Jump to content

Молба за съвет - А3 или А4 дизел, приемат се и други варианти.


Recommended Posts

Здравейте от един бъдещ член.

Имам около 4000 лв. Млад съм, изискванията ми към колата са да върви!-да не е бавна, да не харчи много, и да не е с много скъпа подръжка.

Засега съм се и са ме ориентирали към А3 1,9tdi 110 коня.

Интересуват ме мнения за конкретния модел, и също така разлика във вървеж, разход и подръжка с А4 същия мотор.

Също така приемам съвети за други двигатели/модели, стига да удовлетворяват изискванията.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много изисквания имаш, пък малко пари си приготвил! За 4000 лева с тези цени на дизела, по добре си вземи нещо на ГАЗ, за да може да имаш пари да го поддържаш! Направо се чудя какво да предложа :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А3, 1.9 тди 131к.с. - приятел си купи преди 1-2 месеца такава, за първоначално обслужване даде към 700-800лв разхода е приличен и така като ти гледам изискванията бих ти препоръчал нея.

А4-ката със същия двигател пак е много добро решение.

Зависи вече от вкъса ти дали по малка или по голяма кола предпочиташ

кажи към кои години си се ориентирал (за колата)

определено бях пропуснал изискванията за кинтите, с моя съвет няма как да се вместиш в 4к

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари 1.8Т.....щом искаш да върви....пък по-натам и ГИ ще си сложиш, ако няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е трудно да е намери читаво 1,8 Т.,а за тези пари със сигурност няма да е читаво.

Редактирано от zografa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 4К освен някакво купе с газово... Ако за първи път купуваш кола имай предвид освен документите по прехвърляне (100-150 лв) и застраховки, поне 300 - 500 лв за първоначални ремонтчета и реглажи. Тази сума изключва гумите :) За дизела прочети колко ти е началното обслужване - ремаци + вс. ролки...

Едната обява която аз щях да видя е тази: http://www.cars.bg/u489824 Макар да не е точно което искаш колата е уникална и е на колега от форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=119587

Случайно попаднах на нея докато разглеждах форумчето. Ето ти един примерен вариант за да се ориентираш в обстановката.

+Имаш ГИ

+Колата има чип и влиза в графата "вървящи"

+Спестяваш от разходите по "Нов внос"

+Колата е с младежки вид и без да съм имал А3 досега оставам с впечатлението че е една идея "по-тънко" за подръжка в сравнение с А4.

-Чип + ГИ е възможно много ядове да има ако са си играли пишман газаджии

-Тоя цвят ми седи като бронз за печка

-Отстраняването на "външните забележки" често струва повече от ремонти по агрегатите на мпс-то

-Карана е в България. За мен проблема не е че е карана тук, а че е подържана от нашите майстори.

*Без да имам 6к в жобчето не бих рискувал с покупката на такъв автомобил. Аз също бих те насочил към старите купета: http://www.mobile.bg/11330708033894268

Успех в търсенето и недей да избързваш, защото винаги еуфорията около първата кола замъгляват реалната преценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега нищо лично НО с тези пари където си тръгнал ДИзел читав единствено може да намериш и то пак трудно - Ауди 80 Б4 ТДИ или 100 Ц4 дизел или можеби Голф 3 AFN 110 коня и пак подчертавам може би а и Шкода Октавия 1,9 ТДИ .

Но иначе на където ти си се ориентирал мисията е невъзможна за А3 или А4 читаво за 4000 лв (без да включваме последващите 1000 за обслужване ,регистрация ,застраховка ,можеби каско , данък , и т.н и т.н)

По добре си земи нещо което можеш да поддържаш и както колегите казаха за тези пари нещо на Газ .

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този бюджет не си за Ауди. За 4000лв нищо нормално неможеш да купиш, на тази цена А3 и А4 нормални няма, предлагат ти дизелова Б4ка, което е хубава кола, но няма на пазара такива на под 500 000км, все пак е на 17-18 години кола.

Преорентирай се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега читава а тройка 110 коня няма да намериш за 4 000. Не е е това което искаш да прочетеш, ясно ми е, ама ако някой ти пробута такава, прави сметка, че те чакат още толкова пари за ремонти. Съвета за старите купета е най-добър,според мен, ако държиш да имаш 4 кръгчета на капака. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш мощност ти предлагам един Golf 3 GTI.За 4 хилки ще намериш без проблем. Въпроса е, че е на бензин 150 коня... доволно. До колко знам и частите не са скъпи... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил А3 с 1.6 двигател.

Гледай да е свежа, най-важното, защото с нещо лошо експлоатирано, цената на ремонтите щерасте постояно в началото.

Казваш в едно от изискванията си-"да върви", но това ще е първа кола, т.е. ще се сблъскваш с доста разходи, които преди не си имал, особено ако раздаваш газ постояно. В един момент това ще почне да ти бърка здраво в джоба и радоста от вървежа ще остане на заден план.

Ако искаш за тия пари нещо доста по-мощно, което да тормозиш, както каза един колега- Голф3 или някакъв еквивалент, но и там парите за части и обслужване при сериозна експлоатация не са малко.

За тези пари препоръчвам 1.6- по-евтиното първоначално обсружване, по-евтин Евентуален ремонт по двг (гумички, клапани...)все пак е 8клапана, по-евтин съединител, разхода е по-нисък от по-големите му събратя, особено на къси разстояния, данък, ГО също по-евтина. Споменавам тези неща, защото бюджета е 4000лв, тоест пари за разхищение по големи двигатели и т.н. липсват, затова по-добре разумното.

Ако не пътуваш много, си го карай на бензин и си свиркай. За едни 10-15хил.км на година не си заслужава газта.

И ако търсиш по-малки парични разходи а3 е по-добре от а4, според мен.

Редактирано от m_a_r_t_o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...