Jump to content

Една идея за датчиците за колани


orlin_emilianov

Recommended Posts

Чудех се къде да постна темата и... реших че тук е най-удачно.

Та... наскоро карах едно Волво и там преди да запалиш двигателя трябваше да си сложиш колана, иначе - никакво палене :) Oсели ме идея да си направя такаваа екстра, поне на шофьорското място. Датчици за индикация за непоставен колан имам на предните седалки. Горе-долу ми е ясно как да стане. Мисля, че веригата трябва да мине през ключа. Фактически там и на колана да се прекъсва. Без да има връзка на двете места, не би трябвало да запали. Проблема е, че незнам може ли по някакъв начин да се направи когато махнеш колана при вече запален двигател, мотора да не гасне. Защото това би било много гадно :zustimm:

Кажете си мнението, според вас заслужава ли си да се залавям с това. Според мен би било хубаво, от една страна за сигурност на шофьора, от друга да не плащам излишни глоби :lol: от трета за сигурност против кражба на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да прекъснеш веригата за стартера. едно реле и си готов.Няма да гасне след като свалиш колана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти предлагам да си намериш от някъде същата или поне подобна закопчалка без колана и да я сложиш и няма да се занимаваш с излишни ел. истории. :arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи си я просто да сигнализира звуково/светлинно, че си без колан. Много ще е кофти в движение да ти угасне колата или сутрин да не можеш да запалиш заради дефектирал датчик в колана примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да има такава екстра при Ц4. Знам, че при А6 има само лампа на таблото. Може и само звуково/светлинно да го направя. Ще видя...

А между другото някой има ли представа как се връзва към лампата на таблото (тази иконка която е с колана). Защото салона го взех на скоро, човека каза че има подгрев и датчик за колана, а отдолу виждам само по една букса и тя е за подгрева. Дали не е обща.

Редактирано от orlin_emilianov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го направиш да не може да пали ще се псуваш/ Има много случаи, когато искаш да запалиш без да слагаш колана. Примерно като правиш нещо на колата, запалиш и излезеш да чистиш сняг и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой ще ми каже ли къде да си вържа лампата от таблото за коланите. Откривам само една букса под всяка седалка и тя е за подгрева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш датчик в закопчалката на колана и датчик на седалката. Така просто не можеш да я свържеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш датчик в закопчалката на колана и датчик на седалката. Така просто не можеш да я свържеш.

Aми човека от който взех седалките каза че има датчици за колан. Но не виждам никъде друга букса освен мъжката на тази -

2a7aatc.jpg

а тя е за подгряването. Ето и снимка на седалката отдолу. Ако някои знае да каже, че ме изяде тая пуста лампа за коланите :zustimm: А аз съм на принципа - щом има икона на таблото, трябва да свети :zustimm:

2eoeckw.jpg

Редактирано от orlin_emilianov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика на шофьорската седалка е хубаво да го има за да не пищи сигнализацията при запален двигател (работи на място) докато шофьора е извън колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно че е хубаво да го има, но казвайте как да ги свържа пустите датчици, че да светне лампата

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че подлагам на съмнение думите на човека, дал ти седалките, но бих искал да ми покаже кои кабели от куплунга са за датчиците на коланите :zustimm:

Кабел да виждаш от закопчалката на колана? Би трябвало да има.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На закопчалката на колана няма кабели! Закопчалката не действа ли само като прекъсвач. Мислех че е някои кабел от куплунга под седалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадаем си само... лошото е, че не намирам схемата с инсталацията в нета. Иначе за тези, които не знаят, че има предвидена инсталация за индикация за колан, лампата се намира до тази за имобилайзера на таблото, над модула с трите уреда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя лампата е ясна. Аз съм видял отдавна че има място за такава, но досега нямах крушка там, съответно и екстрата я нямах. А за схема - и аз търсех в нета, но не открих нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...