Jump to content

Ще купувам Ауди S8 /2001г -подзказвайте! :)


Recommended Posts

Изчакай, ходи на огледи и все ще изскочи някоя запазена. То си трябва време и обикаляне, не всички стари коли са бангии!

п.с. Какво означава да чешеш калинки по пътищата? :zustimm::rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Изчакай, ходи на огледи и все ще изскочи някоя запазена. То си трябва време и обикаляне, не всички стари коли са бангии!

п.с. Какво означава да чешеш калинки по пътищата? :rolleyes::flehan:

Ясно ми е колега!Въпросът е,че съм малко перфекционист и ми е трудно да си намеря кола,но като се навия-правя компромиси!Просто ги обикалям и ги гледам и съм стигнал до изводът,че тук тези коли предимнно не се подържат подобаващо,което пък ме кара да мисля,че ще ми прави сериозни проблеми след известно време! :flehan: ....та сигурно ще обикалям по Германия да си търся правилният екземпляр!Не бързам определено,пуснал съм слух навсякаде и се услушвам!

..... :blink: ...виж!Това с калинките е специфична работа :zustimm: ...и не мисля да го обяснявам! :):box:

Редактирано от CrAzY_eMo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някой да ми обясни малко,че всеки ме плаши с тоя ТОРСЕН на това Ауди!Какво е толкова страшното и неремонтируемото и сугурно ли е че тази S8-ца е този "проблемен торсен" ,защото разбрах за него,чак сега като взех да се интересувам повече за тази кола и преди това не съм чул за този проблем и колко е страшно?!Ще ви помоля да споделите и други такива неща,ако знаете,за да не се наиграя като го взимам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

650 кинта някаде е данъка на колата. Ама да си вземеш S8 и да слагаш гас .... тази кола има скъпа поддръжка( приготви си 2000 на година за общи неща - филтри, ремъци, масло, свещи, някоя друга щанга по предницата, накладки) ако си я правиш както трябва и ако ще се пести от бензин по добре да се вземе нещо 2000 кубика.

Като цена за неща които аз съм правил

термостат - 80 лв оригинален от ауди

масло - 50 лв литър - оригинално, 8 литра - 400 лв.

свещи - 320 лв 8 броя

въздушен колектор - 200 лв - оригинални части от ударена кола/морга

подкалник 30 лв

АБС датчик - 80 лв оригинален от ударена кола. В ауди е 335 лв.

Парктроник датчик - 30 лв, оригинален от ударена кола

Бубина - 90 лв оригинална от ауди.

Въздушен филтръ - оригинале от ауди - 55лв

Маслен филтър оригинален от аудо - 45 лв.

Ако ще правиш прединца - 1000 лв.

Затъмняване на стъкала- предни, задни врати, триъгълници и задно стъкло - 400 лв с хубаво фолио иначе 250 кинта.

Иначе за начало ще трябва да смениш - масло, свещи, спирачни дискове, ремъци и общо си приготви 1000-1400 лв.

Гуми за тази кола може да намериш по 120 лв , някъкви 18 ки. Нови 18 ки са 400 кинта едната. Все пак S8 не може да се кара с некви турски ментета. Слагаш Мишелин или нещо подобно.

Тази кола е със спортно окачване и е доста ниска и ще ти друса. Аз съм със същото окачване и неравностите се усещат доста. Отделно трябва да внимаваш с бабуни.

Колата има уникална визия, звук на мора и возия.

Иначе части за файслифт не се намират много. Лично аз си контактувам със Зевс за разни проблеми да дава акъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

Ако говорим за 2000лв на година,няма какво да ме притесни!Аз по Витарата си давам по 2-3000лв на година!Имам един Мерцедес от "най-здравите и с евтина подръжка" и по него за последните 2г съм дал на 7000лв да го оправя напълно!Въпроса е да не уцеля проблемна кола и да ме последва -скорости,торсен и др. на стойност 8000лв още първата година и да ми изчезне желанието да карам тази кола,както стана със сегашната ми!

За газта не искам да спорим и да ми обяснява някой-да си купя 1.4 ,защото имам коли на газ,които нямат никакъв проблем и съм решил да карам 310/360к.с. кола,на която да навъртам по 3/40000км на година и да не давам по 10000лв за гориво!Стигнал съм до изводът,че 8-цилиндров двигател със правилно сложен ГИ (3500лв) е перфектен и изгоден за каране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз виждам положението около S8 така,за да си купиш хубава и запазена кола ще трябва дадеш повечко парички,което не те застрахова от проблем с мотора и скоростите,като прибавиш и хубав ГИ. и обслужване,цената на колата като цяло може да варира много.За последната година две,знам за пет ески със счупени мотори(ремонта или подмяната на агрегата излиза около 4-5000.лв.).При автоматичните кутии пложението е същото(3-3500.лв).Моят съвет е да си намериш такава с ръчна кутия,колата върви много приятно,успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава е на вид и е от най-последните. Не съм наясно дали скоростната кутия е различна, но лоста за скоростите е от тези с късия ход и ако не греша има "Спорт".

Обаче някой като започне с лъжа и вече не му вярвам. Пише, че има всички екстри за модела, а не е така. Не, че са важни, но 2 от копчетата са празни. Едното е за задна щора, а другото сваля надолу задните облегалки, ако ти пречат на видимостта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен по би ме притеснило не толкова че лъжат за екстрите(все пак джамбазина откъде да знае за дадения модел какви екстри са се предлагали навремето), а с километрите. Ъпсурт да е на 134..:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм!...Не ми се кара с ръчни скорости,иначе ми е ясно,че това е по-правилното решение! :zustimm:

Тази изглежда добре,но ако трябва да съм честен съм решил да е тъмна...знам,че звучи глупаво,ама си имам някои претенций! :steinigung:

Ще търся,пък ако изпадне някоя хубава А8-ца с 4.2 мотора ще грабна нея!...Като цяло нещата ги виждам така - 15/17 000лв за "перфектна кола" ;1500лв обслужване и някои дреболий ;3500лв за хубав ГИ ;1000лв за едни хубави гуми и се надявам оттам,нататък да не прави сериозни инвестиции по колата,защото тогава вече ще се узоря! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази изглежда добре,но ако трябва да съм честен съм решил да е тъмна...знам,че звучи глупаво,ама си имам някои претенций! :zustimm:

Подкрепям - такава кола трябва да черна :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е в черна С-ка.

Иначе гледам и че антената е отишла някаде на тази сивата а и не ми се вижда на 160 000 км. В момента черна С ка има 1-2 да се продават.

Има една на Горубляне, от Италия е внесена, цялата е черна и салона вътре, спортен волан, 2001 г е, дават я за 16 000. Реално е купена за около 13 000. така че не те товари много.Има я колата в мобиле то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11296562412552237&f1=details

аз тази я гледах на Горубляне и е..... не е за гледане

според мене е добре има екстри неща ...

а да запитам тия копченца на средната конзола дето ги дели бутона за аварийни само че отдясно за какво са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази на Горубляне я гледах един ден,след като я докараха!Не е за гледане повярвайте ми!Има течове на масло и антифриз!Предната лява седалка е продънена,чука й рейката,спукано е стъклото на левият фар и отделно е всички щипки са му счупени и се разхожда накъдето си иска,а отделно е удряна и няма 2 лайсни отзад отляво и е крива....с две думи НЕ й е това цената! :birthday: ...Ще почакам още малко пък да видим! :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз виждам положението около S8 така,за да си купиш хубава и запазена кола ще трябва дадеш повечко парички,което не те застрахова от проблем с мотора и скоростите,като прибавиш и хубав ГИ. и обслужване,цената на колата като цяло може да варира много.За последната година две,знам за пет ески със счупени мотори(ремонта или подмяната на агрегата излиза около 4-5000.лв.).При автоматичните кутии пложението е същото(3-3500.лв).Моят съвет е да си намериш такава с ръчна кутия,колата върви много приятно,успех.

След тоя коментар аз пък виждам положението така:

Не се набутваш една торба пари и си купуваш друга марка кола.С-ки със счупени мотори малееей...работата е страшна значи.То за скоростите айде всеки знае, че автоматите на Ауди не са стока ама щом и 4.2 мотора взе да се предава незнам вече какво да мисля.Та той тръца ми е на 14години и още е работоспособен (да чукна на дърво)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си прав,но нещо ме е грабнало в тази кола,още кога излезе на пазара!Имам познати с такива и си ги хвалят,а аз съм от хората които наливат сумати пари в колите си и все нещо им се случва! :birthday::birthday: ....Та А8 също ми харесва много,но в момента имам хубава кола,от която съм доволен,но просто аз не съм за дизели и затова се целя в Аудито,пък съм и голям фен на 4х4 машините! :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате,ти да не обедвА некви модерни гъби ,дето забравяш за скуката от тех?? :birthday::birthday:

Хах! :box: ...незнам дали визираш мен,но не ми е скука определено! :birthday:

Колега за БМВ-та неискам да го говоря тук и да споря с Вас!Имам негативно мнение към тази марка и то лично изградено,такаче Благодаря за съвета,но не е това моята кола! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека алтернатива :stupid:Цък

Не знам кога ще се отучите да предлагате "алтернативи", когато хората са наясно какво искат ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

аз бих ти предложил да погледнеш и S6-ците. На мен лично дизайна им ми харесва много повече отколкото на въпросното S8.

Иначе ако трябва да си купиш читава кола, мисля че Германия е добър избор, въпреки че и там няма гаранция ... Купих си старото ауди от там, ама от някъв циганин джамбазин, и още с идването му направих ремонт за 3500 лв. за ауди а4 говоря 96 г. :lol:

То цялата работа си е и малко на късмет.

Успех в избора на кола :)

П.С. За Ники- скоро ще изпуснеш колата, да знаеш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...