Jump to content

Майстори и продавачи


zezo doumanov

Recommended Posts

Аз Жоро като човек не мога да го коментирам,защото не го познавам,но като майстор е перфектен,едва ли наистина има по-добър в България.Няма нещо което да е казал ,че не може да направи и никога не ме е върнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

"А сега да видим къде беше ударът"

" Я да видим тази кола дали е удряна"

Колега zezo, правиш ли разлика в логиката на двата изказа... Човека тактично ти е подсказал, че знае, че колата е удряна, оставяйки си именно "вратичката" с която да не подрони бизнеса на колегата си, който продава колата. Така е брате... Колкото и да не ти се вярва, човека май се е опитал да ти помогне, а не да те вкара в по-големи разходи ...

Хубаво е все пак че количката ти харесва, дай боже добре да ти служи ... а и ти на нея. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От прочетеното оставам с впечатлението, че майстора ти е намекнал тактично, че колата е удряна. Вече след това решението за допълнителен преглед, покупка или каквото и да е друго си е лично твое с всички последствия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много се учудвам на някои мнения по тая тема. Ако вие дойдете при мен като адвокат и ми кажете - "Искам да купя тоя имот, читав ли е?" и аз от тактичност ви намекна че има възбрана, ама после ви кажа че няма възбрана, пак от тактичност, и след като го купите дойдат и ви го вземат, според привържениците на тактичността аз ще бъда ли виновен?

След като си се съгласил да вземеш парите на човека за някаква услуга то трябва да си свършиш работата добросъвестно. Няма относителна честност и почтеност - ако си 50% почтен значи просто си не-почтен.

А че и най-свестният човек може да сбърка, това спор няма. Но когато името ти е на карта (а независимо дали си адвокат или майстор като Жоро, с името си си изкарваш хляба), нямаш много възможности за грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не познавам Жоро,но мисля,че определението "най-добрия майстор на WAG" определено е пресилено.Хората,разполагащи със средства за ориг.части и добър сервизен техник ще Ви кажат,че един такъв е Пепи Христов в "Юнитрейд".Между другото всяка година ходи на курс в Инголщадт :dance: ,а немеца не кани кой и да е.И поради липса на достатъчно средства от моя страна,за съжаление не ползвам услугите му :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много се учудвам на някои мнения по тая тема. Ако вие дойдете при мен като адвокат и ми кажете - "Искам да купя тоя имот, читав ли е?" и аз от тактичност ви намекна че има възбрана, ама после ви кажа че няма възбрана, пак от тактичност, и след като го купите дойдат и ви го вземат, според привържениците на тактичността аз ще бъда ли виновен?

Благодаря ти за примера. И аз това се опитвам да кажа... Не обвинявам нито Жоро, нито продавача. Да съм гледал. А като ми е за пръв път, да съм си взел някой да гледаме заедно. И да слушаме заедно, защото явно ми е трудно са настроя да слушам намеци от човека на когото плащам. И, като се замисля, на Жоро нищо нямаше да му струва да си го каже директно. Ако не първия път, то на другия ден. Защото продавачът беше случаен човек, който дори не познаваше Жоро, и не се занимава с продаване на коли, че да му се развали бизнеса. Но въпреки това, явно по навик, Жоро предпочете "дипломацията".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше, че след като ти е намекнал ти трябва да си прецениш сам. В крайна сметка вие отивате при негов майстор и ти не би следвало да си безкрайно доверчив.

Можеше да отидеш в Юнитрейд или Аутотехника и хората да ти кажат всичко каквото установят. Даже и да ти го напишат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото всяка година ходи на курс в Инголщадт ;) ,а немеца не кани кой и да е.
Те и малоумниците от Бош(DAF) сервиза на "Военна рампа" ходят също на "специализации", но въобще не можаха да диагностицират проста механична дизелова помпа(неправилен аванс) и измериха компресията в грубо нарушение на правилата на VAG. ;) А Жоро е намекнал много хитро и тактично за удара, но Цецо явно от притеснение и невнимание не е "загрял". ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че за ламарините си имаме сериозен майстор и той се казва Лмпард! И не разбирам защо очаква колегата човек, който се занимава с диагностика на механиката и електрониката, да разбира от ламарини и удари! ;)

Иначе карай си колата със здраве - ако е ремонтирана качествено и не се е търкаляла в канавката - немаш грижи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти па ква глупост каза направо.... Всеки претендиращ, че е майстор особено от ранга на Жоро трябва да има познания(поне бегли) и върху останалите елементи на автомобила в, които не е тесен специалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново съм принуден да се изкажа общо, почти офтопик:

всичко е въпрос на късмет ;)

По принцип не мисля, че ако колата е удряна леко, се отписва като вариант. Важното е моторчето.

А за т.нар. връзка между майстори и продавачи - нека някой да си избере кола в Дупница (примерно) и да я закара в някой местен сервиз ... ;)

Предварително се извинявам на тези, които са съвестни и кадърни, но по географски признак попадат в някаква категория

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета тука мнения и не мога да повярвам как мислят някои хора. След като човек си плаща за нещо, то се очаква да получи насреща съвсем ясен и категоричен отговор, без заобикалки и тактични намеквания. Щото в противен случай тоя Жоро трябваше да вземе тактично на тия 30 лева сянката. Пък като иска да е толкова тактичен, можеше да каже, че няма време например, да извърши услугата. Работата заприлича на "Човека взе парите и каза - Ши видим!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като я чета тази тема и виждам колко автомобилни кадри има, мисля да спра да пиша по такива теми и само да модерирам, май е по-добре е, че много станаха разбирачите и аз да си налягам парцала :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като я чета тази тема и виждам колко автомобилни кадри има, мисля да спра да пиша по такива теми и само да модерирам, май е по-добре е, че много станаха разбирачите и аз да си налягам парцала :hilezh::hilezh::rotcol:

Напротив, точно ти като човек "от кухнята" можеш най-точно да кажеш, как стоят нещата ... пък и да осветлиш нас, "несведующите" :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...