Jump to content

Кой Mac ?


Recommended Posts

Кой вариант за Apple-ски лаптоп е по-добър, с какво MacBook Pro e по-Pro срямо Air ? Има ли разлика в ти дисплеи, процесори тн ?

Използвам лаптопа основно за интернет, задължителен е софтуера за оразмеряване на снимки, обичам да го пълня със снимки затова май 128GB ше са ми малко, но все пак, слушам музика и си записвам дискове, филми не гледам.Също важно условие е да е бърз.

Air-а ми харесва много повече като дизайн.

Може ли да му се качи firefox или explorer, не че ме кефят, но ми се налага ?

От къде е добре да се закупи ? Има ли смисъл да го купувам от чужбина, примерно в Швейцария единия Air е с около 300лв. по-евтин отколко тук ?

MacBook Pro 13-inch: 2.8 GHz( http://www.apple.com/macbookpro/specs-13inch.html )

MacBook 15-inch: 2.2 GHz ( http://www.apple.com/macbookpro/specs.html )

MacBook Air 13-inch : 128GB

MacBook Air 13-inch : 256GB ( http://www.apple.com/macbookair/specs.html )

При Mac -овете същата ли е ситуацията като при Iphon-а, ползваш други неща, купуваш си го и осъзнаваш как не можеш без него и ти се струва супер готин във всяко отношение.Освен, че те кефи реално ти спестява нерви и върши много работа ?

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като iphone ,взимаш го и забравяш, че има други производители .Моя е 15 pro с i7 na 2.2

Абе и аз така мисля.

Много лошо, влезнала ми е мухата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Pro може след време да му добавяш рам ,да му сменяш харда и общо казано като с аудитата ,винаги може да му добавиш нещо.При air май както го вземеш така си остава..На дизайн по ме кефи air ,но екрана ми се вижда малък,Pro е с по скапан дизайн ,но пък аз държех да мога да си гледам филми .Труден е избора много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Аудито не е точния пример за лесни и постоянни доработки :hilezh:

Аз филми не гледам, 13ка ми е идеален, доколкото и се познавам няма да тръгна да му сменям някакви неща с цел да го засилвам.

Честно да си кажа ме влече към Air 13ка.

Някой не продавали нещо малко ползвано ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

air взимай. По-хубав дисплей има и е по-удобен за полване. 13ка про ако вземеш ти трябва задължително и ССД иначе е още по-дърво спрямо еъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2006 съм само на Pro и общо взето минах през всичките 15" генерации. Като цяло са корави, но и те издържат средно по 3,5 години, независимо дали ще си купиш модел за $1800 или за $2900. Миналата година се наложи да ремонтирам 3 лаптопа един след друг, които се развалиха точно по реда на купуването им - на първия му смениха logic board и монитор за без пари, на втория за logic board ми взеха твърда цена от $350, а третия, който беше и най-скъп като нов през 2008 ми излезе още $1000 за ремонта като от оргиналната конфигурация оставиха само долния и горния алуминиеви капаци.

Миналата година ползвах за малко и Air. Чудесен подарък е, но за основен компютър бих се замислил. Ако ти се налага да пътуваш и да го носиш по презентации и симпозиуми е чудесен, за сериозна работа не бих го ползвал. Наложи ми се два пъти да му презареждам системата и трябваше да го вържа през Pro-то заради липсата на оптичен диск. За второто презареждане вече си бях купил и външен оптичен диск, естествено пак Мак. Тъпотия.

Все пак и при мак си струва да се купи най-доброто, но RAM и HDD излиза доста по-изгодно да си ги купиш отделно от добър производител, отколкото да ги плащаш тройно в маковата конфигурация.

Ако имах достатъчно време и познания, бих си купил PC. Taм е висшия пилотаж, но се искат и повече умения.

Редактирано от Бъчи
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един уиндоус лаптоп със сигурност ще ти свърши повече работа. Иначе Еър-а цепи мрака с дизайн и изработка. OSX също кефи. :) Ако ще е Мак задължително, по-добре си вземи Про.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Новите са с х86 процесори, но не съм чул Мак да върви с уиндовс, а и да може какъв е смисъла да изръсиш х2 пари за Мака и да го орезилиш с Уиндоус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Новите са с х86 процесори, но не съм чул Мак да върви с уиндовс, а и да може какъв е смисъла да изръсиш х2 пари за Мака и да го орезилиш с Уиндоус.

Вървят и с уиндоус и с мак, и нейтив и виртуален. Вървят също и едновременно по няколко ОС-а без да товарят машинката.

Райно, трябва ти Air 13-ка. Аз ползвам този и съм доволен:

Model Name: MacBook Air

Model Identifier: MacBookAir4,2

Processor Name: Intel Core i5

Processor Speed: 1.7 GHz

Memory: 4 GB

Ползвал съм всички Air и Pro продавани до момента и споделям от опит.

Имай предвид че вървят спекулации за нов модел Air идните месеци - ако не ти е зор изчакай поне до 11-15 Юни да видим какво ново ще има на WWDC https://developer.apple.com/wwdc/

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Native има няма от години насам B)

Райно, Slaf в момента продава един Air от последните напълно неразличим от нов със сменен топ кейс и клавиатура за добра цена.

Аз имах 13" Pro и минах на 13" Air, което макар и да звучи като downgrade за мен поне си беше upgrade. Дисплея на Air-а е с резолюция на масовите 15" лаптопи - 1449х900 пиксела. Изключително приятен за работа! Ако питаш мен ВСИЧКИ лаптопи трябва да имат теглото и визията на Air!

С новите процесори на Intel от серията i5 и i7 нещата са безобразни! Самата Mac OS X е изключително оптимизирана и няма абсолютно нищо общо като начин на работа с един тъп, прост, мизерен, гнусен Windows. Малък пример: няма регистри, няма типично инсталиране на програми - (почти) всичко се "инсталира" само с копиране в папката "Applications" и се "uninstall"... като я пратиш в кошчето за боклук. Резултатът е, че на Mac OS X-а му е абсолютно все тази колко програми си му качил - винаги работи по един и същ начин. Няма вируси, няма анти-вируси, които да ти бавят системата. 99% от програмите се "хакват" само със сериен номер. И има всичко.

Препоръчвам ти с 2 ръце, един крак и половин ухо да си купиш MacBook Air. Причините са следните: винаги идва със SSD, което кара ВСИЧКО буквално да лети! Изключително лек! Новите i5 процесори ти дават такъв перформанс, че силно се съмнявам някой ден да успееш истински да го задъхаш.

Имаш и алтернатива, която се задава в идните 3-4 седмици, а именно се очаква Apple най-сетне да представят на пазара новите MacBook Pro, които ги чакаме с изцяло нов дизайн подобен на Air и евентуално с нови дисплеи с изключително висока резолюция. Това принципно за човек търсещ лаптоп за ежедневна работа не би трябвало да са повратни точки, но все пак ти казвам, че имаш възможност да изчакаш още съвсем малко за да видиш на къде духа вятъра.

Windows можеш да си пуснеш под формата на виртуална машина, което означава директно под Mac OS X. Бързо и лесно, работи като пушка и вероятно ще те задоволи напълно. Съществува и възможност паралелно да го инсталираш, но тогава трябва да рестартираш компютъра за да го използваш.

.... единствената "пречка" на Air пред някое Pro е липсата на вграден CD-ROM, но такива се продават в магазините по 60-80лв и вършат чудесна работа. Едва ли всеки ден гориш дискове, че да ти липсва.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе никой не ти говори, че уиндоуса е по-добър, всички сме наясно за това. Просто програмите, които се намират за уиндоус са милиарди, а за Мак е мъка. Нали не си мислите, че всички ползваме тия компове за чат, интернет и филми? Понякога се ползват за тежки инженеринг приложения например..

И освен това един съвременен "конфекционен" евтин лаптоп би трябвало да може да върви с нов MAC OS...

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя точно програма за Мак ти липсва, душко? Преброил ли си колко от тези милиарди програми стават въобще за нещо?

Не се нахъсвай да флеймиш, че сега ще отвържа Живко (и той) да те изяде с парцалите. :taunt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Native има няма от години насам B)

Райно, Slaf в момента продава един Air от последните напълно неразличим от нов със сменен топ кейс и клавиатура за добра цена.

Аз имах 13" Pro и минах на 13" Air, което макар и да звучи като downgrade за мен поне си беше upgrade. Дисплея на Air-а е с резолюция на масовите 15" лаптопи - 1449х900 пиксела. Изключително приятен за работа! Ако питаш мен ВСИЧКИ лаптопи трябва да имат теглото и визията на Air!

С новите процесори на Intel от серията i5 и i7 нещата са безобразни! Самата Mac OS X е изключително оптимизирана и няма абсолютно нищо общо като начин на работа с един тъп, прост, мизерен, гнусен Windows. Малък пример: няма регистри, няма типично инсталиране на програми - (почти) всичко се "инсталира" само с копиране в папката "Applications" и се "uninstall"... като я пратиш в кошчето за боклук. Резултатът е, че на Mac OS X-а му е абсолютно все тази колко програми си му качил - винаги работи по един и същ начин. Няма вируси, няма анти-вируси, които да ти бавят системата. 99% от програмите се "хакват" само със сериен номер. И има всичко.

Препоръчвам ти с 2 ръце, един крак и половин ухо да си купиш MacBook Air. Причините са следните: винаги идва със SSD, което кара ВСИЧКО буквално да лети! Изключително лек! Новите i5 процесори ти дават такъв перформанс, че силно се съмнявам някой ден да успееш истински да го задъхаш.

Имаш и алтернатива, която се задава в идните 3-4 седмици, а именно се очаква Apple най-сетне да представят на пазара новите MacBook Pro, които ги чакаме с изцяло нов дизайн подобен на Air и евентуално с нови дисплеи с изключително висока резолюция. Това принципно за човек търсещ лаптоп за ежедневна работа не би трябвало да са повратни точки, но все пак ти казвам, че имаш възможност да изчакаш още съвсем малко за да видиш на къде духа вятъра.

Windows можеш да си пуснеш под формата на виртуална машина, което означава директно под Mac OS X. Бързо и лесно, работи като пушка и вероятно ще те задоволи напълно. Съществува и възможност паралелно да го инсталираш, но тогава трябва да рестартираш компютъра за да го използваш.

.... единствената "пречка" на Air пред някое Pro е липсата на вграден CD-ROM, но такива се продават в магазините по 60-80лв и вършат чудесна работа. Едва ли всеки ден гориш дискове, че да ти липсва.

Поздрави!

Подкрепям мнението :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя точно програма за Мак ти липсва, душко? Преброил ли си колко от тези милиарди програми стават въобще за нещо?

Не се нахъсвай да флеймиш, че сега ще отвържа Живко (и той) да те изяде с парцалите. :taunt:

Може и така да е, скоро не съм се занимавал.. обаче мнението, че един Мак изкарва средно 3.5 години ме притесни. Тук имам лаптопи на доста повече без да са отваряни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той Живко да не е с БАН?

Един уиндоус лаптоп със сигурност ще ти свърши повече работа. ....

Съдейки по липсата на отговор на този задълбочен коментар... най-вероятно е с бан... :hilezh:

Редактирано от hivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това предполагам си го взел от някаква статистика? Вероятно качеството им се е влошило във времето за сметка на количеството, но силно се съмнявам това да е по-различно при останалите производители. Ако искаш мога да ти покажа моя PowerBook G4, който е модел 2005та и съм го отварял веднъж само за да му сложа SSD :wink:

Е той Живко да не е с БАН?

Не, с банан е. :) Той и Питър Андре70807903

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...