Jump to content

Питанки относно А4 B6/B7 - Vol. 1


asenovb

Recommended Posts

Разликата в спойлерите(фабричните) на б6 и б7  е вдупката за стопа. Дупката за стопа на б6 е по-широка, затова той може да се фитне на б7 директно. Дупката на стопа на б7 е по-тясна, за да се сложи на б6 е необходимо лека преработка-разширяване на дупката.

 

Фабрично е хванат с две видии и 3м към капака. Вероятно няма да биеш капака, затова може да го хванеш с черен силикон за стъкла. Ако имате Кобра във вашия град, може да идеш при тях за символична сума да ти го омажат с черен силикон да го лепнат.

 

След това е хубаво 24 часа да не караш колата. За да стегне хубаво.

 

Това е

 

Този, ако изглежда така - http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-A4-B6-Avant-Roof-Spoiler-RS4-Look-NKTuning-/360453375793?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3AAudi|Model%3AA4|Plat_Gen%3AB6%2C8E5&hash=item53ecb20731

 ми мяза най-иситнски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове може ли да потвърдите дали това е точния модел турбо за Audi A4 1.9 TDI AWX 2002г. 131hp. - Turbocharger AFV AWX Garrett GT1749v 717858-0003 038145702G. В нета намирам и GT1749VA от Pasat 1.9TDI AWX 2002 131hp, каква е разликата с GT1749V? Става ли турбото от този пасат на А4 с AWX двигателя? В повечето обяви за AWX намирам GT1749V и този номер 717858. Виждам че има и още цифри след този номер, но повечето търговци не ги пишат и не знам ако има разлика в последните цифри след 717858 дали ще пасне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся копчето за навигация RNS-E on/off дали го има като резервна част , че ми го няма капачето и дразни много???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/itm/Audi-Navi-buttons-button-RNS-E-ALU-A3-S3-RS3-8P-chrome-MMI-/271258664546?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f2846be62

 

такива подобни търсете, но задължително за а4, защото от а3 не пасват без преправяне.

а именно

Also to the retrofit on A4 8E, to only a button from the inside hole must be drilled deeper.

 

 

като резервна част не съм чувал да я има

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами прочети горния пост, над твоя... ако не намериш за а4, какво да правиш...евентуално.

 

защото все пак парите не са им малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този бутон се предлага само за а3 ,на а4 за да го смениш целия трябва да се разглоби цялото нави и може би заради това не го предлагат.За а3 ново от порше беше около 30-40 лева.На а3-ката се дърпа само навън и излиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Нов съм в сайта и с нова придобивка ауди а4 авант 7 ,06г.  Колата е със S-line пакет.Та въпроса  ми е Относно изпусквателната системата отзад колата ми е стандартното гарне,но искам да сложа и от другата страна ....или евентуално нови краини гурнета крайната цел не е толкова звука а визията лесно ли ще стани тази доработка.... или каква сума трябва да си преготвя... и като я видях на канал отдолу има от къде да мина тръбите просто е покрито с пласмасови кори.

Извинявам се ако не е по темата или на точното място въпроса....

И Второ запитване мнения за спортен панелен или конусен филтър или просто да си карам с този на който съм.

Просто все още се радвам на колата и всеки ден ми минават щури идеи и въпроса е да вкарам парите в нещо което ще бъде полезно

Благодаря.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гурнета няма как да сложиш!!! ;) Какъв с-лайн пакет е? Пусни снимки. За да сложиш още едно гУрне ще ти трябва донор от моргата заедно с тръбите назад. Също ще ти трябва и нова добавка за задната броня с извивки за отворите на ГУрнетата.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

За какво ти е спортен филтър?

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея гърнета тея ауспуси взеха ми акъла.За снимки се извинявам предварително малко са и са гадни.Двигатела е 2.0tdi  и ето снимките.А относно филтъра всички познати ми говорят щяла звука да промени и проче...а до сега съм карал бензинови коли там знам за какво да говорим но за дизела....

 Тези дни ще се постарая за снимковия материал

 

 

post-83861-0-90396900-1378200997_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е ес лайна?Табелката е ес 4. На този мотор какъвто и филтър за му сложиш все ще трака като мотокар.

Пести си паричките, за друго ще ти трябват.;)

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш гърнетa от 2.5тди или 3тди, но да не е куатро, щото не стават (освен ако и твоето не е куатро)...резервУара е различен.

 

Купуваш нова добавка ~100лв, боя и си ти.

 

Транспорта не знам как ще го направиш - дълги са гърнетата. Отиди някъде в КРАФТ примерно или АСПО да ти вдигнат колата, да добиеш представа как става.

 

С двойна генерация звука става една идея по-добре.

 

Филтър... какъв филтър на тая кола бе батя =)

 

Успех =)

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нали съм с два кюнеца, звука си е чист тракалник. На 2.0тди 170к.с. също е с два кюнеца може и от такава да търсиш

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нов съм в сайта и с нова придобивка ауди а4 авант 7 ,06г.  Колата е със S-line пакет.Та въпроса  ми е Относно изпусквателната системата отзад колата ми е стандартното гарне,но искам да сложа и от другата страна ....или евентуално нови краини гурнета крайната цел не е толкова звука а визията лесно ли ще стани тази доработка.... или каква сума трябва да си преготвя... и като я видях на канал отдолу има от къде да мина тръбите просто е покрито с пласмасови кори.

Извинявам се ако не е по темата или на точното място въпроса....

И Второ запитване мнения за спортен панелен или конусен филтър или просто да си карам с този на който съм.

Просто все още се радвам на колата и всеки ден ми минават щури идеи и въпроса е да вкарам парите в нещо което ще бъде полезно

Благодаря.   :)

 

 

Момко, карай си колата и не се занимавай с глупости, относно генерацията с две гурнета, тя е за куатро, а и звука както вече ти писаха е почти същия.

Само махни това S4 да не ти се смеят на пернишкия тунинг, най-вероятно тоя дето ти е продал колата ти е казал че е С Лайн заради лепемката и  си се вързал.

 

ПС Нищо против РК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви момчета..За полезните съвети..

 

 

Мне човека си каза ,че така си е дошла от Германия  и нищо не е пипал по нея и това е добра идея ще я имам впредвид :)

Редактирано от niks88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не си хвърляй парите за такива глупости,ами ги дай за нафта.То ако е трябвало за твоя модел да е с два ауспуха от двете страни,те хората от Инголщад щеше да са го направили.Надписа S4 го махни-по добре нищо да няма отзад на капака и е по красиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щракни малко снимки вътре и вън и ще ти кажем колко/какъв ес лайн е. И продавачи не ги слишай щото да не се окаже , че не е 2.0тди ,а ес 4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...