Jump to content

Колко струва подмяната на консумативите на А4 1.8 125к.с. ?


Recommended Posts

Ами около 1400лв.. мисля, че зависи малко и от сервиза :D .... но Ауди никога не е било евтино.

Да кажем че при закупуването можеш да се измъкнеш и със стартови консумативи за 600кинта.

Но за една година ще ги докараш до 1500-2000 за ремонт и поддръжка.

Аз карам Б4 и преди няколко дена си прегледах записките и сметнах, че за да я поддържам в перфектно състояние + малки глезотийки за 2,5 години съм вкарал 3400лв.. а А4 си е по-скъпо за поддръжка както и да го мислиш.

Редактирано от AUDIST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега, ако те притеснява разхода за консумативи, просто не ти е времето да караш такава кола.

Audi не може да се похвали с евтини части и консумативи. Ако не можеш да си го позволиш мини на марка от по-нисък ценови клас. Или предпочиташ да си купиш кола която да ти седи пред блока и да не можеш да я караш. А много скъпо не е, но не е и евтино. Въпрос на гледна точка. Ти си прецени. А това какво искаш да караш по принцип няма голямо значение.

Гледам че доста ти се дублират темите, активен си, така че май ти е време да пуснеш една тема като например "Аudi и метан - има ли почва у нас".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каквато и кола втора употреба да си купиш ще трябва смениш ремъци, ролки, водна помпа, масло, хиравлично мало, антифриз, да си напълниш климатика, и евентуално да си смениш накладките и да си купиш зимни гуми наесен, ако пропуснеш част от тези неща може да се случи евтиното да излезе скъпо....

Не си купуваи кола за всичките пари които си заделил за тази цел остави си поне 2-3к огоре за да вместиш каско, регистрации, и горепосочените неща

Редактирано от coolice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каквато и кола втора употреба да си купиш ще трябва смениш ремъци, ролки, водна помпа, масло, хиравлично мало, антифриз, да си напълниш климатика, и евентуално да си смениш накладките и да си купиш зимни гуми наесен, ако пропуснеш част от тези неща може да се случи евтиното да излезе скъпо....

Не си купуваи кола за всичките пари които си заделил за тази цел остави си поне 2-3к огоре за да вместиш каско, регистрации, и горепосочените неща

Глупости само плашите човека като преди дето за 15к Б4-ка да купил.

Пълнене на климатик? кога един климатик се пълни когато нещо не му е било вред и е изпуснал.Климатик не се пълни ако е наред който и майстор да питаш това ще ти каже.

Нека спомена мойте разходи като взех а4-ката.

всичките ремъци с ролки и масло, накладки и май това беше излезе към 400лв като подмяната беше от мой човек.Като маслото и накладките и сам може да си ги смениш. Тези дето разправят по1400лв излизало трябва да си взел голяма таратайка и да и смениш една камара работи.Някой спомена за А6 излиза около 1000лв в която цена е включен и труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....всичките ремъци с ролки и масло, накладки и май това беше излезе към 400лв като подмяната беше от мой човек.

Сигурно е така ама тези части и консумативи са производство Монголия, Боствана или някоя друга техническа нация. А накладките сигурно твоя човек ти ги е регенерирал като им е лепил феродо.

От писанията ти вярно, донякъде е само това за климатика.

Редактирано от audi A3 1.8T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, може да се събере в 400лв, ако не му взимат за труд.

За моята кола сметката беше приблизително толкова за ремък + ролки + една гарнитура. А накладките са по 40-50 лв някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи какво имаме...

Филтри... маслен, въздушен, поленов, горивен

Ремъци.. 3 броя ангренажен, пистов, клиновиден (може да е 2ри пистов, може и да няма)

Ролки 2 броя

Водна помпа (може и да е здрава.. може и да ти скапе двигателя.. в зависимост от модела)

Накладки комплект

Прегледи ... климатик, диагностика двигател, диагностика ходова част.

Застраховки,Данъци,Регистрация (пак се плащат от моя джоб по спомени...)

Флуиди... антифриз, масло, спирачна течност, хидравлична такава. (не всички са задължителни.. но са желателни да ги смениш до края на годината поне)

Айде и един резервоар бенз да потестваш малко :box:

Напиши под тях цените и смятай... може и с 600 лв да се измъкнеш дори съм написал там където съм писал и за 1400 лв.. но това е ИЗМЪКВАНЕ не поддръжка. Можеш да го направиш ако мислиш да я продаваш след 3 месеца :box:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това имах впредвид ако си взимаш колата за каране е хубаво да направиш горните неща не е задължително всичко накуп но до края на годината е желателно защото това са консумативи които се сменят на определ брои километри \ години. А никои не може да ти грантира на колко точно по 100 000 км е колата и кога за последно са били сменяни. А и ако колата ти доиде с летни гуми наесен трябва да се бръкнеш за зимни 400-700лв поне

Редактирано от coolice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами около 1400лв.. мисля, че зависи малко и от сервиза :box: .... но Ауди никога не е било евтино.

Да кажем че при закупуването можеш да се измъкнеш и със стартови консумативи за 600кинта.

Но за една година ще ги докараш до 1500-2000 за ремонт и поддръжка.

Аз карам Б4 и преди няколко дена си прегледах записките и сметнах, че за да я поддържам в перфектно състояние + малки глезотийки за 2,5 години съм вкарал 3400лв.. а А4 си е по-скъпо за поддръжка както и да го мислиш.

Абе кво е тва 3400 лв. бе?? То ше си вземеш още една Б4-ка... и къв е този дъргел дето го караш че си дал толкоз пари???

На мене ми излезе за 300 на Б4-ката смяна на ремъци и масла и ролки (то само маслото ми струва 100 лв. де).. ,а профилактика на климатика беше за около 100 лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги защо се карате и спамите темата, много ясно че ще има различни цени за обслужването на кола каквато и да е тя в зависимост от това къде ще се прави дали в София или в провинцията. Пример: гр. Асеновград - смяна на гумички на клапаните 30 лв за работа + 15 лв. за материали, за боядисването на две врати (предна и задна), изчукване на праг и вежда на заден калник, както и три четири други драскотини - 130 лв. + 40 лв. за 300 грама боя металик (синя перла). в София незнам колко би струвало това нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кво е тва 3400 лв. бе?? То ше си вземеш още една Б4-ка... и къв е този дъргел дето го караш че си дал толкоз пари???

На мене ми излезе за 300 на Б4-ката смяна на ремъци и масла и ролки (то само маслото ми струва 100 лв. де).. ,а профилактика на климатика беше за около 100 лв...

Ами говоря ТОТАЛНИ разходи за период от 2.5 години ....примерно имам си 4ри нови диска(е на 1 година са).. не щото задните бяха зле ама исках НОВИ спирачки. Имам си 4ри нови газови амортисора.. и всичко това щото единия заден маслен сдаде багажа. Лети джанти 16цола... (написал съм че има и глезотийки). 6 смени на масло и филтри + една на ремъци и ролки.

Климатика му правя 2 проверки по 30 лв, нищо по двигателя не е пипано.. 2 комплекта гуми.. едните са 800лв другите са 480. Газова + 2 смени на гумените работи по предницата.. щото много мразя нещо да ми тропа. Ауспух 2 гърнета сменени... мрааазяяяя шумове по колата. Касетофони против шумове, тонколони монколони и.т.н

Ремъците изобщо са слаба цифра в сравнение с другото дето е инвестирано.

По двигател и скорости не е пипано нищо с изключение на консумативи през 7-8К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eй колкото хора, толкова и мнения...

всичко зависи какво е за смяна и с какви части/консумативи ще го подмениш. има хора дето при покупка на кола дори и маслото не и сменят- дирктно ключа и газ...на тях им излиза 0 лева....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нема да се плашиш - тоя мотор 1.8 20в дето го цитираш ако е ок - няма да имаш проблеми никви - най-много дебитомера да думне :dance: тия приказки за милиони за смяна - да - ако го правиш в порше бг и пак няма да излезе толкоз... 400-600 излиза смяната на консумативите на тоя мотор (зависи кво точно разбираш под консуматив)... и не забравяй основното, че при старата кола и при жената първо зимаш после разбираш дали си уцелил... аз карах а3 с такъв мотор и съм сменил консумативи + дебитомер за 3 години :dance: а имам и приятели с такива дето се разплакваха като видят сервиз :dance:

и колеги - човека пита за конкретен мотор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами говоря ТОТАЛНИ разходи за период от 2.5 години ....примерно имам си 4ри нови диска(е на 1 година са).. не щото задните бяха зле ама исках НОВИ спирачки. .......

е ако се сложат и гуми и аудио и тва-онова може да се направят 3400

за сега не знам ама другата ми кола съм дал 1500 лв за три години поддръжка като имам аудио за 400 лв. в тази цена. Гуми съм и слагал само втора употреба мишелин... и т.н... не съм я глезил много ама пък консумативите са били винаги най-добрите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...