Jump to content

ACE налягане на маслото!?!?


Recommended Posts

Колко трябва да показва нормално стрелката за измерване на налягането на маслото при ACE 2.0 16V на свободен ход при 1000 оборота и малко над 90 градуса температура на водата???

При мен е на делението преди 2,тоест предполагам,че това трябва да значи 1.Вече няколко човека ми казват,че това не е нормални че по принцип при това положение стрелката трябва да е на 2 и дори над 2 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе.. 5 ще показва....

знаете ли на колко бар-а е първия и втория ключ за налягането?

хинт4е: 0.3 и 1.8

изводите си ги правете сами.. от Ауди са преценили 4е на празен ход налягането не трябва да пада под 0.3бар-а и ако падне трябва да ви светне лампа.

над 2000 оборота налягането не трябва да е по-малко от 1.8 бар-а.

при загрял мотор може и до 1 да си падне спокойно на празен ход, а и от масло до масло има разлика все пак.. небързайте да фърляте матора.

Стрелковия уред на таблото по принцип не е от най-точните и се отличава с една доста мудна реакция, но все пак немисля че в него има проблем в случея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко трябва да показва нормално стрелката за измерване на налягането на маслото при ACE 2.0 16V на свободен ход при 1000 оборота и малко над 90 градуса температура на водата???

При мен е на делението преди 2,тоест предполагам,че това трябва да значи 1.Вече няколко човека ми казват,че това не е нормални че по принцип при това положение стрелката трябва да е на 2 и дори над 2 :rotcol:

колко ти показва минимун не се притеснявай за липса на налягане си имаш лампа и двигателя ще почне да ти тропа като шевна машина, по-скоро си провери като го настъпиш дали ти дига докрай трябва една идея преди последното деление да ти отива стрелката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене:

При студен двигател - показва 5

При оборити над 3500 също отива към 5

При загрял двигател и празен ход (950 об) - показва точно 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го форсирам се вдига до 5.Другото което забелязах е,че като поизстине малко маслото се вдига на 1,5 бара ама като вдигне 70 градуса на маслото и пада на 1.Явно маслото не е от най качествените:rotcol:

10Х за мненията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го форсирам се вдига до 5.Другото което забелязах е,че като поизстине малко маслото се вдига на 1,5 бара ама като вдигне 70 градуса на маслото и пада на 1.Явно маслото не е от най качествените:rotcol:

10Х за мненията!

както е казал колегата Lord of the Rings на студен двг. пак се дига на 5 така трябва да е, а качеството на маслото не можеш да го съдиш по този уред :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,казвате че може да показва и 1 и 2-а бара,ама при мене си показваше 2-а бара в началото,сега го гледам 1.5 бара!!!

А колата се държи,както преди-не тресе,не се дави.

Един приятел сподели,че може да е маслена помпа/пред разваляне/.

Възможен ли е и този вариант?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отправям един апел:

Нека колеги, които имат уред за показване на налягането на маслото, независимо от това с какъв модел и мотор на Ауди са, да кажат какво е отчитането на налягането при тях. И да кажат с какво масло карат.

Приемрно:

кола, мотор, марка и спесификация на маслото, налягане на празен ход при загрял мотор и при повишени обороти

Мисля, че ще е полезно за всички. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора ми е 1.8 DZ,маслото е Castrol GTX Magnatec 10w-40 полусинтетика.При студен мотор(когато маслото е студено и не разбито)показва към 5 бара,с загряването налягането постепенно пада при празен ход и при напълно загрят мотор дава следните стойности - около 1 бар при 1000 оборота,около 3 бара при 2000 оборота а при по високи отива почти до 5 бара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с АСЕ двигател, масло Liqui Moly (или нещо подобно - не съм сигурен в правописа) 10W40. На топъл двигател на празен ход (около 800-850 оборота) показанитео на уреда е някъде около 1,5 bar. Над 2500 оборота пълня скалата на налягането почти докрай.

Редактирано от Един_Луд
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACE 2.0 16V,масло MOTUL 6100 10W40,при студен двигател 5 бара,при загрял(90градуса) 1.5 бара,ама доскоро показваше 2 бара(до преди половин година) :bia:

А,и при подаване на газ,пълня скалата.

Редактирано от BADJO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AAN мотор, масло Мотул Льо Ман, 20W60, на загрели двигател и масло, 800 оборота, показва 2-2,5 атмосфери. Като мина десетина хиляди, на празен ход ми пада до 2 атмосфери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигател АСЕ:на студено-5,на загрял-2,като го форсирам-пълни до пет.Масло-AC Delco-15W40,минералише.

Редактирано от longman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...