Jump to content

искрят лулите на свещите


val111111

Recommended Posts

Здравейте,миналата седмица когато валеше дъжд колата ми прекъсваше докато загрееше до около 60 градуса и после се оправяше.Прави го само когато времето е влажно.Когато се стъмни вдигнах капака и видях че кабелите и лулите преискряват.Смених кабелите с нови и преди малко като отворих капака видях че лулите долу в най-широката си кръгла част продължават да светят.Нормално ли е това,дали като завали дъжд ще прекъсва пак?Старите ми кабели бяха BREMI и бяха леко цепнати където почваха лулите но зимата съм нямал проблеми(може би тогава не са били нацепени).Новите кабели са TESLA.Дали да очаквам проблеми когато завали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите не вървят ли с нови лули?

Ако не, сменяй и лулите.

кабелите вървят с лулите.нови са

Аз съм с Тесла вече половин година, и нямам никакви оплаквания от тях !

аз не казвам че имам проблем с новите кабели.поне засега.просто ми е чудно защо лулите в основата си продължават да светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата ми кола и на предната също имах този УЖ проблем, но ДВГ си работеше перфектно.Даже бях сложил и прозрачни лули и се виждеше как просвятка в порцелана на свеща светлина.Нормално или не работеха перфектно и с добър разход на гориво. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това със светенето не е гаранция за проблем - имах проблем със кабелите и като ги смених се оправи, но си светеше преди и след операцията. Забелязах само че свети когато си на газ, на бензин не (или почти не), явно газта има по-високо пробивно напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека уточним малката разлика.

Едно е да виждаш ИСКРА. Т.е. пробив на високо напрежение.

Друго е да виждаш светлина в свещта свързана с нейната работа.

Ако няма видима искра не би трябвало да е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...