Jump to content

Потропване на предница ауди купе


avtasev77

Recommended Posts

Вси4ко по колата е сменено реика,пружини,амортесиори,втулки носачи,тампони макферсон.тампон ск кутия,накр,биалет,абе има о6те ама не се се6там.Има ли някйои идея какво се случва аз се изразходвах!!!!!! ПОМОЩ Няма дупчица дето я пропуска да тропне :wall:

Редактирано от avtasev77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тампоните на реактивната щанга потропва много зловещо и се чува при всяка дупка и неравност.

Тампоните на амортисьорите смени ли ?

Тампоните на дългите кормилни накрайници?

Тампони на магарето ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма гаранция,че след смяната ще спре да потропва малко :hilezh:

Лично при мене всичко е сменено за квото се сетиш...само 2 биалети съм взел за смяна сега,ноо потропването ще си остане сигурен съм :unsure:

Хронично потропващи си оставаме с тези "баби" :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да тропа ако всичко е на ред що на мен не тропа нищо?

Просто не виждам логика...след като всичко е ново няма кво да тропа.

Провери тампоните на магарето за всеки случай на един приятел се бяха разхлабили и от там потропваше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
:wall: И тампоните на магарето смениж и на кормилните щанги и шарнирите са добре 10 маистора вече не могат да намерият от къде е писна ми давам пари и да смениам здрави неща ,а това .потропване ме влудява.Особено сутрин ощте докато не са се раздвигили амортесиорите е наи гадно. Редактирано от avtasev77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Може и самите амортесьори да хлопат! Както и ако има луфт в рейката и тя да хлопа!

[/quo амортасиотите ги смених преди 2 месеца и се оказа 4е са били здрави /маистори/и реиката смених но имам малки сумнениа за нея въпреки че се държи добре.

Чувасе от дясно поне от там го чувам.

Редактирано от avtasev77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тампоните на носачите смени ли. аз като сменях преди известно време, продължаваше да хлопа и се оказа че леглата на носачите са износени. Купих си два нови носача и хлопането спря. Другото неприятно хлопане е от разбит шарнирен болт. След смяната му е хубаво да се направи и реглаж на предницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм така и най-малкото камъче, цепнатини, пукнатини, всичко се усеща. Тези нашите коли трябва да ги използват за тестване на нови пътища изключително чувствителни са :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора...тези коли са си така като са вече стари, независимо от усилията и ремонтите ни. Конструкцията на колата предразполага такива ядове....Малцина карат без шумове, но е въпрос на време и при тях да стане така....От моя скромен опит с 3 такива коли и мнозина на познати съм сигурен за себе си, че всичко опира до качество на амортисьори и тампоните им....и въпреки това пак има лоп-троп...затова е измислена музиката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От амортисьорите може да тропа. Преди време и аз играх по гайдата на хлопащата предница, смених всичко и все си хлопкаше. Останаха само амортисьорите и определено мисля, че те са били виновника. Още повече, че след като вече бях сменил всичко се ядосах един ден и накарах мацката да върти волана по-рязко наляво надясно на угасена кола и видимо амортисьорите се гънеха леко. Колегата Ивчо (Vitciq) може да потвърди как е млъкнала предницата след като е сменил амортисьорите. Въпроса е колко време бих изкарали преди да се разтропат отново. Иначе си държат и не люлеят колата ама.... пуста му работа :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си вътрешните карета особено това отдясно.Вдигни колата на крик,ако има аксиална хлабина полуоската възможно е да похлопва и от там. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От амортисьорите може да тропа. Преди време и аз играх по гайдата на хлопащата предница, смених всичко и все си хлопкаше. Останаха само амортисьорите и определено мисля, че те са били виновника. Още повече, че след като вече бях сменил всичко се ядосах един ден и накарах мацката да върти волана по-рязко наляво надясно на угасена кола и видимо амортисьорите се гънеха леко. Колегата Ивчо (Vitciq) може да потвърди как е млъкнала предницата след като е сменил амортисьорите. Въпроса е колко време бих изкарали преди да се разтропат отново. Иначе си държат и не люлеят колата ама.... пуста му работа :(

Какви амортисьори и сложи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги сменявал, щом не са изпуснали си рекох, че ще я търпя и така си карах. Колегата е прав, че може да дрънчи от спирачните апарати също. Малко гресиране влияе добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И с апаратите се борих като минаващ през дупка натискащ съвсем леко спирачката колкото да обере луфта и ако спре да тропа е от апаратите

Редактирано от avtasev77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не ти остава нищо друго освен да се примириш <_<

п.с. Да не би да живееш в овча купел, че днес колата мисля, че я видях преди сервиз на народно хоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Значи не ти остава нищо друго освен да се примириш <_<

п.с. Да не би да живееш в овча купел, че днес колата мисля, че я видях преди сервиз на народно хоро

Да и тук живея,а там си правя колата прецака ми се жилото на прозореца , а за примирението ще е трудно :P:rolleyes:

[/qu

Редактирано от avtasev77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше имаше истински кметове(не ментета) щяха да асфалтират всички(до последния метър) улици и няма къде да тропат колите,а не като сега полвинчата работа - тук има дупки, там не(защото е ремонтирано).Оправданието, че няма пари за ремонт на всички улици е долна лъжа!

П.С. и понеже нещата ще се оправят след 50-60 години :wall: като видя дупка,първо проклинам и после минавам с нищожна скорост през нея, с риск някой да ме натресе от зад.Ако не видя дупката и мина през нея без да намалявам, остава ми само да ругая.

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако можеш опиши какъв е горе долу точно шума.Имах го тоя филм с моето..Оказа се точно предната дясна накладка имаше луфт.И аз сменях сменях и си остана чукането,като метал в метал.Ако и ти чуваш подобно нещо 100% е това.

П.П.При мен и на абсолютно гладък асфалт се чуваше :zustimm:

Дука дупките немаха значение :hilezh:

Редактирано от audi_lover
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...