Jump to content

Bluetooth


Nikola2012

Recommended Posts

аз съм с вграден телефон който се връзва с мми през БТ. но само вградения! доста мъчих с ВагКом да го елиминирам и да закача друг телефон, но не успях... някой да е пробвал подобни кодировки? има меню за БТ, не се е налагало да го активирам допълнително, просто не се връзва друга машинка :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е с 2Г.

Не ти трябва скритото меню. Общо взето може да си прецакаш целия ММИ от него.

Само активация ли беше нужна? Не си купувал друго?

Баси ако е така какво ли щяха да ги правят тия 840 лв в порше. Сигурен съм, че някакъв лольо ти е гледал и казал просто цената на модула.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси ако е така какво ли щяха да ги правят тия 840 лв в порше

С*ирки, кво друго да правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм слагал допълнително, имаше си всичко колата.

Ония в Порше щяха да сложат допълнителен микрофон, с цел (както ми обясниха) да могат да се ползват едновременно телефон през БТ и гласови команди напр. за навигация.

В момента вероятно докато говоря по тел., каката от навигацията ще мълчи. Това трябва да го пробвам.

Честно казано, множко са 840 лв за това.

А иначе за льольото - не мисля, съвсем добре разбраха за каква кола и оборудване става въпрос, те ми казаха че версията на MMI ми е 3G и т.н.

По въпроса със скритото меню - мислиш ли, че може нещо да направиш, което да не може да се ресетне после? Особено пък по мултимедията. Аз по колата си мисля по-скоро, че може някаква драма да се сътвори. Не мисля да пипам преди да съм сигурен, затова и питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скритото меню може да си прецакаш boot sectora за софта на ММИ. Тогава се отива на ниво чип за да го възтановиш. Аз го имам отключено на мойта и не е кой знае какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, има ли шанс да разбера до къде се свежда подготовката ми за bluetooth, нямам войс контрол и АМИ. Имам си телефон бутон, но си казва, че не е инсталиран, а бутона на волана казва "button not used" или нещо в този контекст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скромното ми мнение е, че без воис т.е. Микрофон няма да стане, т.е. Необходима е инсталация.

Дали ММИ също трябва да се ъпгрейдва дай версия и някой по-запознат да помага

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, и преди да ъпдейтна беше същото, телефон с кабел нямам (ако говориш за подлакътника). Чудно ми е как може някой да не си поръча блутуут като си купува нова кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти говоря за телефон с кабел. Ами за ВАГ-КОМ да провериш дали имаш телефон. Компа беше под номер 77 мисля.

Address 77: Telephone Labels: 4F1-910-336.lbl

Part No SW: 4F1 910 336 B HW: 4F1 862 335

Component: BTA H09 0900

Revision: 00H09000 Serial number: 00000007509363

Coding: 0040091

Shop #: WSC 02335 758 00200

VCID: 234F9E0C119

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или си купи един малък лаптоп за вагкома. Аз имам един, който ползвам за междинна станция като пътувам (през team viewer) + вагком и си заслужава парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Zdraveite kolegi,

iskah da popitam, sled kato prochetoh temeta, kak da razbera koia versia mi e MMI-a?, Skoro si vzeh A4 2008g B8, ima displei, no niama navigacia. Az sushto popitah v audi i mi kazaha, che edinstvenia variant e da se sloji vunshno ustroistvo s drug displei za 750 lv, koeto da izpolzvam, no tova ne me ustroiva ne kato cena a ne haresvam dopulnitelni raboti po tabloto. Imam kopche za telefon i pishe, che ne e instaliran, ot butona na volana izliza sushtoto suobstenie. Kazaha mi, che varianta za telefon s bluetooth bez vunshno ustroistvo e samo da mi smeniat radioto, v koeto ne vijdam nikakva logika. Taka che, iskam da popitam dali tova koeto e napravil kolegata, koito si go pusna, moje da stane i pri men, sled kato uspeia da opredelia koia versia mi e modula? Mersi predvaritelno!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdraveite kolegi,

iskah da popitam, sled kato prochetoh temeta, kak da razbera koia versia mi e MMI-a?, Skoro si vzeh A4 2008g B8, ima displei, no niama navigacia. Az sushto popitah v audi i mi kazaha, che edinstvenia variant e da se sloji vunshno ustroistvo s drug displei za 750 lv, koeto da izpolzvam, no tova ne me ustroiva ne kato cena a ne haresvam dopulnitelni raboti po tabloto. Imam kopche za telefon i pishe, che ne e instaliran, ot butona na volana izliza sushtoto suobstenie. Kazaha mi, che varianta za telefon s bluetooth bez vunshno ustroistvo e samo da mi smeniat radioto, v koeto ne vijdam nikakva logika. Taka che, iskam da popitam dali tova koeto e napravil kolegata, koito si go pusna, moje da stane i pri men, sled kato uspeia da opredelia koia versia mi e modula? Mersi predvaritelno!

Гласови команди имаш ли?

Кирилица, ако може

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте колеги,

 

Имам 4f 2010 3,0 quttro автоматик.Как мога да разбера дали имам Bluetooth за телефона?Показва че не е инсталиран(имам гласови команди),а  ми искат 1200лв за устройството.Имам и друг въпрос:про превключване особенно от 2 на 3 се усеща едно подрипване.Препоръчахаме смена на масло на скоростната кутия.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави се следното:

1. Активираш си скритото меню - става с вагком

2. Активираш си блутут - мисля назад в темата има линк как точно става чрез скритото меню.

 

Кой ти иска 1200 и за какво точно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Порше ми искат,за да ми монтират модула.За това питам дали имам такъв модул или само с активация става.

Как се работи с вагком-а.Трябва да си взема кабел нали?С него ли идва софт-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...