Jump to content

Смяна на фарове - Ауди А3


blondeskiller

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

първо да се похваля - от тази седмица съм притежател на една симпатична А3-ка; с някой от вас вече разнищихме темата бензин/газ... сега идваме и до второто нещо, което вече ми 'вади очите' - stock фаровете на автомобила. По мое мнение са ужасни - като визия и като светене... та поради тази причина съм решил да ги сменя;

Цял ден чета из форума - мнения, обяви и т.н. и стигнах до извода, че не трябва да купувам Deppo :)

И колебанието ми опира до няколко опции:

1. Facelift-ови - оригинални - да търся по моргите - не прилагам линк, защото повечето от вас ги знаят;

2. ZKW - линк - фаровете на предишният ми автомобил бяха от този човек (gury/flyboy) и съм супер доволен;

3. Devil Eyes - линк - нямам идея как светят - което е проблем.

4. ???

При коя от опциите трябва да режа калник - според вас? Само при първата? ... или не съвсем?

Ефектите, които търся от фаровете са два: Първо - подобрено осветяване на платното (къси/дълги) + добра визия на колата.. (колко изненадващо от моя страна :) ? )

Не съм фен на ксенона - особено на рефлектор - и не смятам да слагам такъв. Убедил съм се, че лупа + добри крушки свети чудесно!

Moля, изразете мнение; дайте съвет или предложете фарове :)

Благодаря!

Редактирано от blondeskiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За рязането колега зависи от фаровете в повечето случаи трява да се режи ама става бьрзо и това не трябва да те претиснява, трябват ти само едни клещи за рязане на метал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Първо честито за А3-ката.

Относно фаровете има тонове информация изписана тук и в другия голям форум - audi-sport.net. Правилно си стигнал до извода, че DEPO/FK не са за предпочитане, а за другите варианти.

1. За Фейслифтарките трябва да подрежеш леко калника и маската, за да станат. Буксите също са различни - има в ebay, ама са си скъпи, трябва да търсиш по морги кола от фейслифт и да се пазариш. За препоръчване са Хела, ако не са в много добро състояние има колега от форума, който може да ги ти направи доста добре - полиране, чистене и каквото е необходимо.

2.Тези фарове със сигурност светят много добре, но според мен изобщо не отиват на А3.

3. Девилите са си точно китайчета от типа на ДЕПО и прочее, а и с тези диоди :blink: - разгледай нета, има снимки на А3-ки с такива, седят ужасно.

Все пак според мен най-добрия избор е фарове от S3 преди фейса - стават без преправяне на букси и прочее, а и са с оригинален ксенон.

SSL23653_Medium.jpg

За сметка на това се намират трудно и са скъпи. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скромния ми опит препоръчвам рециклиране или поне чистене на рефлектор и стъклата отвътре, според състоянието на фаровете. Тук може да видиш нагледно разликата след елементарно чистене за един час. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригинал+оригинален ксенон(ако намериш читави) ще разбереш колко свети ксенона..той ментето свети супер,а за другия да не говорим :zustimm:

или както каза колегата,засега ги почисти .Оправи дреболиите,а те фаровете сами ще те намерят

Заеби пернишкия тунинг :steinigung:

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Все пак според мен най-добрия избор е фарове от S3 преди фейса - стават без преправяне на букси и прочее, а и са с оригинален ксенон.

SSL23653_Medium.jpg

За сметка на това се намират трудно и са скъпи. :hilezh:

И аз май отивам на този акъл - да търся от S3 ... ама гледах вчера ebay, форуми .. никъде няма...

иначе тези не седят толкова зле:

5697422o.jpg

:rolleyes:

От скромния ми опит препоръчвам рециклиране или поне чистене на рефлектор и стъклата отвътре, според състоянието на фаровете. Тук може да видиш нагледно разликата след елементарно чистене за един час. Успех!

Здрасти, колега - наистина има разлика .. и може би ще мина на този вариант докато намеря фарове.. Проблема е, че самият начин по който изглеждат ме дразни ужасно :)) .. но да подобрим светенето - става! :)

оригинал+оригинален ксенон(ако намериш читави) ще разбереш колко свети ксенона..той ментето свети супер,а за другия да не говорим :zustimm:

или както каза колегата,засега ги почисти .Оправи дреболиите,а те фаровете сами ще те намерят

Заеби пернишкия тунинг :steinigung:

Имаш право .. FK-то отпада .. за 500лв мога да взема по-читави вероятно :))

Aко чуете нещо за оригинални от S3-ka - свиркайте - да ходя да ги взема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в немския ebay, там редовно има такива от S3 преди фейса. Поне аз съм гледал такива обявени между 300 и 500 Евро според състоянието, също така, а и сложи още едно 30-40 Евро за доставката до БГ. По-нататък можеш сам да сметнеш колко излизат. :hilezh:

P.S. Друг е въпроса, че много малко продавачи ще се съгласят да пращат до БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с FK фарове,цели, от фейслифта...от половин година близо, с халогенни крушки - пусках ги някъде из темите неколкократно, даже с инструкциите как точно се монтират. На лупи са , без диодчета, ейнджъл айс и прочее циганийки и светят 10 пъти по добре от старата Hella, биля тя и рециклирана или както там се води.

Да не говорим, че цената бе далеч от 500 евро. Струваха около 120-130 евро с доставка с DHL и за още 30-40 лв си взех буксите....

Тая А3-ка от преди 10/ 12 години, дето струва 1000 - 1500 евро, к'ъв е смисъла да и се набият 500 евро за фарове? Ако има някакъв гранде проект за оптичен и / или силов тунек, някак си може да ми се вържат нещата, ама т'ва значи да изхвърлиш 95% от настоящата си кола и да приготвиш няколко чувала с пари....тогава 500 евро за фарове, може би ще са един от най-малките ти разходи по любимата, която ще е вечно твоя...

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също препоръчвам оригинални фейслифтови фарове от някоя морга, но е почти задължително да се почистят отвътре и да се полират отвън. Направих тази процедура с моите фарове и разликата в светенето е огромна. Видях нагледно разликата като първо почистих само единия фар, монтирах го и пуснах фаровете вечер срещу стена. Разликата беше сигурно 30-40% по-добро светене на почистения и полиран фар. Освен по-силното светене, заслепяването на другите участници в движението е много по-малко или направо никакво при равилно регулирани фарове.

Във фейслифтовия фар има на практика 5 повърхности, които могат да бъдат замърсени или повредени и да влошат светенето. Първата повърхност е "стъклото" на фара от външната страна което е лакирано, а този лак с времето се матира, пожълтява, напуква, а другите 4 повърхности са стъклото от вътрешната страна, рефлектора и двете страни на лупата, които пък се "опушват".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 11 months later...

Колеги някой до сега пробвал ли се е на фейслифт фарове за сложи рингове ''Angel eyes'' ? Заинтригуван съм ако взема такива фарове дали мога да им сложа ангелски очи за дневни светлини :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте,не е моя работа но каква е тая мания да набутвате яко пари по тези коли.за тези пари кола ще си вземете

IMG_20160522_140748.jpg

за 60 лв си слагаш ксенон на обикновените и си решаваш проблема,:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заповядай колега

http://www.audifans.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=25706

но има един проблем който не се казва

на десния фар буксата опира в казанчето за течност за чистачки.

после много трудно се сменя крушка

 

Редактирано от malin4o_75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, zdravi75 said:

Здравейте,не е моя работа но каква е тая мания да набутвате яко пари по тези коли.за тези пари кола ще си вземете

IMG_20160522_140748.jpg

 

 

 

Ей такива като теб, колега, с китайския ксенон на рефлекторните фарове трябва да се спират от движение безвъзвратно. С това извращение не само че не си решаваш проблема, а и създаваш доста проблеми на останалите участници в движението каращи пред и срещу теб.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.06.2016 г. at 18:39, manoleo написа:

Цитиране на предходно мнение!

:hilezh:

Ха ха,не са китайски а холандски и другото да ти припомня фаровете се регулират така че няма никакъв проблем за каращите пред и срещу мен,ПАНИМАЕШ ЛИ.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще и от луната да е ксенона, колега... Рефлекторен фар проектиран за халогенна крушка колкото и добре да е регулиран пак заслепява зверски. Ако се поразровиш из интернет ще намериш много статии, графики, диаграми и т.н. обясняващи и доказващи защо е така. Мисля че дори и тук във форума темата е разисквана много пъти. 

 

Снимката какво би трябвало да доказва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, manoleo написа:

Цитиране на предходно мнение!

че светят перфектно,300 теми в нета,аз говоря с факти и не съм имал проблем с полиция.или да ми сигнализират ,че заслепяват,както се казва срещу фактите и боговете мълчат.ако са настроени както трябва проблема е никакъв,вече разликата е,че съм дал 62 лв а не 250-300 за втора употреба.светлината е ясна,чиста и е перфектна.щом в сервиза хората казват,че са добре и няма проблем за насрещния и пред мен,значи всичко е нормално.просто исках да кажа,че с по малко парички си решаваш проблема и не е толко зле от снимката се вижда.А ОТ ПРОФЕСОРИ МИ Е ДО ГУША ДОШЛО,не се отнася за теб,а по принцип казвам

Редактирано от VBI
грешка в думите
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е като да не съм се мъчил и аз с какви ли не ксенони на какви ли не фарове, така че аз също говоря от опит. С "тоновете" информацията в интернет просто си обясних защо така и не ми се получи резултат, който поне малко да се доближава до фабричен ксенон. А опитът ми с нощно шофиране срещу и пред такива модификации е още по-сериозен. Неправилно регулираните пък са още една отделна тема.

 

Да, какъвто и да е ксенон свети много по-силно от халогенни крушки, но по-силната светлина изобщо не означава че пътя пред теб се осветява по-добре. Разсейките са големи, което се вижда и на снимката, която си качил(освен ако това не са дълги светлини). И аз си мислех че се вижда много добре с някакъв ксенон хакнат на каквито и да е фарове, докато не покарах няколко коли с фабричен такъв.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:ок вие си знаете,на мен ми харесва как свети,чисто,плътно и на много по далеко на дълги,щом нямам проблем с органите и са настроени в сервиз и да ми казват хората,че няма проблем за насрещния и водача пред мен значи всичко е ОК.:razz:Естествено ,че са дългите светлини,но никъде не виждам разсейки,странично има,но напред самия път е осветен много плътно и не светят в луната както казва колегата,вижда се на самите дървета височината.КЪСМЕТ ВИ ЖЕЛАЯ

Редактирано от zdravi75
ДОПЪЛВАНЕ НА ТЕКСТ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата който мисли за смяна на фарове.  Сложиш ли цял фар от фейслифт ще ти се иска да не си го правил.

 

На жена ми на аудито е сложен такъв. Изгоря крушката на мигача. И познай ? Сваляне на броня и откачане на фара за да смениш крушката на мигача . Уникално глупаво. 

 

А изрежеш ли калника , трябва доста добре да минеш с ръждопреобразувател и боя за да не тръгне ръжда по калника.

 

Иначе успех с намирането на фарове.

Редактирано от The Mad Killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Custom решнието за моята A3-ка:
- Лупи от olx - 90лв (имам номера на човека)

- Запалки + трансформатори от A8 - много е важно да не са китайски, защото се прецакват за месец китайските
- xenon - 25лв  от xenon.bg

- Два обикновенни фара за A3 от морга - 40лв - хубаво е да имаш 2ри комплект при такива манипулации, за да не оставаш без фарове
- Премахване на оребрението на стъклата - 70лв при един човек в Симеоново  - не е задължително, но е желателно. Аз карах с оребренията половин година и след като го махнах се усети разликата.

 

received_1329336040416031.jpeg

IMG_20160525_155350.jpg

IMG_20160529_011636.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих нови фарове на депо, изрязах си калниците и им сложих ксенон на късите и на дългите. Не ми е ясно какво толкова не им харесвате на Депо фаровете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...