ситуация, която няма как да разберете е следната....Кола на 5 години, 120 000 км. например с редовни сервизни документи, до момента в който , колата е претърпяла силен удар или дефект в мотора. Тогава автомобила се продава от собственика в чужбина в такова състояние и тук в БГ започват съмнителните ремонти. В този случай виждате една добра сервизна история, но няма как да знаете за последните щети защото те не са отстранявани в сервиз в чужбина.....и гризвате дървото....Виждал съм такава кола със счупено бутало, тук се слага едно втора употреба, два клапана, дори не се шлайфа главата и хоп колата вече се продава като перфектния нов внос.

Така, че всичко е до късмет и малко повече гледане все пак....Оставете тези сервизни книжки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи относно VIN-a в Порше, като отидох и точно за това ги питах - мога ли да разбера нещо повече за колата - обслужване, ремонти и т.н. щот според мен 100% излиза някаква информация, нищо че е от Италия, а тия казаха, че не можели да ми предоставят такава информация. Слагал съм я на ВАГкома и километрите са индентични с тия дето се показват на таблото, а пък някакви грешки дава само с алармата, понеже няма фабрична, но има някакви като "остатъци" та изписва някакви врати и багажник отворени...Иначе за Италия, пък и за Германия - то има много градчета там, дето само възрастни хора живеят, които респективно не ходят на работа и използват колите си да отидат до магазина да напазаруват или 1-2 пъти годишно да отидат на почивка някъде, така че не са само тези дето живеят в някое предградие и пътуват по аутобаните 2 часа до работата всеки ден - за тях е нормално и 100к на година да навъртат, но зависи много от карането. Ей примерно аз моята не е да не я карам, но повече от 1000км. на месец градско не навъртам щот всичко ми е не на повече от 10км от вкъщи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е малка кола 15-20 (А2-А3) к.км на година

средна кола (А4) 30-45 к.км на година

голяма кола (А6-А8) 45+ к.км на година

това само за ориентир.

Мисля, че е доста точно като за ориентир. Според моето каране е точно толкова. В Италия мисля, че също е проблизително толкова, обаче в Германия е според мен повече.

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- както и такива на 12-13 години от 120-200 000 км. с редовни сервизни документи.

Да, ама нашите мошеници/автотъргаши/ такива не внасят. :rolleyes:

Щото нямат печалба оттях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи относно VIN-a в Порше, като отидох и точно за това ги питах - мога ли да разбера нещо повече за колата - обслужване, ремонти и т.н. щот според мен 100% излиза някаква информация, нищо че е от Италия, а тия казаха, че не можели да ми предоставят такава информация.

Странно, на мен в Юнитрейд или вече Сакар Ауто(Овча Купел, София) няколко пъти са ми давали такава информация, изключително бързо и напълно безплатно. Някой или не е знаел за какво става въпрос или по някаква причина ти се е направил в Порше. Всяко докосване на колата до официален сервиз се вкарва в базата данни.

Редактирано от Cucurko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са му дали информация защото на колите в Италия не им се води подобна история в базата данни.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от тия дето вярват, че колата им може да е на до 200 000км когато си ги пише на нея. Примерно Опела и А6-цата ми като гледам някой части по тях, мисля че отговарят. На Аудито ми ако сега сваля съединителя и е оригинален, вече ще съм 100% убеден че е на реални километри 190 000км. Просто има неща като спирачки, и други детайли дето се сменят на 100-150 000км. Аз по тях по някога си правя изводи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да Ви споделя малко от скромния си опит.

Преди да купя моята какви ли не гробници видях. Ядосах се ,платихме на човек и отидохме в Швейцария да си купим. Там пренавиването на километражи било забранено и тн. Накрая аз взех моето а3 2001 на реални 158к , моя приятел взе Вектра 2000 на 163 000,които в последствие се оказаха 440 000 км. Всичко е въпрос на късмет и риск :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...