Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Копчето газ-бензин

• Моля влезте във форума за да отговорите
21 отговора в тази тема

#1 Getzata

Getzata

User

• Members
  • 299 Мнения:
  • Kaра:B4 Avant 1.6 ADA

Публикувано 30 ноември 2009 - 16:14

Колата е б3, 1.8s, карбуратор. Въпросното копче за смяна на газ-бензин има 3 светодиода. Единия за индикация за газ , другия ако е включен на бензин , и третия червен (На него пише R) се намира между другите два.
Попринцип свети постоянно щом е дадено на контакт, но от няколко седмици се загледах в него.
Някой път сутрин не свети , след като запаля колата и загрее малко червения диод свети слабо , и след 10 мин свети постояно.
Някой път пък сутрин давам на контакт и червения си свети постоянно.
Въпроса ми е този диод някой знае ли за какво е , какво индицира и има ли значение показанието му. (примерно ако не свети да дърпам смукач и т.н.)

Публикувано изображение

#2 AcMilanFen

AcMilanFen

User

• Members
  • 423 Мнения:
  • Kaра:трезвен

Публикувано 30 ноември 2009 - 16:20

На предишната ми кола имах абсолютно същият превключвател на Ловато.Средното положение е междинно,между газ и бензин,поне при мен беше така,защото колата беше карбуратор,и трябваше да се премине на междинно положение от бензина и да изгори каквото е качила в карбуратора,преди да се превключи на газ.

#3 Getzata

Getzata

User

• Members
  • 299 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2009 - 16:22

На предишната ми кола имах абсолютно същият превключвател на Ловато.Средното положение е междинно,между газ и бензин,поне при мен беше така,защото колата беше карбуратор,и трябваше да се премине на междинно положение от бензина и да изгори каквото е качила в карбуратора,преди да се превключи на газ.

Ясно за копчето , но за индикацията и по точно за средния светодиод ?

#4 jivko traikov

jivko traikov

User

• Members
  • 81 Мнения:
  • Kaра:audi 80

Публикувано 30 ноември 2009 - 19:55

Ясно за копчето , но за индикацията и по точно за средния светодиод ?

Средният диод светва когато лявото копче е в средно(междинно)положение

#5 bozmana

bozmana

User

• Members
  • 340 Мнения:
  • Kaра:A4 1,9 TDI, VW Lupo

Публикувано 30 ноември 2009 - 20:05

И аз съм със същата уредба. При мен диодите светят само един по един. Зелен-като съм на газ, жълт-на бензин и червения като е в междинно положение т.е. докато изгори бензина в камерата на карба. Никога не са ми светили два заедно и според мен ако червения ти свети постоянно има някакъв проблем

#6 и.николов

и.николов

User

• Members
  • 2124 Мнения:
  • Kaра:AUDI 80 / BMW e46

Публикувано 30 ноември 2009 - 22:02

И аз съм със същата уредба. При мен диодите светят само един по един. Зелен-като съм на газ, жълт-на бензин и червения като е в междинно положение т.е. докато изгори бензина в камерата на карба. Никога не са ми светили два заедно и според мен ако червения ти свети постоянно има някакъв проблем

Точно ! Това са индикациите и никога не трябва да светят по 2 заедно.
Вероятно има някъв проблем вътре в превключвателя .

Едит: червеното копче отстрани му викат "почерпка" и служи за облекчен
старт на газ при студен мотор (сутрин примерно) . За него няма индикация.
При натискане за секунда примерно ,копчето подава + към ел. магнитен
елемент монтиран на челния капак,който със своя стержен натиска в центъра
мембраната ,която чрез лостчето закачено на нея отваря клапанчето за
газ на стъпалото за ниско налягане. По тоя начин известно количество газ
вече е налично в маркучите към плочката и още с първия оборот мотора
запалва . Поне така паля аз сутрин , а после през деня не го ползвам.
Уточнение - целия този механизъм го има само при вакуумните изпарители.

#7 Getzata

Getzata

User

• Members
  • 299 Мнения:

Публикувано 01 декември 2009 - 14:17

Хмм , 3-та година винаги са ми светели по две (червено и зелено за газ , червено и жълто за бензин и само червено на междинно положение)
Значи трябва по едно да светят , къде да търся проблема ?

#8 feri

feri

feri

• Members
  • 922 Мнения:
  • Kaра:AUDI 100 С3

Публикувано 01 декември 2009 - 14:34

Хмм , 3-та година винаги са ми светели по две (червено и зелено за газ , червено и жълто за бензин и само червено на междинно положение)
Значи трябва по едно да светят , къде да търся проблема ?

важното е да не ти меша горивата при мен средния никога не е светил само този за газта и бензина.мисля че понякога когато е влажно слабо светеше средния

#9 Михаил Радославов

Михаил Радославов

помияр - мастия - просяк

• Members
  • 1298 Мнения:
  • Kaра:A3 8L

Публикувано 01 декември 2009 - 16:07

аз съм с BRC !
при мен копчето пак е разделено на 3 ...
1. червена светлина (най-дясно положение) - колата върви на бензин !
2. междинно положение - от мястото където ми сложиха агу-то ми казаха сутрин да паля на него както пише колегата по-горе, но аз принципно пренебрегвам тая препоръка и паля на бензин и карам докъто колата не стане на 60~70 градуса и тогава превключвам
3. зелена светлина (най-ляво положение) - "евтиното" гориво
и мир - толкозЗзз ...
Не светят никога по 2 лампи или ти меши сместа (което лично не ми се вярва, защото ти ще го усещаш) или копчето се е прецакало ... според мен отиди на място, но залагам на копчето, че е здало багажа - все пак съм виждал как са на килограм в един кашон и доста често съм чувал хора да се оплакват от копчетата за превключване :lol:

#10 Getzata

Getzata

User

• Members
  • 299 Мнения:

Публикувано 01 декември 2009 - 16:26

Ми не усещам да ги меши , всичко си е нормално , пре натискане на газ-бензин че чуват газовия и бензиновия клапан как щтракат.
От кутийката за превключване излизат 5 жици към бензиновия клапан , към газовия клапан , към изпарителя (за черпене) , маса и една през бушон в запалителната бобина (сигурно взима + отам)
Освем да разглобяя машинката да видя дали има някъв проблем в нея.

#11 LINO_KKK

LINO_KKK

User

• Members
  • 566 Мнения:
  • Kaра:AUDI 80 B3 ?????

Публикувано 01 декември 2009 - 16:43

Колата е б3, 1.8s, карбуратор. Въпросното копче за смяна на газ-бензин има 3 светодиода. Единия за индикация за газ , другия ако е включен на бензин , и третия червен (На него пише R) се намира между другите два.
Попринцип свети постоянно щом е дадено на контакт, но от няколко седмици се загледах в него.
Някой път сутрин не свети , след като запаля колата и загрее малко червения диод свети слабо , и след 10 мин свети постояно.
Някой път пък сутрин давам на контакт и червения си свети постоянно.
Въпроса ми е този диод някой знае ли за какво е , какво индицира и има ли значение показанието му. (примерно ако не свети да дърпам смукач и т.н.)

Публикувано изображение

Колега, Имаш ли датчик за "резерва" на газовата бутилка
Червения диод трябва да свети когаро в бутилката остане по-малко от 5-6л. газ
Не се чуди много но този датчик много газаджии изобщо не го слагат
Аз имам такъв. Отначало работеше добре, но псле го раместих и сега не ми се играе да го нагласям и при мен вече не свети.

#12 Getzata

Getzata

User

• Members
  • 299 Мнения:

Публикувано 01 декември 2009 - 17:24

Няма , разглеждах досега газовата бутилка , никакви жици не излизат от нея .

#13 auditos

auditos

User

• Members
  • 693 Мнения:
  • Kaра:audi 80

Публикувано 01 декември 2009 - 17:31

ако колата си работи без проблеми на газ и бензин и нямаш проблеми когато превкл'ючваш да не ти пука за диода това ми е съвета
аз го имам същтото и никога по средата не е светило така 4е ............ :)

#14 LINO_KKK

LINO_KKK

User

• Members
  • 566 Мнения:

Публикувано 01 декември 2009 - 19:51

ако колата си работи без проблеми на газ и бензин и нямаш проблеми когато превкл'ючваш да не ти пука за диода това ми е съвета
аз го имам същтото и никога по средата не е светило така 4е ............ :steinigung:

Карай и си свиркай :hilezh:
Явно газаджиите не са вързали диода там където трябва.
от кутийката излизат мисля 4 кабела (захранване+; кабел до газов клапан; кабел до бензинов клапан; и един много тънак мисля че е жълт за този диод) ако е дал на маса този жълтия ще ти свети диода
И все пак това не ти пречи!!!

#15 denev

denev

User

• Members
  • 511 Мнения:
  • Kaра:AUDI 80 2.0Е

Публикувано 01 декември 2009 - 20:14

Карай и си свиркай :steinigung:
Явно газаджиите не са вързали диода там където трябва.
от кутийката излизат мисля 4 кабела (захранване+; кабел до газов клапан; кабел до бензинов клапан; и един много тънак мисля че е жълт за този диод) ако е дал на маса този жълтия ще ти свети диода
И все пак това не ти пречи!!!

Абсолютно точен отговор.Предната ми кола беше с такъв ключ и точно червения диод трябва да свети като влезе в резерва "R".Аз също нямах датчик,за резерва на бутилката и сигналния кабел го бях изолирал и никога не ми е светвал червения диод.

#16 LINO_KKK

LINO_KKK

User

• Members
  • 566 Мнения:

Публикувано 01 декември 2009 - 20:41

Ето и една снимка на датчика . Капачето съм го свалил за да се вижда по-добре. (Зеленото кабелче от датчика е свързано и продължава като жълто)

Редактиран от LINO_KKK, 01 декември 2009 - 20:42.

#17 Pagu

Pagu

User

• Members
  • 81 Мнения:
  • Kaра:Audi A4

Публикувано 28 февруари 2010 - 15:14

kolegi a na men lampichkite sa mi dve kopcheto e na gazov injekcion i sprqha da mi svertqt spored vas kakav e problemA

#18 kolu

kolu

User

• Members
  • 1102 Мнения:
  • Kaра:детство

Публикувано 28 февруари 2010 - 15:49

Колега,за твое успокоение,провери дали ключето работи коректно или дали при превключване подава напрежение там където трябва:само на газовия клапан,само на бенз. клапан и на нито един от клапаните.Ако всичко е на ред вероятна не ти е вързано правилно третата сигнализация.Провери си и бутона "за почерпка".Проверката можеш да я направиш както с мултицет така също и с контролна лампа.

#19 Pagu

Pagu

User

• Members
  • 81 Мнения:
  • Kaра:Audi A4

Публикувано 28 февруари 2010 - 16:29

kolegi a na men lampichkite sa mi dve kopcheto e na gazov injekcion i sprqha da mi svertqt spored vas kakav e problemA

#20 valerka

valerka

User

• Members
  • 120 Мнения:
  • Kaра:Аudi Б4

Публикувано 28 февруари 2010 - 19:20

Ако обичаш пиши на кирилица

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg