Jump to content

избор на "cd" за кола


shpeksi

Recommended Posts

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз настройките ги ползвам веднъж (или колкото пъти свалям акумулатора :hilezh: ) и ми дреме колко са удобни, важното смяната на песни, на станции и усилване/намаляване да са ми удобни.

Този стар модел Алпайн, който ти препоръах няколко поста по- горе, взех за шкодата, в Аудито бях с подобен като характеристики, но без USB и съм предоволен за плеър от 300левовия клас. Сони никак не ми допадат като юзабилити (остана да продам един лаптоп и две флашки и приключих с всичко от марката :hilezh: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз настройките ги ползвам веднъж (или колкото пъти свалям акумулатора :hilezh:/> ) и ми дреме колко са удобни, важното смяната на песни, на станции и усилване/намаляване да са ми удобни.

Настройките не само като удобство а и като тип са важни, освен че са в повече реално ти позволяват да изкараш нещо повече от мизерната заводска акустика дори и самия уред да не е много повече от алпайна. Ама честно казано като гледам звука не е с приоритет в тая дискусия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама честно казано като гледам звука не е с приоритет в тая дискусия smile.gif

Вече няколко пъти казАх, че нямам намерение да тръгвам по пътя на хубавата музика защото ще налея пари колкото за силовия тунинг. Искам да мога да си ползвам касетофона като хендс фрии, безжично да си стриймвам музиката от айфоня и разни подобни. Така, че стига по тая тема.

Разходих се днеска да поразгледам. В техномаркет са разни стари модели и на алпин и особено на сони. Там даже консултанта не можа да включи BТ на едно сони да си вържа айфоня. Ходих до магазин на сони но там казаха, че само в централния магазин в цум имало. Ходих и дотам и там се оказа, че нямат нищо налично да се пробва. Всичко с поръчка при покупка. При въпроса аз по картинки ли да си купа касетофон, без да го видя и пробвам последва неловко мълчание.

Това ми хареса по картини засега:

sony mex-gs600bt

От алпините не мога още да харесам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почти си бях купил Becker CASCADE BE7944, но разлика с алпайна в шкодата нямаше (за мен :hilezh: ) и затова реших 'спестените' пари да ги налея в други доработки :hilezh:

606658450_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :) .... до колкото разбирам се търси CD което да е практично и удобно без да се взимат под внимание изобщо звуковите му качества ... ам колега тогава се огледай за няколко които биха ти грабнали вниманието с вид или функционалност и виж колко тежи панел, как се натискат копчетата, скърцат ли пластмасите, защото явно ще ползваш най-вече флашки и BT, и не те интерисува много много колко е здрава оптиката и механиката, ако смяташ да ползваш и CD - нещата са следните 1.Pioneer 2.Kenwood 3.Alpin 4.Sony/Clarion и т.н., това е за среден и евтин клас. Успех :zustimm: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен модел и останах доволен... докато не ми го откраднаха :steinigung:/>

За този, харесва ми панела, а за звука... ще разбереш дали ти е по вкуса, когато го сравниш с няколко други на едно и също място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се отбележи факта, че произвдителите ни засипват умело с огромно количество информация, но никъде не се посочват точни данни (умишлено) за S/N > http://en.wikipedia.org/wiki/Signal-to-noise_ratio

Масовите плеъри са със S/N на плеъра около 90- 95 db (визирам водеща марка, като pioneer с модели над 200 лв ) , което е смешно на фона на 105 db от "стария" ми плеър :steinigung:/>

Та.. нека темата продължи в насоката, като запознатите колеги като DLS дадат информация по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та.. нека темата продължи в насоката, като запознатите колеги като DLS дадат информация по въпроса.

Предложението ти е много добро колега, но нека да се отвори нова тема, защото е доста обширна и ще има доста противоречиви мнения и доказателства, а тази си е на колегата "shpeksi" ... понеже трябва да се изчетат 2 страници мнеия които за аудиофилите са безпредметни ...... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това свири добре и пасва като цвят на бутоните и дисплея на Ауди-тата :zustimm:/>

На баща ми му купих за кемпера подобно но марка Sonny оказа се много добро ако искаш утре да го снимам как изглежда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От pioneer е това ми върши работа:

DEH-6400BT

pic_1960_2339196.jpg

Но проблема е, че никъде не може да се пробва, тука изгорели бушоне, там не знам си какво. Навсекъде ги мързи да гледат и ме лъжат в очите за разни неща та трябва да ги засичам да се занимавам и т. н.

От сонитата това остана:

mex-gs600bt

sony-mex-gs600bt.jpg

Него ептен нема къде да се види. Днеска вече научих малките имена на двама от един сони център и те ще пратят запитване кога и дали ще го внасят и на каква цена.

Трябва да се отбележи факта, че произвдителите ни засипват умело с огромно количество информация, но никъде не се посочват точни данни (умишлено) за S/N > http://en.wikipedia....-to-noise_ratio

Масовите плеъри са със S/N на плеъра около 90- 95 db (визирам водеща марка, като pioneer с модели над 200 лв ) , което е смешно на фона на 105 db от "стария" ми плеър steinigung.gif/>

Та.. нека темата продължи в насоката, като запознатите колеги като DLS дадат информация по въпроса.

Ми ако някой разбира и му се занимава да ни осветли да се насочиме кво да купуваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става ясно дали говорим за s/n на чинчовете или на изходите на вградения усилвател. Ако след всичката цифрова обработка и конверсията в аналогов сигнал имаме 95дб то всичко е ток, но като цяло е почти без значение колко пише. Защо? Много просто е, два момента само споменавам - когато имаме над тези дб, мисля, че дори самия формат СД-А е съвзем малко над тези дб динамичен обхват (96), то оттам нататък звуковите качества на устройтвото не са пряко зависими с този параметър, можем само косвено да си правим някакви изводи. Иам не малко случаи плеър с по-лошо s/n да свири по-добре от такъв с по-голямо.

И тук идва най-важния момент - СД среден клас в 99% от случаите се свързва с усилватели от среден или по-скоро нисък клас, които без значение от марката имат повече шум и/или по-малък динамичен обхват от самото СД. Явно е че оттам нататък всичко се обезмисля.

С две думи казано докато стигнем дотам това да ни е проблема има мнooого път да се извърви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели актуалните цени след това и на двете.

Пайнера е 370 лева, сонито още не мога да разбера цена тука, в ибей ук е 200 паунда.

Не става ясно дали говорим за s/n на чинчовете или на изходите на вградения усилвател. Ако след всичката цифрова обработка и конверсията в аналогов сигнал имаме 95дб то всичко е ток, но като цяло е почти без значение колко пише. Защо? Много просто е, два момента само споменавам - когато имаме над тези дб, мисля, че дори самия формат СД-А е съвзем малко над тези дб динамичен обхват (96), то оттам нататък звуковите качества на устройтвото не са пряко зависими с този параметър, можем само косвено да си правим някакви изводи. Иам не малко случаи плеър с по-лошо s/n да свири по-добре от такъв с по-голямо.

И тук идва най-важния момент - СД среден клас в 99% от случаите се свързва с усилватели от среден или по-скоро нисък клас, които без значение от марката имат повече шум и/или по-малък динамичен обхват от самото СД. Явно е че оттам нататък всичко се обезмисля.

С две думи казано докато стигнем дотам това да ни е проблема има мнooого път да се извърви.

Демек като купуваме от по скъпите маркови цеде-та и усилватели нема смисъл да гледаме тея неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само скъпите, а по принцип. Веднага мога да ти покажа два плеъра с 1:1 данни, които без никаква корекция нямат допирна точка като звук. Оттам нататък няма много смисъл да четем цифри нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тези неща дори и при скъпите модели нямат значение самите цифри, защото е много по важно качеството на предусилвателите и кондензаторите и самата схемотехника на уредите, но евентуално ако чак толкова някои обича да гледа такива цифри има смисъл за модели над 600-800 кинта ... :zustimm:/>

Редактирано от Furba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само скъпите, а по принцип. Веднага мога да ти покажа два плеъра с 1:1 данни, които без никаква корекция нямат допирна точка като звук. Оттам нататък няма много смисъл да четем цифри нали?

Мда по дизайн и екстри ще избираме като мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще го ползваш през телефона, пак ти казвам виж дали е с външен микрофон или не и дали има опция за такъв, защото преди две три години взех едно Сони, тогава топ модел за 500 и няколко лв и през блутута без такъв микрофон, при разговор се чуваше, като че говоря в консервена кутия. Другото което ме дразнеше беше , че нямаше ATT за да намалиш звука с едно движение, и после да го пуснеш пак от там на старото си ниво. Също и не се конектваше автоматично с телефона повечето пъти. Сега тези са по-нови и би трябвало да са подобрили нещата, но кой знае. Заслужава си заради такива удобства, човек да разкара заводското стерео, но ако не работят коректно малко се губи смисъла. Тествай, пробвай и тогава купувай.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пайнера е с външен микрофон и автоматично намалява музиката като звънне някой.

А точно проблема е пробването защото искам реално да видя как работят но както се оказва това е много трудна работа при толкова много мързеливи продавач консултанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...