Jump to content

Проблем с 4Х4


Emo_vd

Recommended Posts

Здр. колеги, проблема ми е следния карам ауди а6 4Х4 1999г и имам един бутон ASR блокаж но защо не ми въртят задните точила нито когато е включен този бутон нито когато е излкючен, (на таблото си свети или не свети когато е изключен бутона) днес закъсах предницата се окопа, а от зад нищо, каде да търся проблема?

Редактирано от Emo_vd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

защото колата ти не е 4х4 :)

ASR имат само аудита на предно

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам за какви точила говориш, предполагам имаш в предвид задните гуми, кардата не трябва да е на тях, а към тях, кардата ти е между скоростната кутия и задният диф, сигурен ли си, че не бъркаш задният мост с кардан?

снимай го този кардан да го видим

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото колата ти не е 4х4 :)

ASR имат само аудита на предно

Да са излъгали човека, че уж е куатро ли :gruebel: щом както казваш този бутон ASR го имат колите с предно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес закъсах предницата се окопа, а от зад нищо, каде да търся проблема?

Кое от задните колела видя че не се върти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до колкото знам на C5 куатро не се слага блокаж до 2000 година когато слагат ESP, последно го има в C4 това с ABS-а, но при C5 няма този бутон ASR ако е куатро

вдигни я колата на подемник, ако в тунела имаш само генерация, значи са те подвели, ако имаш кардан и не ти въртят задните гуми.... то май няма такъв вариант

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми благодаря колеги за бързите отговори ще я дигна на подемник и ще видя какво е положението и ще пиша за разрешението на случая :):zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще я дигна на подемник и ще видя какво е положението

Има ли кардан,не бутай нищо по трансмисията,да не ти кажат,я дай да отворим да видим що не работи туй куатро.Пиши какво си видял.Снимай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с колко ауспуха ти е колата.Ако е с един двоен само то лявата страна не си куатро,ако са по един от страна и е оригинално така значи си куатро или си бил куатро и нещо е правено.

Действително ASR и куатро няма.Както каза ghostdog има ЕСП но след 2000 и ако не ме лъже паметта на 180к.с мотора първо го слагат.

Редактирано от mimo160
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с колко ауспуха ти е колата.Ако е с един двоен само то лявата страна не си куатро,ако са по един от страна и е оригинално така значи си куатро.

Не е точно така,ама айде ще го разберем след малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така,ама айде ще го разберем след малко.

Прав е колегата,

с две пушки от едната страна е предно,но чак след фейса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата,

с две пушки от едната страна е предно,но чак след фейса.

Значи примерно всички 2,5 TDI quattro са с предно :gruebel:

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди фейса на A6 C5 куатро са с по кюнец от всяка страна, просто са скрити зад бронята

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сняг до гърдите и нито помен от снегорин, днес нищо немога да погледна камо ли да легна под колата :gruebel:

на две седмици съм с тази кола и нямам никаква наидея дали е с един два или 5 кюнеца чесно казано затънах и се питах защо? :)

На колата си пише quattro навсякаде, знам че може и да са сложени от някои за да дигне цената

Редактирано от Emo_vd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я от познат колата, но сега не е в бг. днес пораспитах за този проблем, и разбрах че може да е някаква букса която се откачва за да не харчи поне едни маистор така е направил с а3 куатро та малко да се постопи снега ще я погледнем какво е. Мисля че си е куатро колата но има някакъв проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куатрото на А3 и на А6 нямат нищо общо. Най лесния тест сега в снега е да пробваш да въртиш гуми и да видиш дали и задните гуми, превъртат.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...