Jump to content

Коя марка носачи ще ми препоръчате?


Hoseyni

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Бях посъветван от колега да питам по запознатите и опитни от вас, коя марка произвеждаща носачи бихте ми препоръчали.

Колата е ауди а6- ц5. Колебая се между 3 марки:

1.LEMFORDER

2.MEYLE HD

3.MOOG

Интересува ме качество/цена кое е най-добрия избор според вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото тези евтините ATEC дето са около 340 лв. някой ползвал ли ги е или да е чул отзиви ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Бях посъветван от колега да питам по запознатите и опитни от вас, коя марка произвеждаща носачи бихте ми препоръчали.

Колата е ауди а6- ц5. Колебая се между 3 марки:

1.LEMFORDER

2.MEYLE HD

3.MOOG

Интересува ме качество/цена кое е най-добрия избор според вас?

Първите вече не са това което бяха. Демек не си заслужават високата цена. Пробвано е лично.

Най добрия избор е евтинки от ибей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До някъде съм пред същия проблеми ми предлагат на "Делфи".Не съм чувал нищо за тази марка,някой може ли да даде отзиви за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай пропусни ги ... !

Трябва да питам един колега, който си смени носачите с такива на AYD ... Имат си и гаранция ... Не че да ги хваля, заслужават си за парите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата tanec за въпросните носачи ATEC аз ползвам такива, и за цената си са супер. Предпочитам евтини пред скъпи, качеството при скъпите и евтините е въпрос на късмет, мисля, че е еднакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добрия избор е евтинки от ибей.

Като гледам какви бараки се движат из Бутан и околните села - евтинките са верно супер избор - там просто няма кой да извади пари за нещо по-читаво.

Съжалявам, но пак ще кажа, там където предлагат 1 комплект от 12 части заедно със скрепителните елементи китайски носачи на цената на само един истински, там не търсете качество - няма да намерите. Това са носачи за закрепване на барутника с цел продажба на някой клиент-шаран на Горубляне.

Шпекса явно е добре информиран, защото в списъка дето го беше пуснал за А6-та си 80% от нещата бяха Лемфъордер и Кнехт от В и Д - супер негодни неща, а брат. Що си ги пазарувал с голямата торба тогава? А на лаиците предлагаш буклука от Е-бай?

На човека дето ги е изброил по-горе - едно +.

1.OEM

2.Lemforder

3.TRW

4.SWAG

Само да кажа - Мейле-то е абсолютна пръчка, не е и на половината км на Лемфъордера и вече е олабил шарнира, а е усилената серия уж. Сега съм заложил на ТРВ - качеството им е на нивото на Лемфъордер според мен и си заслужават.

Клиентските цени са: 1240 за Лем, 1100 за ТРВ, около 900 за СВАГ. Колко ще е отстъпката е въпрос на лс. Частите идват директно от Германия.

Към колегата tanec за въпросните носачи ATEC аз ползвам такива, и за цената си са супер. Предпочитам евтини пред скъпи, качеството при скъпите и евтините е въпрос на късмет, мисля, че е еднакво.

Мдам, Супер са след като ги сложош. Ще кажеш дали са читави след 50 000 км мин. Щото и ментетата от Е-бай са супер като ги налупиш на колата и до 10 000 км са свършили курса.

При моето каране от мин 30 000 км годишно ако бях с това окачване и на 10 000 сменям евтинките комплекти де ще му излезе края? Имах акъл да не си купувам кола с това окачване, но хората са с различен вкус, разбирания, възможности и ако мога да помогна поне с цените го правя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е знам ли, аз съм доволен от евтините. То казаното от мен си е лично мое мнение, от опит. Кой каквито насачи иска и има възможност да си купува, да купува. Успех с избора на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но можеш да имаш впечатление след като ги покараш 10 - 20 - 30 000 км. Като нови е ясно, че всички ще са яки. После е интересното, ама ще споделиш, ти скоро си ги смени и още е рано за впечатления. Това имах предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения само от TRW , единствените сменени носачи са долни задни от предишния собственик (не знам кога) , другите са оригиналните. За 50к км в мен нищо не е мръднало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е скоро ги сменях, но им навъртях почти 10 000 и за сега няма никакви проблеми, след оше толкова ше дам по обективно мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, виждам повечето подкрепяте LEMFORDER, за MEYLE HD няколко приятеля ми споменаха да ги пропусна, макар че са на добра цена. Интересува ме някой запознат ли е с тези на MOOG, колега който разбира ми ги похвали. Също така, защо нареждате на 1. място ОЕМ а после на 3. TRW. То ОЕМ не е ли TRW по принцип в аудитата?

На другите колеги дето мислят да си взимат АТЕС, ги съветвам да пропуснат след много разговори с колеги пробвали носачите, разбрах че със зор изкарват 10 000км по нашите пътища. По добре дай двойно повече пари, но карай поне 40 000-50 000км.

TRW бях чел че не са най -удачния избор, не били много здрави, а иначе един приятел дето бачка в ХААС-VW ми вика че TRW карали по мин. 80 000-100 000км. Иначе в порше тях ги продават по 400лв./бр. за 1 носач което е адската цена за 8 носача лошо му става на човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Лемфъордер с идеята да карат повече нищо че са на петорна цена. Е не става боклуци са като всички други. Сега съм сложил цел комплект на ибей, май към 280 излезна с доставката. Много са гадни.

В обобщение пробвал съм и тея и тея и мога да кажа че скъпите не си оправдавчат парите.

Редактирано от Marcus Aurelius
2.5 Забраняват се обидни квалификации, отправени към други потребители.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, .....

Купи си каквото си решил после да не оревеш форума как си се прецакал. ДОста хора от форума пробваха скъпи носачи, не само аз. Некои даже цели комплекти. Виж в подфорум а4 има цела тема по случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених цялата дясна страна от предницата с марката Radeli, италянска била ... колко е качествена незнам да ви кажа... ама ще я видим тая работа :hilezh: 4 носача и биалета 190 лева с отстъпка 34%

Редактирано от uBo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че е много важен и самия монтаж на носачите, спрямо част от живота им. После идва и стила на шофиране и конкретната пътна обстановка. Защото в София и Пловдив да речем има доволно павета и дупки, а в столицата и трамвайни линии. Все неща дето таковат мамата на всяка ходова част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото тези евтините ATEC дето са около 340 лв. някой ползвал ли ги е или да е чул отзиви ?

Аз от две години и 20к км. Нищо не е мръднало. Всичко смених на един път, 12 те части. От муфталчо ги взех, ако има значение.

Редактирано от KPACEH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Година и половина съм си цял комплект на Lempforder,което калкулирано са 40 000км.Нямам оплаквания до този момент като карам А6та в Пловдив по доволно многото павета и със 17ки.Имах възможността да видя един така наречен евтин носач от интернет сравнен със Lempforder,от гледната точка на човек който технически няма много познания дори само по външния вид можеше да се познае,кой носач на коя фирма е-доста нискокачествена отливка за китаеца.Аз съм доволен от направената инвестиция,имам и доволни приятели със разни по евтини комплекти така,че избора си остава изцяло твой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не карам кола с такова окачване, но рано или късно през годините вероятно ще се случи и проявявам интерес от рано :zustimm: За тези предници вече доста съм изчел и във ФВ форума даже, говорил съм и със собственици на такива коли и лично моите изводи са следните:

- ако се попадне на читава кола с такава предница отвън се кара около 30-50 000 км. в БГ, което не е малко

- при късмет пък тук с що годе читав комплект окачване пробега стига и 60-70 000 км....

- менте части се разхлопват около 10 000 км....

- лошата слава на това окачване идва от предстоящата му смяна при следващия собственик, който оревава форумите и всичко живо , заради цифрите :hilezh:

....типично по нашенски...

Така, че драма има само ако парите и акъла са ни малко :) Колите не са виновни. То все има нещо за стягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...