Jump to content

Подходящо масло за ск. кутия DUU (1.6)


koko76

Recommended Posts

Здравейте колеги

аз май се вкарах с голям филм.Става дума за следното,преди може би 2 месеца смених маслото на скоросната кутия като маслото взех от Порше с призумцията че хората са в час и знаят за какво става дума и ще се предпазя от ментета.Дадоха ми масло в сива бутилка на която пише само G 060 726 A2.Смени аз маслото като старото беше черно като двигателно масло и от тук започнаха проблемите.Когато двигатея е студен и съответно и маслото всичко е перфектно но когато се стопли всички скоросто започват да ми запират като включвам и стигнах до извода че маслото не си пази плътността при работна температура.В доста форуми се рових и четох и до колкото разбрах това масло което са ми дали било петролно а трябва да се налива синтетично SAE 75W90;API GL4/GL5;VW 501.50.

Ако някой е наясно с тези масла да обесни как стоят нещата.Става дума за скоростна кутия DUU.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По подробно инфо

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=64104

http://www.fuchs-europe.de/gear-oils-cars.html

Според мене най - добре си купи това от колегата АСЕ от форума

http://www.a2oc.net/forum/attachment.php?a...mp;d=1246624935

http://www.a2oc.net/forum/attachment.php?a...mp;d=1246624978

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това масло си купих от колегата АСЕ.А трябвали да мия кутията от старото масло и ако трябва с какво да го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги на слагаите това масла G 060 726 A2.Сега сложих маслото което купих от колегата АСЕ и нещата заспаха. :hilezh:

Редактирано от koko76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kolegi i pri men ne vlizat dobre skorostite ponqkoga parvata,tretata zapi4at i ne vlizat.moje li ot masloto da e tova ili ot s1edinitelq koito gram ne buksiva.

Да не отварям нова тема , какво масло са ск.кутия ми трябва за Б5 2.6 ръчна,предно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колко струва това масло, защото и аз имам същите оплаквания като теб.Студена ли е всичко е наред но щом загрее започват всички предавки трудно да се включват.Иначе и аз си замених маслото с оригинално,беше в сива кутия.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото трябва да има касификация GL4 или GL4+. А това масло което взех от Порше (сива бутилка) беше 20 лв. литъра но след едно голямо ровене и четене се оказа че това масло е диференциално с класификация GL5 която е само за диференциали.Това е специафикация за антикоризиона агресивност на маслото и това GL5 е с най-висока такава което от своя страна най-лошо се отразява на синхронизаторите,те спират да работят като такива и от там се получава това запиране на скоростите при включване.Ако това се остави така следва чупене на синхронизатори и за последствията спирам да говоря.Аз си взех от колегата АСЕ масло Castrol TAF-X 75W90 което отгаваря на всички изисквания.Ауди излиза от завода изцяло с масла Castrol (двигателно,скоростна кутия).След като сложих това масло и нещата станаха перфектни,няма никакво запъване и както се казва скоростите си влизат "мазно".Много съм доволен.

Както бях казал,онова "ориганалното" масло никои да не го слага.

Редактирано от koko76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги и при мен нещата заспаха след замяната на маслото.Старото масло което замених беше оригинално G 060 726 A2 сложено от мен след закопуването на колата и найстина както описва koko76 това масло не е подходящо за тези кутии .Взех Castrol TAF-X 75W90 от колегата АСЕ и след замяната имаше осезаема разлика.Скоростите започнаха да се сменяват меко и без да запъват както преди.Благодарности на koko76 за темата и на колегата АСЕ за хубаво масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам тук набързо...как развивате долната пробка, колеги? При мен е еврейска звезда...16-тка, но в средата има като секретен пин. Т.е трябва нещо като еврейска звезда с дупка в средата да се развие, ма ненам утде да се сдобия с таквази отвивачка на пробки. Помагайте моля! Я турнах и фотоси за по-нагледно!

post-40208-1282631538.jpg

post-40208-1282632442.jpg

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз преди 3,4 месеца сложих въпросното масло от порше и сега като чета темата се замислям, че и при мен на загрял двигател малко по-трудно влизат скоростите и сега следва да го сменя с кастрол да видим дали ще има подобрение.Съжелявам само защо я нямаше тази хубава тема по-рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

аз се включвам малко късно, но имам същият прооблем - втора и трета влизат трудно, но когато колата/ ауди а3 / е студена. Сменил съм маслото обаче ми сложиха Valvoline 75W-90 GL-5. Ако мое някои да ми обясни възможно ли е в това да се състои проблема и какво означава GL-5.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се присъединявам към колегата "коко....", та преди да си купя маслото от "ЕУРАТЕК" и аз си мислех, че знаят какво ми дават, но явно.... И при мен се усеща този "ефект", в смисъл когато колата загрее и скоростите се включват една идея по-внимателно, по-трудно не е точната фраза, по-внимателно, по-бавно, което разбира се е тъпо, тъй като др. модели, тоз момент изобщо не иска внимание, докато при нен.....

След като го смених, се зачетох в теми, руските сайтове посочват това масло - G 060 726 А2, става въпрос за ръководства, такъв източник на инфо. След това прочитам инфо, че маслото за тез кутий 02К/DUU,DUW,DLP, все от лош тип :steinigung:/ е било от завода G 050 726 A2, което е било заменено от горепосоченото с разлика в означението - 060, след това имало ревизия и е излязъл модел масло G 070 726 A2, и инфото за тези масла е доста оскъдно, източника - ВАГ е доста безмълвен. Та моля ако някой е подразбрал нещо повече, работи за "завода майка" или от рода да хвърли малко светлина и отсече, аджаба кое ще де е маслото за кутии О2К!

Намира ли се G 070 726 A2, в БГ, каква му е цената и ...... заслужава ли си, иска ми се да си е заводското масло, пък ако някой успее да пребори таз моя прищявка, убедително, ще съм благодарен.

Поздрави за колегата "коко....", нека да каже мнение от кастролското масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

И аз съм във филм със скоросната кутия. Карам А3 1,6 8L `97. Няколко дни след като я купих ми направи впечатление че изключва задната, трябваше да  я държа с ръка. сега като падна снега зкъсах малко и трябваше да ползвам задната малко повече, и тя съвсем се предаде-останах без задна. Купих друга кутия след монтажа пак  изключваше задната. помислих си че проблема може да е в настройките на щангите, при което изключих всички щанги включих задната на ръка ........ но уви. Дайте акъл какво да правя. Мисля да я свалям - връщам и да търся друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено проблема е в скоростната кутия и по-точно в секторния механизъм.Голям късмет имаш пак да попаднеш на такава със същия проблем.Решението на проблема е ремонт на кутията или пак да слагаш друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонта какви пари ще струва приблизително. Старата кутия беше "DLP" новата също. Д атърся ли с друг код.

Редактирано от mirko28
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се каже колко ще излезе ремонта,като се отвори и се види какво има вътре тогава ще се определи и цената.За този двигател нямаш голям избор от скоростни кутия,основния проблем е обърнатия съединител.DUU  са основно слаганите кутии другите който стават са DLP,ERT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Реших си проблема. Ремонт в град Добрич при бай Манол- този овек е цар. Счупен лагер и от там зъчатката на задната. Ремонта 250 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колегата пуснал темата!

Колега, ако обичаш коригирай си темата и напиши причината за проблема ти със скоростната кутия, без да обвиняваш оригинално масло G060 726 A2, защото хората се плашат и вярват на абсолютните глупости написани в тази тема относно маслото G060 726 A2!

ИМЕННО G060 726 A2 замества СТАРОТО G052 726 A2, който има проблеми със скоростите да търси причината в тях а не да обвинява маслото!

 

пп Скоростните кутии събират 2л или 2,3л, има голяма вероятност да пълните кутиите си малко над половината тоест до преливника 1,5л, останалото количество се налива през датчика за задна скорост  :zustimm:

Редактирано от doaiena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем с кутията,просто реших да сменя маслото.Виждам че си писа много големи глупости и явно нищо не разбираш.

 

Скоростните кутии събират 2л или 2,3л, има голяма вероятност да пълните кутиите си малко над половината тоест до преливника 1,5л, останалото количество се налива през датчика за задна скорост

След това няма какво повече да кажа :steinigung:

Ти се изкара по голям разбирач от инженерите на Ауди конструирали тази кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем с кутията,просто реших да сменя маслото.Виждам че си писа много големи глупости и явно нищо не разбираш.

След това няма какво повече да кажа :steinigung:

Ти се изкара по голям разбирач от инженерите на Ауди конструирали тази кутия.

 

Наистина има изписани глупости в тази и това са твоите мнения!

Ясно ми е колко разбираш и колко си компетентен, моля не подвеждай хората с мненията си!

 

Количеството на маслото според каталожните данни, а не докато прокапе..протече от някъде

Точно така колега, но някои кутии побират 1,5л до пробката за проверка /доливане и който не е наясно с характеристиките на скоростната кутия затваря пробката и започват проблемите и после започват разбирачите да пишат колко било зле някое масло!

Редактирано от doaiena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...