Jump to content

Монтиране на фейслифт централната конзола А4 Б5


Mitaka_stz

Recommended Posts

Само за А4 след 06.97 заради управлението на климатроника (трябва да е с плоските копчета поради ред причини). Снимките съм взел от сайта от който аз черпих информация понеже в този студ въобще не беше до снимане :hilezh:

Става въпрос за тази конзола:

post-6282-0-86298300-1329170262_thumb.jp

Какаво ще ви е нужно:

Външната част на конзолата, скарата на която се държи всичко по конзолата, копчета, пепелник, климатроник и цялата пластмасова конзола между седалките със запалката. Конзолата с ръчната се сменя защото няма как да си монтирате запалката на старата конзола, а и има малка разлика в зглобката между конзолите.

post-6282-0-17265500-1329170842_thumb.jp

Копчето за аварийните светлини:

Самото копче няма начин да се пригоди за по-стар вид инсталация, но с просто разменяне на предната част от новото копче към вашето оригинално става за секунди :hilezh:

post-6282-0-47650600-1329171336_thumb.jp

Климатроника:

Там работата е малко по-сложна, но не чак толкова. Така трябва да изглежда вашия климатроник:

post-6282-0-86031100-1329171504_thumb.jp

А така изглеждат двата климатроника отзад:

post-6282-0-55922900-1329171679_thumb.jp

Както се вижда буксите си пасват идеално.(черната букса с двете пинчета е за подгрев на задното стъкло, ще стигнем и до нея :-) )

Проблемът е че след включване на климатроника към инсталацията на колата и включване на габарит, копчетата не светват а подсветката на дисплея работи обратно (без габарит - притъмнена, с габарит - свети силно). За да се оправи този проблем отваряме букса "А" (12 пина) от климатроника и преместваме пин 5 сиво/син(сигнал от габарит)на мястото на пин 6 (който е празен).

post-6282-0-71923500-1329172502_thumb.jp

При тази наша намеса дисплея на климатроника остава притъмнен независимо дали сме пуснали габарит или не. Ако все пак искате да работи осветлението по предназначения му начин може да изпълните следната схемичка:

post-6282-0-68080900-1329172630_thumb.jp

КОЛАТА МИ Е 07.97 ВСИЧКИ ЦВЕТОВЕ НА КАБЕЛИТЕ И РАЗПОЛОЖЕНИЕТО ИМ В БУКСИТЕ НА КЛИМАТРОНИКА СЪМ ГИ ГЛЕДАЛ ОТ НЕЯ. АКО ЦВЕТА НА ПИН 5 НЕ Е СИВО/СИН (СИГНАЛ ГАБАРИТ) НЯМА ДА МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ ДИСПЛЕЯ ДА ПРОМЕНЯ СИЛАТА СИ А СВЕТЕНЕ(ИЛИ ПОНЕ АЗ НЕЗНАМ КАК ЩЕ СТАНЕ). ПРОСТО ПУСНЕТЕ ЕДИН КАБЕЛ ОТ ОСВЕТЛЕНИЕTO (СИВО/СИН) НА КОПЧЕТО ЗА ПРИМЕРНО НА ЗАДНОТО СТЪКЛО ДО ПИН 6. ТАКА ЩЕ НАКАРАТЕ КОПЧЕТАТА НА КЛИМАТРОНИКА ДА СВЕТЯТ НА ГАБАРИТ.

Подгрев на задния прозорец.

Понеже копчето за подгрев е на управлението на климатроника трябва да отрежете дебелите кабели (бял и бяло/жълт) от буксата на оригиналната инсталация и да ги удължите. Ако не сте си взели буксата за новия климатроник от колата донор, можете да ползвате обикновенни кабелни обувки:

post-6282-0-05998400-1329173531_thumb.jp

пин 1 - бяло/жълт

пин 2 - бял

Копче за ел. фарове.

post-6282-0-82234300-1329175164_thumb.jp

Просто трябва да удължите кабелите за да можете да закарате копчето тук:

post-6282-0-19842500-1329175195_thumb.jp

Копчетата за халогени и стоп за мъгла са доста по-сложна работа, понеже не са "on/off" бутони а само подават импулс при натискане.

За да ги накараме да работят трябва да се вземе от колата донор "Fog Light Control Module" - модул за управление на халогени. Поради големите студове не ми се играеше да ги връзвам, реших да изчакам по- топли дни, но ето схема за връзване която открих:

post-6282-0-63398900-1329173890_thumb.jp

Светещи духалки

В случей че сте взели и тях които се заменят просто с оригиналните, но се прави една малка дупчица в началото на въздуховода в ляво за кабелите за осветление.

Осветленията на пепелника, поставката за чаша, копчетата за халогени и духалките се взима от някоя букса на старите копчета (Сиво/син "+", кафяв "-")

Абе общо взето един ден работа :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, колега много добре. Преди време се бях решил и аз, но така и не му дойде момента за смяна на конзолата. Обаче сега гледам тая подробност за климатроника. Моят е от по-старите, колата ми е 09.96 година. Там имаш ли идея как са нещата? Аз смятах да сложа конзола от по-новия вариант на този който си показал, който мисля е последен за Б5 модела. Климатроника е най-ниско на конзолата и горе има 2DIN. Имаш ли някаква представа как стоят там нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че имаше някъкъв проблем с това че не иска да пуска компресора на климатика когато си с климатроника с вдлъбнатите копчета и го смениш с по-новия. Ако някой е сменял от вдлъбнатите към този с правите и е оправил проблема с компресора тогава може и да стане. Имаше някъква тема за разликата в климатрониците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Колега следвах всички стъпки но копчетата на климатроника светнаха но мигат

Колега следвах всички стъпки но копчетата на климатроника светнаха но мигат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Колеги, свързах духалките към осветлението на пепелника, но светят постоянно, а не, когато се включат светлините. Къде може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега следвах всички стъпки но копчетата на климатроника светнаха но мигатКолега следвах всички стъпки но копчетата на климатроника светнаха но мигат

Най-вероятно трябва да си увеличиш осветлението от таблото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги, някой разгадал ли е как може да се сложи фейслифтова централна конзола при условие, че съм с по-стария тип климатроник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги,някой решил ли е проблема с компресора на климатроника,от старото управление към новото където не иска да се пуска компресора.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Не. За да работят халогените трябва допълнителен модул. Буксата за реглаж нагоре-надолу на фаровете пасва.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Благодаря на колегата за страхотното инфо което е предоставил. Моята кола е 06.1998г. AFN мотора и отдавна търсех как да се постави конзола двоен дин.  Мисля да се захвана с това. Колата донор която мисля да ползвам е една А4 с 2.5 ТДИ надявам се интериора да е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да ви питам, някой правил ли е ъпгрейд на средна конзола на A4 B5 от 1995та? Имам малко проблеми с климатроника - не тръгва студения въздух, опитах какво ли не, накрая върнах стария модул и всичко работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги, някой наистина има ли дето да може да обясни как да подкараме компресора, другото което забелязах е, че с фейсовия климатроник клапата на въздухуводите на таблото не се отваря/затваря докрай. Помагайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...