Jump to content

Питанки относно А4 B6/B7 - Vol. 1


asenovb

Recommended Posts

@Bobu - има го, да. С ваг -ком си го правиш. Лично съм го пускал на моята. Въпреки това в последствие си го върнах отново да се отварят всички едновременно - някак си поне за мен е по удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря =)

@digunan

А как се отключва цялата кола, с второ натискане на копчето ли ?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Първото натискане на копчето за откл. - отваря шофьорската, второ натискане на същото копче - цялата кола.

Редактирано от digunan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега като слагах спортното попаднах за пръв път на тропащ аморисьори., преден. В крайна сметка купих нови оригинални и това е. Тези, червените, които се водят спортни са между 295лв и 310лв. за бройка без отстъпките, на мен ми дойдоха на 200лв. Беше ми интересно какво алтернативно се предлага, звънях и на Ицо (М) да даде мнение и се оказа, че нито един производител няма продукт, който да отговаря като твърдост и начин на работа на фабричните спортни амортисьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на първо време, ако се сменят само пружините какъв ще е ефекта окачване със спортни пружини и обикновени амортисьори?

Ето, ако някой го интересува - http://nfs.mobile.bg...ls&slink=2ad0bu

Звъннах на човека, пружините са от Авант на предно 2,5.

Окачването на 2,5 различно ли е от това на 1,9?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Товарителния индекс на предните е друг. Двигателя на 2.5 е по-тежък

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=139528&st=0&p=2009024&fromsearch=1entry2009024

това, ако го спазариш на сравнително по-малко пари и ако се окаже от твоята кола наистина - може да помислиш.

Бъди подготвен и за някой нов аморт, евентуално...

Това е най-лошия сценарий.

Може и да е перфектно и само да си лаламе глупости =)

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асенов кажи индексите на твоята кола и ако съвпадат направо го отнасяй това от линка по-горе.

Ако вземеш окачването имай предвид 120-180лв. за труд и 30-50лв. за реглаж.Сменя се дългия болт на носачите защото му се замазва резбата, двата са 10тина лв.

Бобу, някой нов амортисьор не върши работа, трябват си два :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 15 мин. ще ми кажат индексите за мен, трябва да прочетат повече, че по ВИН им излиза само обикновеното окачване за мен с индекси син-оранжав-розов.

Райно, това за болта е нещо ново, което научавам respekt.gif предполагам го има навсякъде или само в официалните представителства, ще го предвидя и него заедно с прахоулоеителите.

Сумите за смяната и реглажа са ясни, че няма как да се мине без тях. smile.gif

Съвпадат ли индексите, му звъня да го праща, пък каквото излезе, от доста време търся, не знам кога ще излезе друго, а и вече си дойде сезона.

Благодаря ви за сегаflehan.gif

Ще пиша как са се развили нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A последно - играта с наклона на носачите, каква беше ?

Най точно стават нещата като се сложи всичко се оставят хлабави болтовете на горните носачи, втулката долу където влиза аморт. и долния носач. Не слагаш гумата, подпираш под спирачния диск нещо и пускаш колата за да се симулира стъпване на земята. Затягаш всичко, вдигаш, слагаш гумата и си готов.

Имайте предвид, че като сложите окачването никога няма да застане колата както ви харесва още в началото. В рамките на 20-30 дена всичко сляга и си идва на мястото.

Асенов, ако имаш нужда имам останали 2 спортни от 1.9 ката, предни. Ако ти трябвате ти ги дам, тествай, карай, ако всичко е ОК ще се разбереме за някаква полу подаръчна цена. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за смяна на предни амортисьори. Поне преди година така ми казаха в Порше. Райно дай някакви ориентировачни цени, за да планирам смяната на какви парички ще излезе. Аз трябва да ти пратя и един списък с няколко неща, които ми казаха, че трябва да сменям. Дано днес като се прибера да се сетя и ще ти пиша ! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

От Юнитрейд ми казаха, че има много варианти и всичките са за 4 и 5 цилиндрови мотори.

Няма точно обозначено дали за за Авант или Седан.

Дадох индексите и номерата на окачването от линка и за пружините ми казаха в диапазона 2-12 за натовареност предните са 7, а задните 9.

Пак не мога да съм сигурен дали ще станат или ще се наиграя.

Редактирано от asenovb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асенов, ако имаш нужда имам останали 2 спортни от 1.9 ката, предни. Ако ти трябвате ти ги дам, тествай, карай, ако всичко е ОК ще се разбереме за някаква полу подаръчна цена. :)style="font-size: 9pt;">

Съгласен. smile.gif

Обаждах се и на Наско, има само пружини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобе , Жорката каза че ти е подготвил някакви подсилени пружини , относно онова събитие за което ти говореше.

За някакви чадъри и шатри май :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...