Jump to content

Може ли А4 B5 quattro 19.tdi да гори 10 в града?


BATSAWA

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам един такъв въпрос:Може ли А4 B5 quattro 1.9tdi 96 г. да гори 10 в града?

струва ми се много.Карам си я нормално без дрифтове,ама нещо ....

Редактирано от BATSAWA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е бензин и си гори 10, но колега със 1.9тди (не съм сигурен дали е куатро) ми е споделял, че му гори 6 7 градско. На мен също ми се виждат много тези 10 за тди :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е бензин и си гори 10, но колега със 1.9тди (не съм сигурен дали е куатро) ми е споделял, че му гори 6 7 градско. На мен също ми се виждат много тези 10 за тди :gruebel:

Не знам как ги докарвате тези показатели по-ниски и от заводските данни. Колега, твоята бензинка да не да ти връща по 10 литра на 100 обратно в резервоара?

Здравейте колеги,имам един такъв въпрос:Може ли А4 B5 quattro 1.9tdi 96 г. да гори 10 в града?

струва ми се много.Карам си я нормално без дрифтове,ама нещо ....

10 нафта градско може и да са малко ако караш по 1-2 километра и имаш 3 кръстовища.

Има много изписано и в интернет и във форума и може да се ориентираш колко е долу-горе разхода на кола като твоята.

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги докарвате тези показатели по-ниски и от заводските данни.

Сигурно вярват на бородвия компютър,но той не дава точен разход а някакъв приблизителен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход на кола се засича на извънградско от пълно-пълно, градското каране е много относително. Ако колата ти дава добър разход извънградско аз не бих се притеснявал и грам за разхода в града, и според мен 10/100 градско на АФН не е плашещо при това куатро, задръствания, климатроник и тнт. Бившото ми купе 2.0 16в съм го засичал на 20/100 разход в града при 9км/ч средна скорост, като същевременно ми даваше навън около 7-8/100 при около 100км/ч.

Стига с тея митове и легенди как 4.2куатро харчи 16/100 градско ако не му стъпваш много :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията колеги,на мен ми се вижда много пък не знам.Да, относително е горенето в градски условия, ама се наслушах ка 1.9 тди горяло 6.5-6.7 градско.Айде за куатрото и климата да сложим още1-1.5литра, пак не се връзва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е бензин и си гори 10,................

Напиши го пак, моля те, МОЛЯ те, Тооолкова е Красива тази Фантастична Поетика......:flehan:

Няма как да се въздържи човек при такива "свободни преразкази", просто не би трябвало да го прави. Винаги ще питам в прав текст , ти НАИСТИНА ли си вярваш, че някой в АВТОМОБИЛЕН форум ще се върже на така ловко поднесените мечти?

КЪДЕ и КАКЪВ е смисъла от тия мармотно станиолни твърдения, при положение че се правят пред възрастни хора, всеки от които има автомобил на разположение и знае кое как и какво?

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стан, на теб как ти гори бе братле??

Напиши го пак, моля те, МОЛЯ те, Тооолкова е Красива тази Фантастична Поетика......:flehan:

Няма как да се въздържи човек при такива "свободни преразкази", просто не би трябвало да го прави. Винаги ще питам в прав текст , ти НАИСТИНА ли си вярваш, че някой в АВТОМОБИЛЕН форум ще се върже на така ловко поднесените мечти?

КЪДЕ и КАКЪВ е смисъла от тия мармотно станиолни твърдения, при положение че се правят пред възрастни хора, всеки от които има автомобил на разположение и знае кое как и какво?

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахх еее колеги незнам кое ви е смешното колата съм си я засичал. А ако 10 градско ви звучи малко при тези цени на горивата...незнам :gruebel:

:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита за автомобил с дизелов двигател,а бензиново Ауди след 1992 година,което да гори под 12/100 бензин или 13-14/100 газ градско няма,твоето по борд може и 5/100 да показва,не му вярвай.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,имам един такъв въпрос:Може ли А4 B5 quattro 1.9tdi 96 г. да гори 10 в града?

струва ми се много.Карам си я нормално без дрифтове,ама нещо ....

Може, ако само му галиш педала на газта . :D Дизела е най икономичен при 2000-2500 об/мин. и колкото по бързо ги достигаш, толкова разхода е по нисък..

Хахх еее колеги незнам кое ви е смешното колата съм си я засичал. А ако 10 градско ви звучи малко при тези цени на горивата...незнам :gruebel:

:respekt:

Колега, дигни малко този разход бе :) , че иначе автора на темата ще трябва да свали неговия на половина .. :lol:
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по този сайт ( http://www.spritmonitor.de/en/ ) средния разход на В5 куатро е 7,5 максимум, ама кой да ти каже какво става като станат на по 700-800 000 км тези коли ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-8, но с други горива и кой знае в какво градско. Едно е градско в Габрово друго е в София, едно е 1-2 км маршрут, друго е 10 - 15 км. Моята погърметина гори 12-20+ градско. Не виждам защо легендата да не гори 10/100.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие сте много интересни. Баща ми кара пасат 2.3 v5 и му гори 10-11 лятото. Къв е проблема, само дето не го убихте човека. Ако е улегнал и не си дава зор като баща ми що пък да не му гори 10. Вие като натискате газта и с двата крака никой не ви е виновен. Човек да не се изкаже. Пича с Афн-а да сипе 14 л. нафта, като му светне лампата (означава, че в резервоара има около 8л.) и ако изкара 180-200 км., до следващото светване на лампата за резерва колата му гори съвсем нормално, ако изкара 120-130 км градско въобще не е нормален разход. Мен лятото ми гори 7 градско имам 1.9 АфН. Не ви знам какъв ви е трафика във Варна, но бащата кара в София и му харчи 10 бензин. От къде сипваш нафта, пробвай и смени бензиностанцията, за мен OMV си е най-добре

Редактирано от FidoDido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе то и моята харчи по 6-7 градско, средно. но ако карам само на малки разстояния съм го докарвал и до 10. пък и в софия с тези задръствания направо не е истина. Та мойто градско си е селско. А за борда, уверявам ви че ако човек си го настрой може да показва абсолютно вярно. просто иска зайгравка с ваг-кома и малко смятане и каране с друг човек на волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стан, на теб как ти гори бе братле??

:)

Извън града 4.8- 5л. градско 8.5л. зимата 9.5,имам чип :bia:

Редактирано от stan355
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата по-горе, градския разход е много, ама много относителен. Дори и един и същ маршрут да изминаваш, има огромно значение дали е в пик-а на трафика или е на "зелена вълна". Трябва да си водиш някаква безумна статистика колко км в какъв трафик си карал и пр. и пр. и накрая да изчисляваш като див математик...:hilezh:

Бензинка може и 8/100 градски разход да даде, стига маршрута да е без много трафик и светофари и с "галене на педала" (на газта). Моя градски разход се движи между 11 и 14/100 (2,5TDI), зависи къде, как, колко и кога карам.

Най-сигурно е да си направиш тест на извънградско, на магистрала със 110 и със 140км/ч (ако има къде), сравняваш със заводските показания, с други тествали и така разбираш накъде си.

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...