Jump to content

Автоматично включване на фаровете за 8,8 лв.


billy_boy

Recommended Posts

Ако си готов (и имаш от къде) да вкараш още една жица във фарът, мога да ти вдигна схема при която:

1. При запален двигател се пали само халогенната крушка с ШИМ на подбран % от теб.

2. При пускане на габарит или къси (по твой избор) халогенната крушка изгасва.

3. При пускане на дълги (или светлинен клаксун) светва и халогенната крушка с пълен интензитет и би-ксенонът.

Единствено условие е да изведеш управлението на халогенната крушка от фарът и да се управлява от малка платчица, взимаща само управляващи сигнали от фабричната инсталация.

Ако имаш интерес, може да нахвърлям схемата на симулатора (че сега ми е само в главата) и да ти постна клипче.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих време и разглобих малко стигнах до синята букса, но там нямаше чисто син проводник, а на мястото на 12 пин е лилав с жълта ивица на която идваше вариращо напржение.Оказа се,че синия проводник е на зелената букса. Вече си имам ХАФтоматично пускащи се фарове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Нали целта е да НЕ светят късите на 100%. Със заводските релета, това е непостижимо.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам освен релетата в заводския ДРЛ е включен и резистор, чрез който се намалява пада на напрежение в/у фаровете. И ако се върже релето към дългите вместо късите няма ли да стане? Или ще се обърка работата на ключа за фарове така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да се вържат два реотана (в ролята на резистори), които да се сложат под седалките и хем ДРЛ хем отопление :Д

сериозно - а ценеров диод ще свърши ли работа? може ли да се направи схема с реле, свързано с постоянен +, + след алтернатор, маса, изход + към дълги   като на изхода '+ към дълги' да се сложи ценеровия диод и към крушките да отиват 3-4 волта? като може и преди '+ след алтернатор' пина да се сложи едно реле за време - 10ина секунди.

Редактирано от dm762
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам тази схема за PWM регулатор с обикновени халогенни крушки. Не съм имал проблеми с шумове.

 

http://everycircuit.com/circuit/6550946454700032/pwm-regulator-for-automotive-drl

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...