Jump to content

Покупка на Ауди А6 или А4


Recommended Posts

Здравейте, в момента карам Опел Астра 1.6 Моно от старите със газова уредба и съм доста доволен от към разход на гориво и евтината поддръжка. В момента съм се ориентирал към Ауди А4 седан и Ауди А6 facelift от 98-99 година (даже днес продадоха една А 6-тица пред мен).За около 5-6000 се продават вече, а А4-ките 3-4000 та въпросът ми е ако взема една от тези коли колко ще ми излезе поддръжката на такъв автомобил, чувал съм от познати даже и попрочетох малко в форума, че поддръжкат на А6 е била доста скъпа, а за А4 нямам информация, така че клоня повече към А4 дизел. Бих искал да получа мнения от собственици на въпросните автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говориш за Б5 и Ц5 предполагам. Там поддръжката е еднакава ако са с еднакви мотори. На пространството в купето няма какво да му плащаш като поддържка за да има разлика. :hilezh:/>

Моторите в двата модела почти се припокриват, като при А4 го няма 2.7Т и 4.2 бензина, а при А6 го няма 1.6 бензина. Единствения съвет е да бягаш далеч от 2.5ТДИ.

Ако Астрата ти е еко-тек, аз карам такова служебно и харчи над 10 в града (а уж малък мотор и тряа да е икономичен :steinigung:/> ), та откъм разход 1.8Т на газ или 1.9ТДИ - бензина ще харчи колкото Астрата или с 1-2л отгоре, а дизела като лв/км същото. Това ако са на предно. Куатрото дига ама с малко.

Има и по-вървящи мотори, ама щом евтината поддръжка и нисък разход са важни не се препоръчват.

А видях че искаш и инфо за А4 дизел - окачването си се разтропва лесно (еднакво е с на А6 от тия години), мотора 1.9ТДИ нищо не му се чупи лесно (най-много с годините някой маркуч да прегори и да тряа го смениш). Смяна на консумативи си зависи от това с какви части ги сменяш - може да е много и малко. На 1.9 110кс ГО е сравнително ниска като цена, данъка не е много малък но си е личен избор дали да го плащаш, от Каско няма смисъл на 12-15 годишен дарак.

Редактирано от limona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 фейслифт е от 2002-ра година. За 5000лв ако ще си вземаш такава, то по-добре си карай астричката, за да няма после рев :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, ориентрал съм се към А4 98 година някъде.

http://www.cars.bg/u883799

Това мисля, че е добра оферта не знам обаче как ще се справя с метана, пак и Нови Пазар ми е далечно, за да отида на място да го видя. Наблизо вчера гледах А4 1.9 TDI 90 коня, които ми се струват малко за това купе пак за 3100лв., но пък данъка ми е от ниския. Иначе астрата, тя е на баща ми, но и аз я карам той е много доволен от нея гори му 7-9 на 100 газ и му е са мног евтини частите и всичко той си прави, а като му казах за ауди А4 ми каза да не си вземам такава кола, частите били по-скъпи, за да се смени 1 ремък примерно трябвало да се махнат сумати и работи. А мен принципно като дизайн ме кефят, въпреки, че са старички.

Имам и вариант да си взема, почти ново пежо 206 на 50к километра 2006-та на бензин и да му сложа една газова уредба и за 7 бона да карам без проблеми.

А ако реша да си взема едно такова ауди А4 98-ма някъде за 3 100 примерно, баща ми ми каза, че ще ми стъпи 4500лв. някъде като му сменя консумативите и всичко да е точно. Дали това ще е така, въобще не съм запознат с ауди ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ,колега няма как да сравняваш Ауди и Опел ! Второ винаги има поддръжка , по-евтина или по скъпа ;т.е. няма как да караш Пежо 206 без проблеми - има по -скъпа поддръжка от Опел . Ако искаш истински автомобил -си купуваш Ауди ,задължително куатро ! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Пежо-то, особено ако е на 50к - практичният избор е! Е, няма да е Ауди, но като гледам къде си се насочил. :steinigung: Този "дрънгел", който си постнал е '96 или '97ма. Вътре ще е леш! Километрите са минимум 250-300к. После ремъци, масла, филтри и регистрация - 1000 лева. Ако има и по предницата нещо - Общо около 4200 - 4300. Ако бюджетът е 7к, аз бих гледал за А4 след '99 - В5 (фейслифт) или В6 (читава 2.0), за другите няма да стигнат.

П.С. Сравнението м/у Опел и Ауди е абсолютно неуместно! :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такава астра 1.6 моно (не екотек) от 9 години. Още е с оригиналните кормилни накрайници и е на 230 000 км. Истински. Купих я от Грац през 2003-та от собственик и я взех с одрана задна лява врата за повече пари, отколкото можеше да се вземе от тук (италианка). Т`ва текме има супер евтина поддръжка и е много здраво. Ще сгрешите ако го продадете :zustimm:/> Е, не върви и с 4 човека по баира нагоре плези език, но само хубаво май няма. Понеже баща ти разбира, би ли го попитал защо нямам сигнал до дюзата? Благодаря ти предварително! Наредил съм и нови ремъци, ролки, свещи, кабели, комутатор, биеалетка (единствена повреда по ходовата част!!!) и т.н да не изброявам и не ми е за даване. Пък нямам газова уредба, иначе щеше да си пали на газ. Компютър не е.

Аз бих ти препоръчал ауди а3 с 1.9 110 коня. Колата ще ти хареса страхотно. Ако все пак държиш да е с 4 врати и а4, гледай за 1.8i и ще й сложиш газ, за 1.9тди който и да е и за 1.8Т, но е 150 конски сили и може да не ти хареса данък от порядъка на 250 лева. Не знам как са ви данъците. Поддръжката, каквато и да вземеш, ще е много повече от на астрата и въобще не прави сравнения в това отношение. За 4000 може да вземеш слънчево а4, а за 5000 - а3. А6 мисля не е за теб. Зависи какви доходи имаш. Не си взимай кола да се показваш и да се фукаш. Това са глупости и само ще създадеш лична финансова криза. А6 е най-хубавата кола, но просто не е за теб, така че мисли трезво. А3 е със здрава ходова част, широка е (повече от астрата) и много приятна за каране. До теб ще седне приятелката ти и 4 врати засега няма да ти трябват.

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са дърти тия 4-ки вече. Хубава кола, но при мен още преди 5-6 години почна да страда от старчески болести, представям си сега какво ще е.

Не намирам смисъл да инвестираш в 14-15 годишна кола, това си е дупка за пари както и да го погледнеш, въпреки че (повтарям се) автомобилът по принцип е страхотен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, в момента карам Опел Астра 1.6 Моно от старите със газова уредба и съм доста доволен от към разход на гориво и евтината поддръжка. В момента съм се ориентирал към Ауди А4 седан и Ауди А6 facelift от 98-99 година (даже днес продадоха една А 6-тица пред мен).За около 5-6000 се продават вече, а А4-ките 3-4000 та въпросът ми е ако взема една от тези коли колко ще ми излезе поддръжката на такъв автомобил, чувал съм от познати даже и попрочетох малко в форума, че поддръжкат на А6 е била доста скъпа, а за А4 нямам информация, така че клоня повече към А4 дизел. Бих искал да получа мнения от собственици на въпросните автомобили.

Здрасти колега / дано станем и по марка такива /....Без да имам голям опит д Ауди, ще кажа, че Ауди А6 за 5000-6000 лева- БЯГАЙ!

Гледах такива преди една година време...наистина моделът А6 С5 остаря много / същото важи и са А6 С6, каквато кара от над шест месеца /.....Но .....за А6...дори на над 10 години....5-6 бона са подозрително малко...

Забележи по автокъщите, че А6-ци за тия пари масово са в двигател 2.5 ТДИ и масово от ...........Италия.....

Не искам никого да засягам, но за парите които имаш, бих те посъветвал да се насочиш към Ауди А4 бензин.....

дизелите масово са смляни от каране...Преди година и половина започнах детайлно проучване за коли от класа на А6, БМВ Е39 или Е60 и съм се нагледал на Италиянки.....От Дупница съм и съм имал възможността да гледам такива коли...

Истината е, че получаваш точно толкова, колкото и плащаш.....

В добро състояние А6 С5 години 2001-2002г. за пари 5000-6000 лева, когато ги гледах / феруари 2012г. / не открих....

Дори за неопитен човек, излизаха наяве индикации за лоша поддръжка....

Вземи си Пежо-то, особено ако е на 50к - практичният избор е! Е, няма да е Ауди, но като гледам къде си се насочил. :steinigung:/> Този "дрънгел", който си постнал е '96 или '97ма. Вътре ще е леш! Километрите са минимум 250-300к. После ремъци, масла, филтри и регистрация - 1000 лева. Ако има и по предницата нещо - Общо около 4200 - 4300. Ако бюджетът е 7к, аз бих гледал за А4 след '99 - В5 (фейслифт) или В6 (читава 2.0), за другите няма да стигнат.

П.С. Сравнението м/у Опел и Ауди е абсолютно неуместно! :rotcol:/>

За парите, които е готов да извади, ако много държи на Ауди- само А4 и само бензин...

Дизелова кола на тия години....не....

Гледал съм А6 С5 авант 2001г. 2.5 ТДИ 180 к.с. двигател / май го водя фейслифтов и подобрен, в сравнение с душегуба 155 к.с. /.., автоматична трансмисия за 5 500 лева...Цената ОК, но именно тя ми подсказа - да бягам .....

ППП не знам, на мен ми се струва, че трябва да посъбереш още пари и да се ориентираш към кола от Германия и/или Австрия или Холандия....

Карал съм кола от Италия / бях доволен /, сега карам такава от Германия и определено има сериозна разлика в състоянието на автомобилите...

Мда, ориентрал съм се към А4 98 година някъде.

http://www.cars.bg/u883799

Това мисля, че е добра оферта не знам обаче как ще се справя с метана, пак и Нови Пазар ми е далечно, за да отида на място да го видя. Наблизо вчера гледах А4 1.9 TDI 90 коня, които ми се струват малко за това купе пак за 3100лв., но пък данъка ми е от ниския. Иначе астрата, тя е на баща ми, но и аз я карам той е много доволен от нея гори му 7-9 на 100 газ и му е са мног евтини частите и всичко той си прави, а като му казах за ауди А4 ми каза да не си вземам такава кола, частите били по-скъпи, за да се смени 1 ремък примерно трябвало да се махнат сумати и работи. А мен принципно като дизайн ме кефят, въпреки, че са старички.

Имам и вариант да си взема, почти ново пежо 206 на 50к километра 2006-та на бензин и да му сложа една газова уредба и за 7 бона да карам без проблеми.

А ако реша да си взема едно такова ауди А4 98-ма някъде за 3 100 примерно, баща ми ми каза, че ще ми стъпи 4500лв. някъде като му сменя консумативите и всичко да е точно. Дали това ще е така, въобще не съм запознат с ауди ?

Не искам да засегна никого или да звуча крайно, антагонистически...НО...Пежо 206----просто не е автомобил...Това е женска, градска количка...Тясна, малка...За пространството на задната седалка да не говорим...По-скоро за липсата на такова.

Или не е автомобил за мъж..Освен ако не си дребен като телосложение....

Карал съм такава кола - пежо 206 за три месеца през 2008г. като служебна....

Много неудобна....

Беше неверояно икономична 1.4 HDI, но да там....Това и беше единствения плюс /според мен /.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин:

2.4 - 165 коня

2.7 би-турбо - 230/250 коня

2.8 - 193 коня

и редкия 3.0 - 220 коня

Печка пауър:

Всеизвестния душегуб - 2.5 - 150/180 коня

Икономичност грубо казано, защото под 11-12 градско, трудно може да се падне, ама нащо градско, няма как да го мериш реално :steinigung:

За TDI със 180коня 14-15 грубо, с галене на педала и пенсионерско каране - 12,6 му е абсолютния минимум..

Първоначално обслужване - 1000-1500лв. зависи от къде взимаш частите(отстъпки) и колко ще ти вземат за труд.

За бензина не мога да говоря, тъй като нямам опит, колегите ще се включат :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мхм мерси все пак за отговора . тая дет съм е гледал е автоматик също :Д .. като цяло А6 е перфектна с вси4ки екстри беше (също и навигация, но ми казаха 4е няма БГ карта.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...