Jump to content

На колко литра светва лампата


OZ.RACING

Recommended Posts

:) Мисля че на повечето коли като им светне лампата за гориво ТЯ /колата / може да измине около 50-60 км зависи от скорост терен и т.н.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е около 7л ако всичко е изправно, поне на мен ми беше толкова на А4-ката, а за твое успокоение си карай винаги над резерва да не пускаш тема купувам бензинова помпа :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последно 4 или 7? :D резервоара му нали е 55литра дали тези 5 не са резервата като светне лампата :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервоара на моята кочина 1.8АДР беше до колкото съм запознат 60л, но събираше точно 62л мерено с туби по 5л на празен резервоар, при теб би трябвало да е нещо сходно си мисля :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има световен стандарт за разполагане на бензиностанции и той е 60-70км най много една от друга на съответен път ...и всички коли са пригодени към този стандарт, така че не мислете колко литра имате , а колко км ще минете с бензина , който имате наличен и който колата е калкулирала, за да изминете това разстояние!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A3 8P 1.6SFI резервоар 55литра / резервата е 7литра.

Така пише в заводското книжле, но колко е вярно нямам смелоста да го доказвам практически.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм,че резервата трябва да стига за около 100 км.Аз лично с моята съм минавал почти 80км.градско и ме достраша повече.През ВАГ КОМ можеш да регулираш на колко литра искаш да ти светне лампата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink: :blink: Аз като ми светне лампата не смея да мина повече от 10-15км вие ми говорите за 80 градско :blink::D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При качеството на БГ горивата,съчетано с лютата тазгодишна зима и манията на българина да слага всякакви добавки,които види е безумие да си оставиш колата да стигне резервата.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам ама аз минах вчера 60км градско след като беше паднала на нула стрелката (това беше единичен експеримент да отбележа само!) :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е 8 литра от момента на светването на лампата. Резервоара е 60 л. Пробвал съм го два пъти - щом светне и веднага зареждам на първата бензиностанция. Доливам 51-52 л., затова казвам 8л. от светването. Колата е А4, APU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега със същата кола съм. Пробвал съм така: Когато вземе да прекъсва на магистралата сипвам 8 литра и слизам от магистралата в градски условия. Карам 40 километра и ми светва лампата. Тва на равен терен. Колата харчи 10-12 в зависимост. По мои сметки тва трябва да са около 4-5 литра остатък без да смятам грешка в показанието на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...