Jump to content

Масло за 2.0 16V ACE двигател


Recommended Posts

При такситата почти няма студен старт , особено ако се кара от двама души единия през деня а другия нощем , затова без проблем карат и по 1 000 000 км. За Дачията , колко още ще изкара не знам ... :) Иначе е добра реклама на Приста , явно не са лоши маслата :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 117
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Давах 3 пъти повече пари за боклуци където били "от там", и от "официални доставчици", "1000% оригинални" и нищо. Особени проблеми не съм имал. След 2 студени старта на бившия Опел "металния брутален звук от хубавото масло" ме накара да го сменя още на другия ден (струваше около 120лв.):) Поне се бях изнервил сипах ниско качествено масло от варел на фирмата "Мобил"(50-60лв.), разликата се видя веднага. Дори с Турския Мобил колата беше пъти по-добре след 1 ден работа с него. На по-студено беше по-тиха. Сега си представете колко е било хубаво другото масло струващо 2 пъти повече :bia: След този факт, вече бях много претръпнал. Дотегна ми всеки да ми хвали боклуци, и си казах сипах Турски боклук и колата е по-добре, е защо да не налея Български??? Все пак Българския поне е на половин цена ;) На смяна на масло до сега давах куп пари, и не получих нищо в замяна, а сега ще се чудя за 50лв? Реално аз подходих към Пристата не предубеден, знаех че може да има проблем, но вярвах и че може да стане :bia:

Всеки сам си решава :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега нито веднъж не съм чул някой да каже,че е имал проблем с Приста,а реално много хора го карат.

Наистина всеки сам си решава,но съм и твърдо на мнение,че ако става въпрос за по-евтини масла,то по-добре българската Приста,от колкото турски "маркови".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка да сипваме ПРИСТА така ли.Поне е сигурно че не е менте :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения върху следните марки от личен опит на различни коли :

- Валволин

- Мотул

- Тотал

- Мобил

- Аджип

- Фукс

Най- добри са като, че ли ТОТАЛ и ФУКС :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения върху следните марки от личен опит на различни коли :

- Валволин

- Мотул

- Тотал

- Мобил

- Аджип

- Фукс

Най- добри са като, че ли ТОТАЛ и ФУКС :zustimm:

Направо изчерпа темата и смаза всички възможни разсъждения по въпроса с това заключение :) Я на базата на този си емпиричен опит, кажи ми ся ,че се двоумя какво масло да сипя в ДВГ на кола /няма значение каква/ ? Чудя се , дали Валволин 15в40 сипано във фиеста 1.3 е по-добро от тотал 10В40 сипано в пежо 206 1,4 ХДИ или пък бие отвсякъде мотул 8100 5/40 сипано в 1.8 Т или фукса независимо от модела и в кво ще го сипваш ,ко ще и в туба да го наливаш,ги разбива всичките ? :D

Редактирано от 4ring avus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо изчерпа темата и смаза всички възможни разсъждения по въпроса с това заключение :) Я на базата на този си емпиричен опит, кажи ми ся ,че се двоумя какво масло да сипя в ДВГ на кола /няма значение каква/ ? Чудя се , дали Валволин 15в40 сипано във фиеста 1.3 е по-добро от тотал 10В40 сипано в пежо 206 1,4 ХДИ или пък бие отвсякъде мотул 8100 5/40 сипано в 1.8 Т или фукса независимо от модела и в кво ще го сипваш ,ко ще и в туба да го наливаш,ги разбива всичките ? :zustimm:

Не, аз си го обяснявам от следното: пробвано е само върху 4 цилиндрови 80-ки, 8 клапанови....в прилично състояние, а качеството на маслото е било такова, на каквото съм случил. Ти не мислиш ли, че в БГ за дадено масло от марка и модел има 3-4 варианта :D Говоря за 10-40....А МОТУЛ от това ....6100 ли как се водеше, изобщо не е по-добро от ТОТАЛ- КВАРЦ....Засичал съм ги двете масла точно при две смени едното след другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже заговорихте за евтини масла, вкарал съм един варел 200 л наливно масло 10W 40 От Англия, доставчика твърди че Вътре е Кастрол, в момента го тестваме на няколко Аудита и се държи много добре, наливно цена за форума е 6 лв литър, Айде народе примоцииия<_<:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже заговорихте за евтини масла, вкарал съм един варел 200 л наливно масло 10W 40 От Англия, доставчика твърди че Вътре е Кастрол, в момента го тестваме на няколко Аудита и се държи много добре, наливно цена за форума е 6 лв литър, Айде народе примоцииия:D<_<

етикет няма ли, не знаеш какво си поръчвал? :D

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

етикет няма ли, не знаеш какво си поръчвал? <_<

На варела има само надписи със спецификациите, по стандартите на фолксваген и мерцедес на които отговаря маслото няма марка. Дистрибуторите твърдят че в Англия нямат правото да го представят под марката на кастрол, факт е обаче , че маслото не е никак лошо за цената си, най- малкото е по- добро от масово използваното Ac delko.:D

на Аудитата на които е сипано се държи добре, не го харчи, не чукат повдигачи, моторите имат добър студен старт, какво повече му трябва на собственика на 15-20 годишен кош, 4 л масло за 4 цилиндровия мотор на ауди само за 26 лв, купувай народеее.:D

Редактирано от emsi_audi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже заговорихте за евтини масла, вкарал съм един варел 200 л наливно масло 10W 40 От Англия, доставчика твърди че Вътре е Кастрол, в момента го

Хубаво е да напишеш някакви норми на ВАГ групата или други експлоатационни норми, които пише на варела. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На варела има само надписи със спецификациите, по стандартите на фолксваген и мерцедес на които отговаря маслото няма марка. Дистрибуторите твърдят че в Англия нямат правото да го представят под марката на кастрол, факт е обаче , че маслото не е никак лошо за цената си, най- малкото е по- добро от масово използваното Ac delko.:D

на Аудитата на които е сипано се държи добре, не го харчи, не чукат повдигачи, моторите имат добър студен старт, какво повече му трябва на собственика на 15-20 годишен кош, 4 л масло за 4 цилиндровия мотор на ауди само за 26 лв, купувай народеее.:D

щом казваш, купувай народе хаха <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да напишеш някакви норми на ВАГ групата или други експлоатационни норми, които пише на варела. :D

229 на мерцедес и 505.00 на фолксваген.:D

щом казваш, купувай народе хаха <_<

ми защо, ако маслото не е лошо ,както се и оказва, какво те интересува откъде идва, така или иначе повечето от хората които продават масло на 1/2 от цената му от тази на вносителите не могат да дадът документи на произход на маслото, защо мислиш че това масло което предлагам е с нещо по лошо от тяхното, наскоро в Пазарджик разкриха бутилиращ нелегален цех на "Касторл" с какво мислиш че бутилират там ,с истинския Кастрол ли?:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

229 на мерцедес и 505.00 на фолксваген.:D

ми защо, ако маслото не е лошо ,както се и оказва, какво те интересува откъде идва, така или иначе повечето от хората които продават масло на 1/2 от цената му от тази на вносителите не могат да дадът документи на произход на маслото, защо мислиш че това масло което предлагам е с нещо по лошо от тяхното, наскоро в Пазарджик разкриха бутилиращ нелегален цех на "Касторл" с какво мислиш че бутилират там ,с истинския Кастрол ли?<_<

не ме кара да мисля нищо, ти защо си мислиш че тези хора които го продават, са по различни от тези от пазарджик? :D в крайна сметка, както ти казваш, ако маслото е хубаво, другото няма значение, но съм живял в англия, та ги знам и тамошните "играчи", лошо няма :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Емо маслото за тази цена е оферта наистина, защото аз преди година от сервиз купувах наливен Мобил 10-40 за 8,50 лв. литъра.....от турската партида да подчертая.....

Ако осигури колегата безплатна смяна при закупуване на консумативите от него супер ще е :D

Тогава за 35 лв. ще сменям "чорбата" <_<

Редактирано от tanuco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти дам и маслен филтър МАН с отстъпката ще паднеш на 33 лв за 4 л масло и филтър, за съжаление нямам сервизни условия и не мога да поема смяната.<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти дам и маслен филтър МАН с отстъпката ще паднеш на 33 лв за 4 л масло и филтър, за съжаление нямам сервизни условия и не мога да поема смяната.:lol:

...няма и толкова....АБК-то събира точно 3 литра :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така се видя че тази тема се измести да викам и аз да се вместя <_<

Предстои ми смяна на масълцето на моя маслоят (а именно 2.0 АЛТ) . Досега с Мотул 6100+ го карам и си го гори а и студения старт не е особено приятен. Гледам че в сайтовете препоръчват 0W30 5W30 , но всеки ми казва че ще го гори още повече и ще ми скъса нервите. Виждам че колегите с такива двигатели избягват пълната синтетика и търсят "нещо по-гъстичко" че да не го гори , но нещо не ми се нрави идеята. Някой по-компетентен от мен да даде съвет моля! На бусчето вече 3ти път слагам Титан (Fuchs) и съм много доволен и се чудя дали да не го пробвам и на Хаудито, че май Мотул и Кастрол имат прекалено много менте на пазара.

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така се видя че тази тема се измести да викам и аз да се вместя <_<

Предстои ми смяна на масълцето на моя маслоят (а именно 2.0 АЛТ) . Досега с Мотул 6100+ го карам и си го гори а и студения старт не е особено приятен. Гледам че в сайтовете препоръчват 0W30 5W30 , но всеки ми казва че ще го гори още повече и ще ми скъса нервите. Виждам че колегите с такива двигатели избягват пълната синтетика и търсят "нещо по-гъстичко" че да не го гори , но нещо не ми се нрави идеята. Някой по-компетентен от мен да даде съвет моля! На бусчето вече 3ти път слагам Титан (Fuchs) и съм много доволен и се чудя дали да не го пробвам и на Хаудито, че май Мотул и Кастрол имат прекалено много менте на пазара.

глупости на търкалета, че го гори колега, градски легенди, говорим за 5в -30, слагай без да се притесняваш, поне ще направиш опит и ще видиш как е. бих ти препоръчал да си купиш от немския ибей, поне има повече шанс да е оригинално, ако те интересуват повече подробности, пиши ми, всичко най B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...