Jump to content

Чистачки за Ауди-А4-В5


ivo marinov

Recommended Posts

аз съм с оригиналните Valeo,извадих старите пера взех си от кауфланд едни евтини има метални по 3-4 лв броя, сините опаковки, взех си за ауди извадих им перата  и ги сложих на оригиналните Valeo и реших проблема, хем тихо работят хем са евтини хем чистят добре. Истината е, че е добре да не държим постоянно чистачките на стъклата, аз моите ги слагам в дъжд само,колкото и глупаво да е, качеството на гумата се съсипва от метеорологичните условия каквито и да сложим пече ги слънце, минусови температури,лед сняг....но аз и не я карам жсеки ден,карам по 2 пъти седмично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич с този пост,че си слагаш чистачките на колата,когато само вали си направо Уникум.Разсмя ме приятно.Не се засягай това е в кръга на шегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

не се засягам!!!!от скоро го правя, пробваите как работят чистачките ви ако не седят постоянно на стъклото ви! сигурно съм единствения който го прави, но съм доволен и то най вече, че харча по нея повече за потдръжка отколкото да я карам!!!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те попитам само - под извита по стъклото дясна чистачка нали не разбираш тип банан? Просто стандартна чистачка оформена по стъклото? Благодаря предварително за отговора.

Не е банан... Извита е по начин по който пасва на уплътнението на стъклото в ъгъла и така максимално се крие от погледа на шофьора. Дреболия, но е приятно така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Във Дизелор .След второто кръгово  на крайезерният път ,преди хотела .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Комплект на Bosch 530S, лявата със спойлер, дясната без, като и двете са по 530мм. По-добро от оригиналното няма.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Куфлант.... в червена опаковка за по 3 лева когато са на промоция е бройката ,година и повече карам без да замазват прозореца,чистят повече от перфектно.

Точно от там се набутах жестоко със същите ментаци. Най-комичното беше, че като пълен балък поставих новите и изхвърлих старите заедно с опаковката и като ги пробвах Оллеееллеее. 

По кварталните магазинчета, на Илиянци или на Димитровградския пазар има едни комплект (синя кутия със кафяви ръбове) не си спомням марката, но на 3те коли сме с такива и карат вече повече от година а струват 5лв. за комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, да задам и аз един въпрос по темата - вчера си счупих дясната чистачка, перото и счупените пластмаси ги намерих обаче се убих да търся спойлер, защото на лявата имам, обаче не открих никъде. Мислех, че имам, обаче като се разрових в нета, излиза че може и да съм нямал? Има ли коли със спойлери на двете чистачки, или само на лявата се слага?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От месец два съм с alca, много доволен. Има ги в Петрол и са на промо, -20% с карта Грифон. Благодаря на колегите за съвета. Цена на бр. с отстъпката 8.40 май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да задам и аз един въпрос по темата - вчера си счупих дясната чистачка, перото и счупените пластмаси ги намерих обаче се убих да търся спойлер, защото на лявата имам, обаче не открих никъде. Мислех, че имам, обаче като се разрових в нета, излиза че може и да съм нямал? Има ли коли със спойлери на двете чистачки, или само на лявата се слага?

 

Не съм сигурен, дали има оригинални комплекти, в които и 2-те чистачки да са със спойлер. Обикновено на коли с ляв волан това е лявата чистачка. 

Принципно Audi имат оригианлни спойлери за чистачки, които се закачат с едни кукички на самите чистачки, тях трябва да ги търсиш в Haas или Porsche, ако ги имат въобще.

Третият вариант е да си купиш два комплекта чистачки по 53см, така ще имаш две със спойлер, които ги слагаш. От другите две си правиш втори комплект. Проблемът тук е, че дясната (от страната на пасажера) е малко по-извита (тя ляга по стъклото) от лявата и не съм сигурен, дали ще успееш да използваш и двете във втория комплект. А пък в първия комплект дясната няма да е легнала идеално по стъклото, дано ме разбра, какво имам предвид. 

Редактирано от KambOK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как 8.40 бе човек ? Аз си ги купих за 5.30 бройката без намаления.Ужас :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...