Jump to content

Blow off на 1.8т АЕБ


Evotech

Recommended Posts

Здравейте колеги,гледам по сайтовете има някви китайски BOV на прилични цени.Водят се двубутални за коли с дебитомери,въпроса ми е ако си сложа такъв на колата ще имам ли проблеми,четох някаде,че с такъв клапан сместа става богата,вярно ли е и проблем ли е?Също и да допълня карам с откачена ламбда сонда,понеже се прецака(ако е от значение)..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта на упражнението е да съска :rolleyes:/>.Като цяло нова ламбда ми струва 350 лева,този клапан ми струва около 100 лева.Нова ламбда нямам намерения да купувам за момента,понеже не намирам разлика от преди да я откача и сега,а и говорих с хора,които ме убедиха,че да карам с откачена сонда не е проблем...

Редактирано от Evotech
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

................а и говорих с хора,които ме убедиха,че да карам с откачена сонда не е проблем...

В техническия раздел има прекрасна тема за ламбда сондата, "що е то и има ли почва у автомобила", иди поограмоти се малко, с тия теории ала "хорски слух" едно че се излагате и второ по-важното е , сами си бъркате в джоба.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е хорски слух,говорил съм с хора,които са доста уважавани и си разбират от работата.Това което ми казаха,е че единствено колата може да гори повече,други проблеми няма да имам.Плюс това вече повече от месец карам с откачена сонда и нямам проблем нито с празния ход,нито с ускорение,та даже и повишение в разхода не съм усетил...Да оставим въпроса със сондата на страна.Някой има ли мнение за това,което питам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че няма да има никакъв проблем, от няколко месеца и аз си мисля да направя тая глупост, чакам само да се затопли навън малко. Мисля че тези клапани се продават даже с тапа с която се запушва маркуча през който разтоварва заводския!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така,обаче нали дебитомера измерва количеството въздух влизащо в сиситемата,след което клапана изпуска част от него в атмосферата,но компютара подава бенизн за измереното количество въздух и сместа става богата.Аз поне така си го обеснявам.Та ако може някой по разбиращ да каже дали това е така и дали е проблем..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно па ти, бе.

Ти ако знаеш колко теми за това е напускал човекът къде ли не... Нервен е.

Никаде другаде не съм пускал такава тема не говори глупости...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам само, бре. Не рипай.

Явно сте доста такива, дето имате мераци за "готиното Тцсссс"...

Пусни пример какъв клапан си харесал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина прочети малко и си купи ламда сонда <_<

Ти сам си отговаряш на въпросите ама като незнаеш ... кво прави сондата :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет на всички!От дава месеца карам с еднобутален блоу офф и нямам никакви ядове,колата мие А4 1.8Т 2002г.нито ми светят грешки нито разхода мисе вдигна,напротив даже почна да работи по добре,щот стария беше зле,по точно истърваше.монтирването е доста лесно,махаш старият клапан,затапваш маркуча към въздушния филтър,слагаш новия клапан,закачаш му вакума и си готов.трябва да внимаваш какъв слагаш,да не е за голямо налягане и да не отвори,или за ниско налягане и като надуи турбото да истарве.Дано дасам ти бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mхм.

Черно = 0.2 - 0.6 бара

Зелено = 0.3 - 1 бара

Жълто = 1 - 1.5 бара

Синьо 1.5 - 2 бара

Червено = над 2 бара

И както казва новият интернеД герой:

паиажина фостата затеп!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заработила по-добре? Като пускаш "налягането" навън а не обратно не се ли увеличава лага?

Sent from my Nexus S

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То па 1.8Т щото има баси турбината с баси лага та ще го усетиш...

паиажина фостата затеп!

Превут ф ифир можили? :gruebel:/>

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не разбирам смисъла от тия подпичквания на стокови моторетки... :rolleyes:

Превут ф ифир можили? :gruebel:

Това е новият бг интернеД израз на младото поколение - нашето бъдеще.

Кликен зи хиер, бите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не разбирам смисъла от тия подпичквания на стокови моторетки... :rolleyes:/>

Нали ти казах,искам да вика "цссссссссс"... :hilezh:

В крайна сметка ще поръчам това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...