Jump to content

Вода по праговете - как да намаля застояването!


kniagolo

Recommended Posts

Добър Ден колеги,

Искам да попитам за следното, което от известно време много ме дразни!

Става въпрос за ауди А4 Б5 '97 година. Когато си мия колата на автомивка или след гадни дни пълни с дъжд или сняг (като днес)водата по праговете, под 4-те врати се събира вода и не се оттича добре. Винаги си има вода и влага и това ме дразни и може да ми предизвика ръжда по ръбовете на вратите!

Това става въпрос дори след като се подсуши след автомивка след известно време пак се стича от някъде вода и си стои водата по праговете! Да не би да има някакви места от където да се изтича водата и те да са запушени?

Не знам как да го обясня по-добре! Надявам се да съм бил изчерпателен...пишете ми или тук или на ЛС, ако някой е имал такъв проблем и е успял да го реши!

Поздрави! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И при мен е така колега много е дразнещо.Мисля че на всички а4 преди фейслифта е така.И аз бих искал да го оправя това ,но незнам как :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. Само да допълня, че и след фейслифта положението не е по-различно.

Доколкото знам се оправя само по един начин. Отиваш в магазина и си избираш някой модел след 2011година. Надявам се да съм помогнал :dance:

и да не забравиш да черпиш по бира после :bia:

Майтапа настрана и на мене ми се късат нервите с тази вода, но отдавам проблема на уплътненията. Какво да очакваш от 12 годишни гуми. А и форматана праговете не ми се струва най-удачната и оттичаща се. А най-неприятното е че през деня вали дъжд а през ноща замръзне. На сутринта ДА ТИ Е ДРАГО ДА СЕ ЯДОСВАШ.

Преди 4 зими купих специален спрей против замръзване - ДЕТО НЕ ПОМАГА АМИ СТАНА ОЩЕ ПО-ЗЛЕ.

От тогава не мажа със нищо и съм най доволен.

Не знам дали да не пробваме със течен парфин - Ако някой колега е тествал - да ПОМАГА и да сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали да не пробваме със течен парфин - Ако някой колега е тествал - да ПОМАГА и да сподели

Не помага:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що пък да не помага?

Уплътненията на вратите всяка зима си ги мажа с течен парафин.

Предимства-шишенцето струва около левче и върши работата

на доста по-скъпите специализирани мазила.

А целта е същата - да не залепне уплътнителя към вратата във студа.

Всичко се е отваряло досега.

Миналата седмица (първата студена вълна) в най-голямата виелица

се прибирахме от Сливен за Бургас. В Карнобат се прехвърлихме на сравнително нов

(няколкогодишен) Голф.Повече от половин час не можахме да влезем в колата,

защото всички врати бяха абсолютно замръзнали.

Моята, в Бургас, като пристигнах, беше зверски обледенена,

но почти веднага влязох и запалих.

Толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали сте чували, че купетата на каручките ни са поцинковани доста кадърно, а и защитата точно на праговете е меко казано повече от достатъчна(да не кажа "зверска")?За какво се тръшкате че имало вода там?Някой да покаже корозирал праг, че да видим за какво е цялата галиматия?Е, друг е въпроса ако колата е блъскана и правена в родни, мили, висококвалифицирани сервизчета, тогава темата има смисъл наистина.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-вероятно се оттича водата от вратите (тази, която неминуемо влиза м/у долния уплътнител и стъклото), през дреновете и на прага. И чисто нова да я вземеш пак ще го има този ефект... Парцала и бършеш щом те дразни! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги първа зима карам Ауди,но досега съм сменил доста коли(френски,немски,италиански)и винаги преди да станът минусуви тем.мажа оплътненията с глицерин(продават го в аптеките)и съм доста доволен въобще не залепват уплътненията за вратите и т.н.Измивате хубаво и гледате да не са мокри преди мазанете,а за праговите и моите задържат вода какво да се прави нищо вечно няма :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Явно ще се наложи да взимаме парцалчето и да бършем :)!

Гледах, оглеждах за варианти как да не се застоява вода там и накрая наистина нищо!

А за замръзването на вратите не съм сигурен, че имаше нещо общо с темата, но все пак парафина помага много!

:zustimm: :zustimm: :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...