Jump to content

Система за домашно кино


Recommended Posts

Какво мислите за това?! SONY DAV-DZ700FW

:hilezh:

Здравей колега! Не искам да те разочаровам, но всички тези с-ми за домашно кино са един дол дренки! Там дори няма класове! Дет се вика при тези с-ми няма как да сбъркаш...много! В смисъл, каквото и да вземеш - все тая!

Лично моя съвет е, ако искаш нещо истинско, да заделиш още толкова парички и да сдобиеш с компонентна Hi-Fi с-ма от нисък клас! Която би имала космическа разлика с посочената от теб! Като добавим и възможността за смяна и "ъпгрейт" на компонентите с такива от по-висок клас, то вече това е вид вложение!

Елементарен пример за такава с-мка е тази:

1. Един от най-добрите ресийвъри - нисък клас: DENON AVR-1706

2. Еднa 5.1 система - нисък клас, която меко казано учудва с качеството на звука си:DENON SYS-55HT

3. + каквото и да е DVD до 200лв.

Всичко това излиза около 1400лв., но дори и сравняването му като цялостна с-ма с готовите с-ми за домашно кино е кощунство!!!

Успех:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега имам същата но без безжичните тонколони тоест модела 500,много съм доволен невероятен звук и мощност,вземай ако си я харесал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цък

Виж това как е. И на двете трябва да си сигурен, че колоните за нищо не стават... или почти за нищо. Ще ти свирят, но Лично аз съм фен на Онкио и съм с него от 1999 г. Сменил съм няколко и съм доволен- говорим за ресивъра. Прав е колегата, че е по- добре сам да си избереш компонентите- ДВД плейър, ресивър и колони, но ако мислиш, че слухът ти е супер чувствителен и че ще усетиш изкривяването на звука при мощност 100 вата. Вярвай ми, в апартамент няма да издържиш и 60. Просто почваш да вибрираш. Така че... парите и изборът са си твои... Ще се радвам да съм ти бил полезен. :hilezh:

Забравих да ти кажа за Сони-то:

Задните колони са безжични- ДА ама НЕ. Няма кабел за Звук, но трябва да им осигуриш захранване и пряка видимост между ИЧ предавател и приемник. С всяко заставане между тях губиш звука от задните. :D

Редактирано от padrebg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаааа. ONKYO HT-C503 е единствената добра алтернатива, на това което съм "сглобил" по-горе:D Чувал съм я тази с-ма и си заслужава паричките:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези пари колега, най-добренаистина се насочи към ресивър и колонки. за ресивъра- мен ме кефят на сони моделите...колоните има на джамо добри! виж в електро.бг също има интересни пердложения. проблема на системите за домашно кино е че след време остаравя и не може да се смени. а пир отделните компоненти- подаряваш двд-то и си купуваш следващото, дето да чете каквото ти трябва!

аз така се пре***х преди време- купих си двд и видео в едно! дадох 490 кинта за това нещо. само една година след това ввече не ми вършеше работа- ама грам! сега седи като паметник у нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де...... нещо не разбирам......дали не съм се събудил още - не знам - ама знаят да искат 900 кинта за това чудо и да не му дават никаква гаранция...... :D ..... мое мнение - човек трябва да е много смел та да го купи :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да не му дават никаква гаранция......

Не вярвам да не дават! По-скоро да са пропуснали да я напишат :hilezh:

Задните колони са безжични- ДА ама НЕ. Няма кабел за Звук, но трябва да им осигуриш захранване и пряка видимост между ИЧ предавател и приемник. С всяко заставане между тях губиш звука от задните.

Е това ме отказа тотално от това домашно кино!!! Супер щях да съм прецакан ,дори н****н :hilezh:

добре ,че попитах на точното място . . . Благодаря Ви :D

хм-м безчични тонколони :D

виж в електро.бг също има интересни пердложения

Kak е точно адреса ,че не работи нещо мисля!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаааа. ONKYO HT-C503 е единствената добра алтернатива, на това което съм "сглобил" по-горе:hilezh: Чувал съм я тази с-ма и си заслужава паричките:hilezh:

Ъъъъ, Sony?!?! Jamo?!?! Малеее, дано само някой хайфист или аудиофил да не прочете тези две марки, че ще требва да бега за парцал след като повърне няколко пъти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип никога не бих си купил нещо подобно, колегите правилно са те насочили към ресийвър + колони ( правени още по-долре )дали ще са 5.1 или повече вече е въпрос на вкус и пари, а за ресийвъра пак е така, но каквото и да купиш за марка не говоря трябва да има HDMI, същото въжи за ТВ евентуално ДВД или ако ги гледаш през РС да е доста мощно все пак аз искам да гледам и СЛУШАМ HD филми с качество 1920х1080 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип никога не бих си купил нещо подобно, колегите правилно са те насочили към ресийвър + колони ( правени още по-долре )дали ще са 5.1 или повече вече е въпрос на вкус и пари, а за ресийвъра пак е така, но каквото и да купиш за марка не говоря трябва да има HDMI, същото въжи за ТВ евентуално ДВД или ако ги гледаш през РС да е доста мощно все пак аз искам да гледам и СЛУШАМ HD филми с качество 1920х1080 :D

Редактирано от raiders
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-евтино ли искаш? Аз лично ще си взема това към коледа http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=1078 :D , до сега съм със Сони и продължавам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така освен това http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=1078 ще ми трябват и колони и предполагам

каквото и да е DVD до 200лв.

Имах впредвид друго като марка или дори като клас ,примерно да е клас нагоре ,но да не е повече от 1800-2000лв

Ъъъъ, Sony?!?! Jamo?!?! Малеее,

Толкова ли са зле!??!

Редактирано от venko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен този denon нещо дуго има ли като вариант!?

ONKYO- в предния пост съм ти пуснал и линк. За Джамо-то- едно време правеха добри колони, ама сега май вече не са класа. Ако търсиш нещо качествено на прилична цена- виж JBL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм фен на Denon и Onkyo. За тея пари по-добре вземи Onkyo, ниския клас на Denon е по-скъп а е по-зле от Onkyo.

Проблема не е в ресивъра а в колоните, те са половината от системата ти но те предупреждавам хвърлиш ли пари за качествен ресивър се почва качествено ДВД, качествени колони (те са най-скъпия елемент), плазма. Но си залужава повярвай ми. Жена ми като разбра че само ресивъра ми струва малко повече от стария й Голф 3 ме обяви за луд и поиска палто:D

Брат ми си купи миналата година същата система само че Самсунг а той от звук не разбира. Идва веднъж у нас и след като глухар като него разбра че неговата нещо не му харесва как свири сам си направи сметката. Според мен ще дадеш 800 лв за тая система и после ще съжаляваш а тя е посмъртно твоя

Редактирано от Audi_90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще дадеш 800 лв за тая система и после ще съжаляваш а тя е посмъртно твоя

Този вариант отпадна ,тотално съм го забравил вече :D

Сега мисля за какво да давам парици!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж щом си готов да похарчиш много пари по-добре виж това www.bgaudio.org тука са "професорите", аз съм само любител, както казаха колегите Denon са добри, но виж и тези марки HARMAN KARDON, не съм фен на YAMAHA но провери ги и тях. Но това е само началото защото трябват добри колони, после LCD с HD, едно HD DVD и става лудница :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bgaudio.org се съмнявам да са професори но са ,,майстори,, на самоделките:hilezh:

Harman отдавна се произвеждат в Китай докато Denon от модела 2805 нагоре е само в Япония което за мен е фактор. Yamaha-та е ширпотреба. Чуй Pioneer от 1015 нагоре, много свеж и светъл звук на прилична (поне според мен цена)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E да де "професори" хаха, поне в София магазини бол, даже можеш да чуеш, има какво да се избира и види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах впредвид друго като марка или дори като клас ,примерно да е клас нагоре ,но да не е повече от 1800-2000лв

E сега съвсем ме обърка!!! Първо тази система, за която пишеше цялата беше в ценови клас до 1000лж. А сега...?! :hilezh: Какво точно да е в ценови клас до 2000?! Само DVDто или цялата с-ма!? Казах DVD за 200лв., поради простата причина, че ако не държиш на HD то няма смисъл да се влагат повече пари в DVD! Във видеото огромна разлика в качеството няма. По-добре средствата да се пренасочат, към качествено аудио!

Ъъъъ, Sony?!?! Jamo?!?! Малеее, ....

Толкова ли са зле!??!

Разбира се че не са зле! Просто класа е друг и съответно таргет групата!

ONKYO- в предния пост съм ти пуснал и линк. За Джамо-то- едно време правеха добри колони, ама сега май вече не са класа. Ако търсиш нещо качествено на прилична цена- виж JBL.

Едно мнение на разбирач! :hilezh:

И аз съм фен на Denon и Onkyo. За тея пари по-добре вземи Onkyo, ниския клас на Denon е по-скъп а е по-зле от Onkyo.

Проблема не е в ресивъра а в колоните, те са половината от системата ти но те предупреждавам хвърлиш ли пари за качествен ресивър се почва качествено ДВД, качествени колони (те са най-скъпия елемент), плазма. Но си залужава повярвай ми. Жена ми като разбра че само ресивъра ми струва малко повече от стария й Голф 3 ме обяви за луд и поиска палто:dance:

Брат ми си купи миналата година същата система само че Самсунг а той от звук не разбира. Идва веднъж у нас и след като глухар като него разбра че неговата нещо не му харесва как свири сам си направи сметката. Според мен ще дадеш 800 лв за тая система и после ще съжаляваш а тя е посмъртно твоя

Съжалявам много но не мога да се сдържа!!! Изказвания от сорта "..аз съм фен на Denon и Onkyo..." - ъъъ, тва да не са чалга певици или рок групи! Както и: "..ниския клас на Denon е по-скъп а е по-зле от Onkyo..."!!!! Според кой?! Много е глупаво и лаишко, когато се говори за продукти от един и същи клас да се дават определения, кой е по-зле или по добре! Това може да е само чисто субективно и лично мнение! Нали точно за това с в един клас! И Денън и Онкйо имат зад гърба си м/у 60 и 80 години опит в аудиото!

Айде със задраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E сега съвсем ме обърка!!! Първо тази система, за която пишеше цялата беше в ценови клас до 1000лж. А сега...?!

Да прав си беше в този ценови клас ,но след като прочетох мненията Ви ,реших за по-разумно да платя някой лев повече!!!

Казах DVD за 200лв., поради простата причина, че ако не държиш на HD то няма смисъл да се влагат повече пари в DVD! Във видеото огромна разлика в качеството няма. По-добре средствата да се пренасочат, към качествено аудио!

Не държа на HD!

Какво точно да е в ценови клас до 2000?! Само DVDто или цялата с-ма!?

За цялата система!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...