Jump to content

19' летни гуми до 500 лева?


Recommended Posts

Ето за това става въпрос - линк

Barum Bravuris 2

Kumho Ecsta SPT KU31

Toyo PROXES T1 Sport

Falken FK-452

Nokian Z G2

Toyo PROXES T1-R

Vredestein ULTRAC SESSANTA

В общи линии това са гумите отговарящи :)

Някой да има лични впечатления от някои от тях? В нет-а много тестове, но не участват всички в един тест :)

За кумхото и фалкена пише много добри отзиви, за тойотата също ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах възможност да потъркалям една М5-ца с 19-ки фалкени 452, лично мнение, гумите са супер и имам намерение лятото да си купя същите летни самоче 17-ки за моята кола, карал съм Toyo PROXES T1-R 17-ки и бяха брутално тихи гуми, без забележка като поведение, но разпрах борда на едната в дупка, ако трябва да избирам от двете бих предпочел фалкена, просто ми хареса много като поведение

другите гуми от списъка не съм има възможност да ги ползвам

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм фен на Фалкена, макар да не съм имал. Обмислял съм го много като вариант за мен и от всичко чуто и прочетено останах с впечатлението, че са супер оптимален вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофирах доста цяло лято с Фалкена на 18-ки. Отлична гума за сухо време. Силата обаче не е никак в дъждовните дни! Над 33-35 градуса почва да поддава сцеплението... и се започва с едно прично недозавиване. Това са личните ми впечатления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с пирели асиметричните, аз съм им навъртял над 30 000 км за 2 години, с тях си дойде колата и не знам колко км са им навъртяни преди това - никога не съм имал проблеми с тях, а вече са стари и с намалял грайфер. Не карам тази кола спортно, а и тя не е мислена за такова каране, за това си имам две бмв-та, едното е30-ка :), а и сега и бебе имам и не смятам да карам на ръба колата, трябват ми гуми с прилично поведение и добре на аквапланинг, за Фалкена има много добри отзиви навсякъде, а Нокиана има много добри резултати в adac, аутобилд ... ама за малък размер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в търсения от теб размер съм пробвал няколко марки гуми

- Континентал СП 2 и 3 - шумни, твърди, много лесно почват да "бучат" - не бих си купил пак,

- Кумхо КУ 31 - само ще спомена, че от тоя модел си купувал няколко 4ки - изключително съм доволен, много тиха, приятна и комфортна гума, държи добре - пак и винаги бих си купил такива,

- Фалкен - добра е, не толкова тиха като Кумхо, стои малко "по - пластмасова" - бих взел пак някога при обстоятелства,

- Федерал ФД2 - доста умивахме за тая гума, взехме и заради цена, и заради препоръка от други - мога да кажа, че съм изключително приятно изненадан от тая гума. много тиха, комфортна, стабилна и т.н. доставиха ми я на 3 седмици след производството! още карам с такива :rolleyes:

- Пирели - няма по - пластмасова гума от тая, според мен не е за нашите пътища въобще.

Дунлоп съм имал, но по - малък размер, замених го с Кумхото, което в прякото сравнение по - ми допадаше

Тойо съм карал на бегачката, като се загреят стават, но според мен не са за лимузина.

Редактирано от Stoil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Kumho-то също е в ценовия диапазон, който е определен. Вече зависи от личните предпочитания на купувача

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Фалкен - добра е, не толкова тиха като Кумхо, стои малко "по - пластмасова" - бих взел пак някога при обстоятелства,

Потвърждавам........искат си загряване малко в повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве що така фалкена много зле по тестовете?

Иначе чувам страшни отзиви за Барум Бравурис 2. Не съм ги пробвал де.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... чувам страшни отзиви за Барум Бравурис 2. Не съм ги пробвал де.

Много прилични гуми, с един съществен недостатък. Страшно меки бордове. Смачках 3 такива гуми миналото лято. Иначе на сух асфалт и мокро време, са доста прилични, особено за цената си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то за баварката размерите са подсилени, може и да издаянят при мене повечко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм Toyo Proxes T1R - мнооо грип , но са с меки бордове и склонност към балони при попадане в дупка. За Falken FK-452 не мога да кажа нищо, но от прочетеното до тук съм склонен да опитам с тях :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Фалкен-а го сложих преди две седмици... и на по-динамично завиване съм на път да отида бабината си... странично преплъзва.. имам и чуството че ще се изхлузи гумата от джантата... 18"-ки, гумата е закупена от официален дистрибутор в Англия, размера е 225/40 18, карам ги на 2.6 бар-а; Греша ли някъде? За колата ми която излезе с 16-ки, дават 2.4 бар-а отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фалкен-а го сложих преди две седмици... и на по-динамично завиване съм на път да отида бабината си... странично преплъзва.. имам и чуството че ще се изхлузи гумата от джантата... 18"-ки, гумата е закупена от официален дистрибутор в Англия, размера е 225/40 18, карам ги на 2.6 бар-а; Греша ли някъде? За колата ми която излезе с 16-ки, дават 2.4 бар-а отпред.

Това от което се оплакваш се нарича недозавиване. Почти всички, ако не и всички коли на предно и 4x4 страдат от него.

Аз карам с такива, но 19"

245/35 19 и на писта се държат страшно добре за моите разбирания разбира се. За писта ги помпам на 3 атмосфери и няма проблеми с бордовете, иначе в ежедневието ги карам на 2.5 налягане.

Е, като казах писта - два пъти съм карал по-динамично с тях на писти. Меки са и се износват бързо, особенос това недозавиване, но иначе са едни от най-добрите гуми с които съм карал. Другите са зимните Nokian WR2. От тези две марки и модели съм много доволен.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...