Jump to content

въпрос за хидравлична рейка


pepy666

Recommended Posts

Здравейте,преди десетина дни забелязах че маншоните на хидравличната рейка са омаслени отдясно съвсем малко а отляво малко повече и днес реших да проверя нивото на маслото за хидравликата и то беше на минимума долях около 40-50 грама и сега е на максимум.Колата е ауди А4 1996 г. ADR,имам я от 3 години и до сега не се е налагало да доливам хидравлично масло,трябва ли незабавно да ремонтирам рейката или ако продължи да губи по малко масло може за извесно време само да доливам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако почне да ти празни резервоарчето за ден, вече си за ремонт, дотогава карай без проблеми.

Благодаря колега ще следя нивото на маслото тогава и ще изчакам с ремонта.

Но все пак може ли да ми препоръчате сервиз за ремонт на рийката ако теча се усили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята рейка от 2 год. е омаслила и ми е скъсан маншона, минал съм към 40 000 км. сигурно и не ми губи масло, даже скоро го сменях профилактично....като вземе да губи за няколко дена , тогава ще мисля за ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дано знаеш , че маслото за хидравликата е АТФ , въпреки че не се пресича като доливаш с обикновено хидравлично. Но все пак оригинално го дават да се ползва АТФ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дано знаеш , че маслото за хидравликата е АТФ , въпреки че не се пресича като доливаш с обикновено хидравлично. Но все пак оригинално го дават да се ползва АТФ.

Аз имам около 700 грама FUCHS хидравлично масло пише че отговаря на стандарт G 002 и G 004 синьо зелено на цвят с него става ли да доливам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Вчера след като запалих колата започна да се чува доста стжранен шум от хидравликата и като погледнах маслото на хидравликата в казанчето беше доста спаднало и беше станало на пяна ,долях и шума изчезна но явно няма да мога да изчакам с ремонта защото и преди десетина дни доливах.

Моля препорфъчаите къде да я оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал ли си техните услуги и имаш ли някакви телефони или адрес.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , това го играх преди месец. Свалянето е неприятното , иначе в ТУ са царе. Аз ходих в сервиз и ми обадиха 320 лева труд+ремонт , ама криза , заинатих се имам приятел с сервиз и право при него. Свалих я за има няма час , от там моят приятел е закара в техническият , на другият ден срещо 200 лева я взехме като нова , че даже с гаранция и после час и малко монтаж , 50 лева хапнахме и пийнахме и така ,кеф че сам си я монтирах , кеф ще спестих някой лев. Ако не намериш къде да ти я оправят , мога да то дам едно рамо и да минеш по моят път. Ако имаш и гараж , може и на твой терен , най-шибаното ми бе разцепването на кормилният прът , но вече съм го тренирал :hilezh: :hilezh: :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,предлагат ми рейка втора употреба но е от а4 с двигател 2.4 а моето е с 1.8 някой може ли да ми каже дали двете рейки са взаимозаменяеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,предлагат ми рейка втора употреба но е от а4 с двигател 2.4 а моето е с 1.8 някой може ли да ми каже дали двете рейки са взаимозаменяеми.

Никой ли не може да помогне с отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя А4 е с 2.4 мотор? Да не е 2.6 или 2.5, или 2.8?

По темата - рейките би трябвало да са еднакви.

Още по- по темата - рециклирай си твоята, или ако взимаш втора употреба рециклирай я преди да я монтираш, защото в противен случай предприемаш по-скъп риск от рейка втора употреба. Или накратко - искаш да спестиш едни пари, които е голяма вероятността да дадеш неколкократно в последствие. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Рейката е от А4 В5 2000 година 2.4 би трябвало да има такъв двигател казват че са предимно за Швейцария.

Бих сложил втора употреба рейка не заради икономия на пари а защото нямам много доверие на рециклираните .

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То никога няма гаранция какво ще стане :) Моята я рециклирах и имаше 6 месеца гаранция и точно на 1 годинка протече пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята се принудих и я рециклирах,защото неможах да намеря 2-ра ръка здрава.Рециклирах я за 180лв. и 1 год. гаранция,тук в Сливен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята я пращаха в Сливен,че била някаква Койо и в Бургас не можело да стане работата.Две години я карам от тогава и засега е добре обаче помпата ми е пътник,предния собственик явно не е усетил теча навреме и е въртяла на сухо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...