Jump to content

Два въпроса за А4


ravencho

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам два въпроса относно Ауди А4,1998г. 1.9 TDI, 110 кончета. Скоростната кутия е обикновена 5 степенна.

Имам един голям спор с умния ми брат и той е дали е чипосана колата или не. Преди 4 години е купена от софииска

автокъща. От София към Пловдив скоростта по GPS е точно 255км/ч. Нормално ли е за тази кола? Ускорението с 2 човека

е 10 сек. до 100км/ч. Все пак е дизел, ама...

Вторият ми въпрос е дали е нормално да съм с по 4 накладки на колело. Т.е. осем общо за предницата. На задните колела са си по 2 на колело.

МОЛЯ ВИ за отговор дали това е нормално или не. Не ми се четат отговори от рода на "Това да не ти е совалка"

"GPS е преебан" и т.н. Лично за мен не е нормално.

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено Дизелите колега са скоростно ограничени до 190км/ч според мен е правена, но не мога да кажа дали е с чип

А4 1.8 Т с чип дига 240 а ти с дизела 255 :) не ми се вярва да е сток :) а за спирачките колега нямам никаква идея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПОКАЗАТЕЛИ

Максимална скорост196 (192) км/ч

Време от 0-100 км/ч11.3 (12.8) c

Разход - градско6.9 (9) л/100км

Разход - извънградско4.3 (4.9) л/100км

Среден разход на гориво4.9 л/100км

Обем на резервоара62 л

Собствено тегло1240 кг

Максимално допустима маса1790 кг

Размер на гуми195/65 R 15

Размер на джанти6J

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом си с по 4 накладки на колело , значи си с апарати от S4 S6 S8, не не са нищо особенно!

друго само с чип тази кола НЕ може да вдигне 255 посмъртно и то по гпс на телефона :hilezh:

другото обаче 10 до 100 не ми се връзва ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да е някакъв магистрален бегач с огромно турбо и в ниските скорости да не може да развърти...

Интересно колко катъра ще е тая печка, та чак двубутални спирачки да са садили отпред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да не би да е сменен само километража :D (шегувам се, но като цяло - странна история с тая А4-ка). Опс - пропуснах, че е измерена с ГПС. Колега ако ти се дават пари - замери я на дино, ще ни е интересно що за ДЗВЕР е :gruebel:

Редактирано от Miro_A3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да гадаеш,защо не я качиш на някое дино да видиш как е работата,хем после може да качиш някоя графика да го видим това чудо дето прави 255,пък вдига 100 за 10 с. :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не е мерена скоростта с телефон а с нормален GPS Garmin.

Като се прибера от Германия ще я закача на дино. Ако твърденията ми не са

верни, аз няма да ви занимавам. Все пак не съм някое хлапе. Триисетака гоним вече. :bia:

По колата не знам да е сменяно нещо освен масла и ремъци. Нищо по окачването не е мръднало, нито по двигателя. Явно се е случила колата. А дали е някакъв неуспешен тунинг за сега не се знае. Но и на мен ще ми е интересен един дино тест. Хора, които са се возили в колата казват, че си вървяла

нормално за нафтова "печка". :gruebel:

А за спирачките - аз също останах като гръмнат, когато при първата смяна "изпадаха"

четири броя накладки. :gruebel:

Спирачните дискове са мааааалко по-малки от 15 цолова джанта. Не съм ги мерил точно.

Редактирано от ravencho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как нормално бе човек... 110 коня печка дори и с чип не може да направи 255 км.час

Колата трябва да подминава 200 коня за да се засилиш толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София към Пловдив скоростта по GPS е точно 255км/ч.

Това само ако го видя, ще го повярвам, както предполагам и всички останали колеги.

Това за четерите накладки на колело...също

И то от 1.9тди.

Я дай някаква снимка на колата, поне на външен вид, да я видим, явно е специална

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е любопитно как така 4 накладки на колело, може ли снимки да придобия представа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не съм в БГ. В Германия съм. Но като се прибера ще ги снимам тези накладки, даже и клип

с момента на разглобяването. Също и клип с скоростта и дино теста. Външно колата си е абсолютно

нормална. 98г е даже.

P.S. Намерих едни снимки още от покупката, с новите, вече стари фарчета. Снимки на апаратите нямам,

но ще помоля брат ми да свали гумата и да ги снима.

post-66041-0-96683100-1328654708_thumb.j

post-66041-0-97896600-1328654781_thumb.j

post-66041-0-05314000-1328654835_thumb.j

Редактирано от ravencho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да станат обаче тези апарати означава , че и шенкела е сменен или има ужасяваща самоделка!!

а за да е сменен шенкела означава , че отиваш на по голям лагер , което означава , че и полуоските са от 6цилиндрово Ауди , обаче требе да се случи неква самоделка иначе не ги виждам тия полуоски как ше фитнат с вътрешните карета на 1.9тди скоростите.... така че без конкретни снимки на апаратите нема да стане!

но под такива 15ки този апарат няма влизане! може некъв самоделен модел накладки или просто накладките да са се счупили :lol:

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя ако е 200 коня тая печка,ще и трябва и челен кулер.Иначе не виждам как ще станат нещата с охлаждането.

По Гармина ОК,ами колко показа киломатража ми е интересно.И повтарял ли си упражнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам, къде точно на тая 15-ка се събраха тия апарати.

на балами ли ставаме.... най обикновен афн, да дигне 250...ъпсурт. И да си 4 накладки, да не би някой масйтор да те е клатил, като ти ги е сменял...? Имаш по 4 носача на колело отпред, но не и по 4 накладки

Ако наистина си сигурен в това, което ни казваш, най-вероятно си се объркал - и за двете неща

Няма как тия неща да са така, най-малкото, ако диска беше толкова голям и апаратите с по 4 накладки, 15 цолова джанта, през крив макарон щеше да влезе :lol:

Сега се зачетох в поста ти в началото, че не искаш коментари, какъвто е моят. Но той е напълно реален и отговарящ на неистинските неща, които споделяш.

Аз предлагам следното - щом си сигурен в казаното, да се хванем на бас - на по 100лв, за накладките и за скоростта по ГПС на колата. Сверяваме всичко, дето каза, дали е така - ако е така печелиш баса. Ако решиш драсни едно ЛС :hilezh:

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, малко съм се заблудил както каза колегата Bobu. :(

След разговор с брат ми, се оказа, че колата е дигала макс 235 км/ч.

Предните накладки за 4 броя на гума, но големината им е колкото на задните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е дигала 235 по километраж, накладките също не са 4, да си знаеш просто:)

Успех

Утре ще има снимки на апарата. Аз лично съм ги сменял и ти казвам, че

са по 4 на гума. :bia:

Сега и времето не позволява сверка за скоростта, но живот и здраве да се прибера в БГ

ще направим теста за скорост заедно за да повярваш. И после :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се окажеш прав, почерпката ще е от мен - както казах отпред :)

Утре брат ми ще снима каквото може отпред - апарат, диск, полуоската. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Garmin на телефона си и май имат еднакви бъгове тая марка.Винаги като вдигна над 230км/ч по километраж ми запаметява винаги с 50-60 километра по-висока максимална скорост.Но до 200 е верен.smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...