Jump to content

Масло за дизел сипано на бензинов мотор?


Recommended Posts

Здравейте,

Преди два дни ходих до сервиз за смяна на масло и филтри.Днес обърнах внимание, че са ми сипали Castrol Magnatec DIESEL 10W40 на БЕНЗИНОВОТО AUDI A4.

Спецификации: API CF;ACEA A3/B4; VW 501 01/ 505 00

Според вас ще имам ли проблем да карам с това масло или да се върна до сервиза и да се разправям с тях, не стига това ами са ми сипали повече от 3,5 литра масло.

Има ли други хора да се е случвало същото нещо.

Редактирано от dido_A4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си написал какъв е моторът, но в общия случай няма да имаш проблеми, дори напротив - маслото е с допълнителни присадки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас ще имам ли проблем да карам с това масло или да се върна до сервиза и да се разправям с тях,

Проблеми ще имаш .. :hilezh:

Маслото ще ти хареса и ще искаш всеки път от него да ти сипват, пък то е малко по скъпо от това за бензиновите мотори .. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си правете майтап с човека .

Във никой случай не е добре да се слага масло за дизел на бензинов двигател .

Нито двигателя е констроиран за масло за дизели, нито маслото за дизел изпълнява

функциите на маслото за бензинови двигатели .

По принцип проблеми не би трябвало да имаш, най важно е да има масло в двигателя .

При следващата смяна на масло смени "майсторите", явно са некомпетентни и недобронамерини .

Съобразяваи се със спецификациите за маслото на тоя автомобил .

Редактирано от V.8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преди два дни ходих до сервиз за смяна на масло и филтри.Днес обърнах внимание, че са ми сипали Castrol Magnatec DIESEL 10W40 на БЕНЗИНОВОТО AUDI A4.

Спецификации: API CF;ACEA A3/B4; VW 501 01/ 505 00

Според вас ще имам ли проблем да карам с това масло или да се върна до сервиза и да се разправям с тях, не стига това ами са ми сипали повече от 3,5 литра масло.

Има ли други хора да се е случвало същото нещо.

нп. VW 501 01 е бензинова спецификация + асеа А3. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V.8 Стига си стресирал човека 99% от маслата на пазара са универсални...Са не говоря тия по 2.3 литъра :hilezh: ..

Изключения има за ПД и некви мотори дето са на светлинни години от тоя прост атмосферен мотор ,за които се безпокои колегата...

Отделно ,че кастрол си е хубаво масло особено ако се доближава до оригинално :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цък ей тук Моят сайт ,за успокоение на душата,одобрени от ФАУВЕ масла за 2010 година.Както са писали колегите по-горе,стандарт фауве 501.01-за зимбинови ризачки,а фауве 505.00 за нахтови печки.biggrin.gif/> Та това дето са ти го сложили отговаря и на двата стандарта,може да се слага на бензинови и дизелови мотори,тъй че не се притеснявай,освен ако не почне да го яде де.zustimm.gif

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В никакъв случай не фатално, че са сложили на бензинов мотор масло с препоръка към дизелови мотори, стига да е упомената и бензиновата спецификация - би трябвало по API да е изписано не само CF, а нещо като CF/SL. Последното означава, че препоръката е за приложение към дизелови мотори, но се допуска използване и в бензинови.

Възможно е маслото, предвидено за дизел, да има повече отмиващи качества, но чак проблем не мисля че ще има.

Все пак в най-общия случай е хубаво да се спазва препоръката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V.8 Стига си стресирал човека 99% от маслата на пазара са универсални...Са не говоря тия по 2.3 литъра :hilezh:/>/>/>/> ..

Изключения има за ПД и некви мотори дето са на светлинни години от тоя прост атмосферен мотор ,за които се безпокои колегата...

Отделно ,че кастрол си е хубаво масло особено ако се доближава до оригинално :rolleyes:/>/>/>/>

Е да ама точно тия дето са точно за дизел не са универсални..

Иначе конкретно това масло което е сипал колегата не е само за дизел а и за бензин. А3/B4 означава че става за дизели и за бензини. Съвсем нормално масло си е и да си кара.

VW 501 01 също е за бензин. Само няма бензинова спецификация на API, ама кво от тва?

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...