Jump to content

Recommended Posts

Разгледай още веднъж физически размерите на лаптопа ти и ще се убедиш, че няма как да има място за каквото и да е било освен чарковете, които вече са набутани под капака :)

 

Тъпото е, че тези "дискове" не са стандартни, а от там трудно се намират и цените не са ниски. Тези OWC са едни от малкото, които предлагат на пазара алтернатива, мисля другите са Кингстън. На колегата =Alex= му сменихме с OWC SSD-то на MacBook Pro Retina и на Air 13", като и в двата случая беше пакета с външната алуминиева кутийка. Свършихме чудесна работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

http://www.transcend-info.com/apple/jetdrive/

Това също не изглежда никак зле... ;)

 

http://www.transcend-info.com/apple/jetdrivelite/

А това ако ти трябват едни 128GB допълнително :)

Редактирано от Miladin Miladinov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как са крушките откъм ежедневно ползване?

 

Ми не ги мислиш, светят си. Никакви забележки. Даже вече има 4 различки типа крушки, които на мен ми покриват всички нужди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих 10.10.1 pre-release ъпдейта преди малко. Оправиха се дразнежите от предната бета, а и като че ли зарежда още по-бързо машината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре кажете как точно ги ползвате тия Apple TV-та? Аз в момента си бодвам HDMI-a на лаптопа към телевизора и си гледам филми. Колко по-лесно може да стане тая работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mac-рутър-appletv-телевизор....

спестяваш кабела общо взето

макар че и аз си ползвам hdmi кабел....

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си купих Google Chromecast за $35 и стриймвам директно през Plex сървъра на NAS-а. Върши чудесна работа! Може да си качиш Plex сървър и на лаптопа/компютъра и пак си в джаза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Apple TV - Шерваш си филми/музика до ТВто през компа/айпада/телефона без кабел.

 

У белите държави си купуваш/рентваш филмите през айтюнс, Нетфликс и от сорта "екстри".

Аз моето епъл ТВ го подарих, но бих си взел отново.

в някоя от тукашните теми имаше и сериозни обяснения как да си подкараш XBMC

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За който е с не-джейлнато ATV има една много кадърна програмка Beamer, стриймва от компютъра абсолютно всичко и използва сигурно половината от bandwith на AirPlay. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dhtj - следващото такова изявление, някъде из тази или "другата" тема, ще ти подари липса на възможности да публикуваш мнения/теми в рамките на 3 месеца. Гарантирано!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Са ме питай и каква ти е ползата от пиенето и секса...

 

Не се бъзикам, никога не съм го ползвал. Наистина тва с кабела и оставянето на лаптопа до телевизора много много не ме кефи и се чудя как да си организирам нещата в нас. Мисля да си подаря телевизора и домашното кино и да пренаправя всичко наново...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам DLNA сървър качен на компа и ТВ-то си го намира по мрежата. Може да се гледа всичко през него. Почти всички ТВ-та си имат вграден клиент (да не кажа всички).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи не ми трябва Apple TV а да си дигна нещо на лаптопа и да стриймвам директно на TV-то така както ги виждам нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз макбука директно го закачвам към ТВ-то по HDMI и го затварям - с безжичните клавиатура и тракпад си цъкам от разстояние. Много ми е удобно. :)

Редактирано от Miladin Miladinov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се тогава го поставяш изправен с пантите нагоре за да може топлината да се отделя най-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи не ми трябва Apple TV а да си дигна нещо на лаптопа и да стриймвам директно на TV-то така както ги виждам нещата.

и тва е вариант, аз лично подарих старото ми appletv на сестра ми именно да си гледа тв и филми в чужбина, иначе си е хубава машинка ако изпадне нещо на оферта бих си взел пак, реално съм с едно старо 50" Сони което не е смарт и варианта ми е hdmi cable....

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм харесал това: http://technomarket.bg/products/09135420/sony-kdl-42w815bsae2 като гледам има DLNA :) Чудя се как да си разкарам стария телевизор май май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко Офф:

Аз на старото Сони към единия HDMI порт вързах едно nano PC към което можеш да качиш всякакви апове, включително DLNA client/server, медиа плеър и т.н. Така ТВ-то стана Smart, с повече функции от новите, които продават в момента :). Реално може да му се качи всякакъв софтуер, външен USB HDD или флашка, безжична мишка/клавиатура за дистанционно. Към интернет връзката е по WiFi. Работи отлично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм тва да не са едни андроид флашки ? гледах ги и аз ма ми се сториха много измислени и така и не взех...... иначе ако върши работа определено е добре за цената си. 

 

аз реално в момента имам само 1 свободно HDMI от 4-те бр на телевизора 

 

1. xbox

2. кабелна

3. домашно кино

4. hdmi кабел за лаптопа да пускам филми 

 

 

дай един линк ако може да погледна какво предлагат.  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

апл тв струва колкото един по-хубав кабел, а върши повече работа от такъв кабел  :hilezh: Всичките варианти с DLNA директно към тв-то, дедикейтед плеъри и ХТПЦ-та съм ги минал и сега имам само апл тв-то и хромкаст вързани, които ми покриват всички нужди, много по-елегантно от което и да е друго решение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм ще си взема и аз едно другата седмица и без тва се ходи до калифорния пак да го видим. Тое е сто долара като не ми хареса не е драма така или иначе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си купих Google Chromecast за $35 и стриймвам директно през Plex сървъра на NAS-а. Върши чудесна работа! Може да си качиш Plex сървър и на лаптопа/компютъра и пак си в джаза.

Как пускаш надписи при ползването на стрийм сървър? Поне по DLNA не работи.

Иначе това е най-доброто решение - плеър (или TV) + DLNA от NAS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плекса си разпознава файлчето със субтитрите и дори ако ги кръстя movie.bg.srt или movie.de.srt ще ми ги разпознае като български и немски субтитри да си избера кое искам.

Бачка жестоко!

Да оставим на страна че срещу $4 на месец за Plex Pass си получавам всичкия контент директно на телефона или таблета! Всички филми, музика и снимки където и да се намирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...