Jump to content

Доста голям шум на зимни гуми


Recommended Posts

Здравейте,

днес си сложих на аудито А3 зимни гуми втора употреба.

Размера е като на летните 225/45/17, мислех да сложа малко по високи, но успях да намеря.

Намерих този размер, не лоши Мишелин дот 2005 г., но доста запазени 6 мм. грайфер не са напукани и ги взех за 250 лв. 4-те.

Но ми направи впечатление, че са доста шумни, незнам защо. Вие имате ли подобни проблеми и има ли някакъв начин да се намали шума.

Не мисля че е от това че са по старички.

Споделете някакво мнение.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години карах Мишлен пилот екзалто 225/55/16 и ми трябваше известно време да свикна, че не ми вие лагер, а си е шума от гумите ! :stupid:

От тогава не съм фен на марката. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми в сервиза ми ги слагаха, не съм погледнал за посоката, ще го направя, ама едва ли са ги объркали.

Иначе мисля че не е проблем това че са 2005 г. хубав е калчука и мек.

Birdman, точно същите гуми са и мойте ама на 225/45/17, все едно вие лагер, май ще се окаже, че си е от самата гума. Ама вече съм ги сложил няма да се сменят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pilot Exalto е летен модел ;)

Отделно това, че е мек каучука не означава, че ламела на гумата работи коректно, а ако не ти работи ламела на зимната гума - все едно си с лятна гума :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишелин Пилот са някакви ама не видях точно какви.

Какво имаш в предвид, от това, че не работи и все едно не съм със зимни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, че след 4-5 години зимната гума вече не е зимна, това ще го установиш съвсем скоро още не съм виждал запазена зимна гума на 7 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nooky, както ти пишат по-горе гумата е гума 3-4 години (с много уговорки и пряко сили 5), т.е. с тези гуми в момента си опасен и за себе си, и за околните.

Не зная откъде си ги взел, но дано можеш да ги върнеш или поне замениш за по-нови. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че е от това че са по старички.

В момента търкалям една каляска с четири чисто нови Ханкук Ево ала-бала(зимни) 185/65/15 и вие, като Лада Нива, така че шума не е от възрастта на гумата, а от шарката и матРияла !!! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите зимни Мишелин-ки са по-тихи от летните ми Бриджстоун. :rolleyes:/>

Преди като слагах едни стари зимни Гудиър-ки, се стрясках от шума и виенето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, че след 4-5 години зимната гума вече не е зимна, това ще го установиш съвсем скоро още не съм виждал запазена зимна гума на 7 години.

И аз така си мислех, но се оказа, че не е съвсем така, след като миналата година колегата ми си купи за Ескорта 2 зимни гуми Goodyear, с дот2005(че да не бяха и по стари). Като ми каза и аз така реагирах и му казах, че гумите не са добри още преди да ги видя. Но като ги видях и като ги пипнах си промених мнението. Гумата е мека като дунапрен, а като си прекараш пръста през грайфера (ламела) се разлиства като тесте карти. От тогава мнението ми е следното - както има нови и "нови" гуми, така има стари и "стари" гуми. Въпроса е старата на място да се види, да се пипне и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на същото мнение като Митака.

При правилно съхранение и каране в подходящия сезон гумата си запазва доста от свойствата във времето.

На старата кола купих комплект зимни фриго две преди четири зими и все още са адекватни от към работа.

Единственото условие което спазвах е да не ги прегрявам (изпичам) и да ги съхранявам в тъмно и проветриво помещение.

Ефекта на тестето карти все още е наличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на същото мнение като Митака.

Аз също !

Всичко останало са градски легенди, предубеждение(тоя казал, оня рекъл) и преиграване ! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам със зимни LASSA 2006 мисля ги купихме ,не са карани много зимата..по около 5-6000км ,но и тая година вулканизатора ми каза,че ще изкарам с тях :)Миналата година нито веднъж не затънах,не буксувах,дай боже и тази да е така ..иначе каквито и да сте взели,пожелавам ви БЕЗАВАРИЙНО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от годините шума,просто четете добре по форумите преди да си купите гуми,че и аз се побърквам от как сложих зимни корморан 205/55/16 ,гумите ми са чисто нови с дот 2012 и вие все едно и 2-та лагера са заминали,за мен лично е крайно неприятно,но факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, аз бях много против китайски гуми. Мислих да слагам континентал или гуд иър да дам 1300 лева, но после ми се видя, че няма смисъл и исках да взема някакви гуми среден клас по 250-60 лева парчето (за 17 цола става въпрос щото ми е много грозно с малки джанти) и в Маргел ми казаха или да си взема хубава скъпа гуми или ми препоръчаха едни китайки. Казаха, че тия от средния клас гуми китайките по нищо не им отстъпват същите са и ми дадоха някакви Макстрек трек м7 225/45/17. Искам да ви кажа,че съм много изненадан вчера ги сложих и ги тествах на сняг, на лед, на Витоша се качвах много са добри, единствено са малко по шумни. Та ако на някои не му се дават пари за хубави гуми да не купува втора ръка, по добре китайска нова от колкото Континентал на 2 сезона. />

ааа забравих да кажа цена направиха ми 25% отстъпка на 155 лева ми дойде гумата 595 лева гуми, 43 лева смяна на гумите с лепени тежести и баланс, и 30 лева реглаж преден и заден мост и за сега всичко е перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото на такива гуми е, че стават за 1-2 сезона...и не знаеш кога ще те оставят на пътя...да не говорим за по-тежки последици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайското качество на стоките не е както преди 10години.

Возим се на китайски самолети, компютрите и телевизорите са китайски...да не изброявам. И не се оплакваме, имаме го за нормално.

Една част от гумите, на реномирани марки, също се произвеждат в Китай.

Защо не си мислите, че китайците са майстори по крадене и копиране на технологии? Ако една гума на водеща компания се произвежда там, мислите ли, че китайците няма да знаят съставките и за производство?

Разбира се, че ще бъдат по-евтини! Не са дали пари за развойна дейност, лаборатории и научно-изследователски центрове.

По-добре млада китайка, отколкото издухана германка, на същата цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Бриджстони ЛМ25 с плоския профил същата работа - трополят яко и издават един постоянен ромолящ звук над 80 още. Старите летни дънлопи бяха в пъти по-тихи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...