Jump to content

За какво конкретно трябва да внимавам при покупката на 4.2 ?


Recommended Posts

Здравейте приятели,

след дълго лутане, реших да взема 4.2 във S8 360hp. Разбрах че V8ците страдат от някакви проблеми с вериги (за какво са тези вериги, двигателя не е ли с ангренажни ремъци), което поражда висок разход и невървеж.

Може ли да ми кажете, дали 4.2 във S8 360hp е засегнат и за какво по-точно трябва да гледам, за да избегна този скъп разход?

 

Нещо друго конкретно да ме посъветвате да гледам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За веригите горе на разпредлителните валове на двете глави най-вероятно става дума.

Тоя двигател е с ангренажен комплект.

4.2 V8 задвижван с верига е чак при S4/B6/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангренажните вериги не водят до невървеж и висок разход на гориво. Спортните и състезателните мотоциклетни двигатели от един до четири цилиндъра са с ангренажна верига, "банани" и хидравличен обтегач. Имат навика да вадят по 200 коня литрова мощност. Аз бих предпочел двигателят да е с верига/и вместо с ремък, но в случая не може да се избира.

По колата не знам какво трябва да гледаш по-специфично, тъй като за мен V8 е антиподът на всички екологични и икономически съображения, а и го свързвам със спортно купе тип реди ту рейс. Мъжка кола е де. Взимай, щом те влече.

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, тая тема я четох до 8ма страница и не виждам нищо повече от 7 страници обсъждания на някакви евентуални обяви. Първия пост започва супер, но последващите не се доближават дори малко до отговор на въпросите в първия пост.

Поне вече знам че става въпрос за вериги между разпределителните валове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, тая тема я четох до 8ма страница и не виждам нищо повече от 7 страници обсъждания на някакви евентуални обяви. Първия пост започва супер, но последващите не се доближават дори малко до отговор на въпросите в първия пост.

Поне вече знам че става въпрос за вериги между разпределителните валове.

Имах предвид,че тук няма да намериш нищо читаво,според мен,а в немско цените са други.

Има ли определен бюджет като цяло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема във веригите, а в обтегача за тях. Като се прецака иска смяна, а цената е солена над 1к лв броя а са два и нямат заместител.

Това при всички 40 клапанови V8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата която си избрал е супер, вози перфектно, много е надеждна и комфортна, но ..... почти всички, които се продават са яко издухани! Аз 2 години си търсех мойта, но най-накрая успях :) и ще ти споделя моя опит: Като гледаш двигателя. гледай да няма никакво масло по болтовете на главата - много важно. Като сменяш скоростите на място (P, R, N, D/S), не трябва да се чува абсолютно никакъв звук. Вътре в колата не трябва да се чува нищо да няма разлика между включена и изключена. Гледай да е с новия автоматик с S режим е много по-надежден и по-добре сменя скоростите. Колата е безбожно скъпа за поддръжка, ако слагаш оригинални части. Едно обслужване на ремъци, ролки, водна помпа, масла (двигател+скорости), филтри е към 2000 лв. Основния проблем, е че скоростите се износват много бързо, или по-скоро хидросъединителя и при смяна започва да боксува (вдига обороти, но не сменя скорости) - много внимавай за тва, щото струва над 2000 лв също. Обслужването на автомата почва от четирицифрена сума (комплект гарнитура+уплътнения е 400 лв само части). Като се возиш, не трябва да се чува скърцане от тапицерията или каквото и да било тропане (колата е много обезшумена и при 250 км/ч трябва да чуваш само вятъра). Двигателя се чува само като ускоряваш и спокойно трябва да можеш да сложиш чаша с вода отгоре без да се разлее. От ауспуха не трябва да излиза нищо, освен пара, когато е студено. Гледай колата да е с hot weather package и соларния шибедах да работи - тая екстра просто е невероятна и незнам защо я няма на всеки висок клас :) Относно климатика, има клапани, които клеясват и забиват или на студено или на топло - опитай да променяш температурите и виж кво става, щото тия клапани почти не се намират и не винаги могат да се поправят.

 

Трябва да имаш много добър майстор да поддържа читаво такава кола и голям късмет да намериш някоя в добро състояние. Като отидеш в ауди, по рамата могат да ти принтират сервизна история в техните сервизи (те са глобално свързани), така че да се ориентираш какво е правено и на какви километри.

 

Както с всяка кола, преди да я купиш, трябва да я покараш (колкото по-дълго, толкова по-добре) и да я закачиш след това на комютър да видиш какво става.

 

Приготви мерак и пари ще изпиташ исинското удоволствие от шофиране с тази кола :)

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой ще му даде да гледа болтовете на главата   :hilezh:  , а и ако няма масло около тях ще е странно .

 

:hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

имам предвид болтовете под пластмасовите кори (от двете страни на двигателя). Отстрани се вижда и колкото и да ги мият винаги остават леки следи от масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема във веригите, а в обтегача за тях. Като се прецака иска смяна, а цената е солена над 1к лв броя а са два и нямат заместител.

Това при всички 40 клапанови V8.

Отказалите се от по-малки двигатели при който и да е модел кандидат-ентусиасти да вземат това предвид и да не мислят, че 4.2 V8 е неразрушим, че върви без почти никаква поддръжка след газификация и всичко ще е 6. Аз и затова казах, че това е икономически неоправдана покупка, макар че не знаех подробности за цени на разни части. Със сигурност има още подобни такива възли с високи цени и ще е хубаво да се вземат под внимание, за да не стане от трън та на глог. Не хуля модела (и на мен ми харесват V8), да не е някой да ме разбере погрешно... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впрочем тези обтегачи са същите и при 30клпановите шестаци(2.4, 2.6 2,7тт, 2,8) *с много малка разлика* но и там цените са същите. Кое е по-лесно за преглъщане, да дадеш над 2к лв за шестак или осмак? При 1.8т пак го има, но е само 1. Друг е въпроса кога и как се прецакват.

Просто многото километри при тези коли не си личат и е много вероятно да имаш не само това за правене а и много други. Всичко по тези коли е скъпо удоволствие. Колко е оправдано финансово, всеки си прецинява. Може да е по-добре да огледаш новите Д3, макар и там вече да е трудно да намериш запазена такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези обтегачи работата е на късмет и до това дали са замаскирани километрите на автомобила. На мой приятел S8-цата преди месец направи 1 000 000 км, нищо че пише 240 000 км на таблото. :) Преди няколко години ги сменя и двата обтегача.

 

На моето табло пише 200 000, колата е към 350 000 и се обаждат рядко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 27.05.2015 г. at 16:46, tvard написа:

Впрочем тези обтегачи са същите и при 30клпановите шестаци(2.4, 2.6 2,7тт, 2,8) *с много малка разлика* но и там цените са същите.

 

Малко ще изтупам прахта с два въпроса на които не намерих отговор в други подобни теми.

 

При 32 клапановия 4.2, преди фейслифта предполагам са същите или ако са различни цената пак в този диапазон ли е ?

 

Отново за същата тояга с 32 клапана, от 90 до 94 канал, допустимите стойности са (0 +3) или (0 -3), като колата сложена е на D ? И ако не бъркам е като при дюзите на печките, колкото по-близо до нулата, толкова по-добре ?

Има голяма вероятност да съм в грешка, ще съм благодарен, ако някой ме поправи или даде друга информация, относно тези канали. 

 

Редактирано от SCHwabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...