Jump to content

Recommended Posts

Преди 18 часа, sweep написа:

Вземи си С8/9. Отпечатъка на гърба е по-удобен дори.

Не знам....  пробвал съм няколко телефона, които  нямат физически хоум бутон и сензора да е отзад...Еми супер ми е неудобно , особено като си свикнал 5 поколения с тази конфигурация, че и OnePlus  и той беше така...Ясно ми е ,че тренда е друг вече, но това не променя нещата да ми е некомфортно, особено пък , както при S8  решиха,че сензора на всичкото отгоре трябва да е до камерата...Бях се засилил за S8+, но това ме отказа...Сега се оглеждам в Mate 10, OnePlus 5, Нокия 8,, Моto Z force  и подобни ...и в краен случай пак ще си взема S7 и това е .... Моторолата поне е с някакъв брониран екран и няма чупене и човек може да си я изтърва спокойно, без да се притеснява от факта, че може да останерязко без телефон, както си го причиних ненадейно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно брониран не е. Не е и стъклен. Затова уж е издръжлив на падане. Само че ако нямаш навик да ползваш протектори, имай в предвид, че ще го надраскаш изключително лесно и бързо. Вземеш ли такъв, в момента, в който го извадиш от кутията, слагаш протектора, иначе за 5-10 минути си готов с непоправимите щети. И вече не се предлага замяна на въпросния защитен слой. Не е добра инвестиця Мотото.

От друга страна С8 и С8+ имат най-неудобното разположение на сензора за отпечатъци. Не знам какво са си мислили като са го сложили толкова нависоко и от едната страна на камерата, вместо да е центриран.

Покупка на С7 в момента е разхищение на пари и е напълно неоправдана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замисли се, че ако беше в средата на гърба (S8+) щеше да е се налага да го "гониш" със свит пръст, или изкривен. Или пък, да хванеш телефона в долната част, за да си на точното място. Обикновено, се ползва показалец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, s7r3l0k написа:

Точно брониран не е. Не е и стъклен. Затова уж е издръжлив на падане.

Някакъв поликарбонат е според мен. Лятото купих X-force  на жената, който е със същия shatterproof display, понеже тя е унищожител на телефони и все още е жив, въпреки ,че аз поне 4ри пъти съм го виждал да лети по теракот и стълби...Не се драска чак толкова лесно дисплея , дойде с 2  турбо зарядни, които за 15минути възстановяват 70-80% от батерията и после издържа ден и нещо без проблем...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв поликарбонат е според мен. Лятото купих X-force  на жената, който е със същия shatterproof display, понеже тя е унищожител на телефони и все още е жив, въпреки ,че аз поне 4ри пъти съм го виждал да лети по теракот и стълби...Не се драска чак толкова лесно дисплея , дойде с 2  турбо зарядни, които за 15минути възстановяват 70-80% от батерията и после издържа ден и нещо без проблем...

 

Обърни внимание на този,няма да сбъркаш! 1a291c5d72f9ebbe30608a27c37e9e65.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, OnePlus  ми е в списъка...Имах 1 и 2 и съм доволен като цяло...Още във времената, когато бяха "китайски телефони" и никой не им обръщаше сериозно внимание в БГ. Дори на единицата му бях качил COLOR OS  и бях страхотно доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е 5Т при всички положения, най-вече заради пръстовия сензор , може би по-скоро 5, но липсата на QHD дисплей и на SD card slot , засега ме замислят .Камерата също не е съвсем на ниво.Харесва ми обаче при него ,че може да се  къстъмизират хардуерните бутони . Засега се огледах в Huawei Mate 10 , но не PRO . 

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_10-review-1675.php

Искам да проуча как е като издържливост на батерията и да поразгледам още малко алтернативите, но засега ми е фаворит. Наличието на app twin  също ме привлича доста https://www.technobezz.com/use-app-twin-huawei-mate-10-pro/

 

 

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее , то по тази логика, да се върнем към Нокия 3310...:hilezh: А и винаги имаш оцията да превключиш на FHD , за когото не е от значение. Има обаче и фактори като яркост , контраст и т.н., които реално правят разликата осезаема. Oтделно имаме и  16:9 с/у 18/18.5:9  мащабизиране...както е при новите флагмани. Други думи, 5.5" не са вече  това , което бяха...:hilezh:

https://www.theverge.com/tldr/2017/3/30/15120824/screen-aspect-ratio-mathematics-galaxy-s8-lg-g6

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое те тревожи, свързано с пръстовия отпечатък? Намирисва ми на параноя.:hilezh:

Иначе съм съгласен за QHD-то. Като ще плащаш доволно за китаец, поне нека е по-по.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Имам параноя, но е от  face recognition :hilezh:

Още по-нагоре съм написал, не искам сензора да е на гърба, както и не харесвам виртуални бутони . Въпрос на навик и/или  лично удобство. При   Huawei, както и при други, варианта е оптимален, ...сензор, back ,home и menu/split screen , всичко е на едно...А за плащането е ясно, китаец, кореец или янки, всичко читаво е от 1К+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой с 1+т ? Много ме блазни в последно време идеята да се сдобия с един, но нямам никой около мен с такъв, само някакви ревюта четох ... та ще ми е от полза да чуя някое мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с OnePlus 3T и минах от Nougat към Орео. В началото имаше някакъв drain от playstore, но се оправи от самосебе си.

Общо взето си е като преди.

Редактирано от Limit3d_Edi7ion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега съм решил следващия ми телефон да е Xiaomi Mi Mix 2, след като вече имам много добро мнение за марката покрай настоящия Redmi 4x. Моля ако някой от вас го има, да сподели впечатленията си от силните и слабите му страни. Най-вече слабите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое скромно лично мнение: бих избрал Mix 2 през 1+Т

 

1+ бе за мой приятел, не го ползвам. Разцъках го порядъчно няколко часа докато му прехвърля нещата от Нексуса, който пенсионираше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го избрал пред всички останали телефони на пазара в момента, но засега само на теория.

Четох и гледах няколко ревюта също така, които затвърдиха мнението ми, но ми се иска някое и друго директно мнение от човек, който вече го има. Искам да пия вода от извора, така да се каже...:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва, но имам резерви от предния път, в който ползвах марката. Мрежата не се държеше въобще добре, в което разбира се, имат пръст и тъпаците от виваком, обаче като че ли вече предпочитам просто да взема нещо и като го отворя да работи, без да се налага да му слагам някакви допълнителни неща.

Засега май ще се въздържа и от oneplus-a :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отскоро съм на Виваком и обхвата ми се струва по-добре от мтелския.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...