Jump to content

Recommended Posts

Изпаднаха ми за лятото 4 броя гуми.

Ето такива. Maxxis MA-Z1 235/45/17

33c6ab89f3ebcb0dc174388ea4efda57.jpg

Дайте едно мнение за въпросната гума. (ясно че са китайчета)

Другото ми питане е вместо 225-ци пак попаднах на 235/45/17

Две от гумите са на (6.5мм.) а другите две на (5.5мм) грайфер дали има опасност да ми закача на Ауди А4 (В5)-ца със заводското спортно окачване тип 1ВЕ???

Ще добавя,че са края на 2009-та и каучука на пипане е мек и свеж,нямат напуквания и кривини.

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И като всички ти кажем не ги купувай ще се спреш ли ? В другите ти теми никой не послуша и си направи каквото си си наумил. За какво пускаш тея теми ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пуска, защото се двоуми предполагам.

А моето мнение е - не ги взимай, освен ако не са супер-ултра-турбо евтини.

Аз карах с KUMHO купени чисто нови 5 лета. Мислех си , че те са супер гуми.

Сега взех 235/45/17 нови Continental ContiSport 5 и разбрах , че никога повече няма да си купя KUMHO.

T.e. ако искаш хубава гума, не купувай китайчета и разни там други жълтурчета. Има доказани марки като Continental, GoodYear, Bridgestone, Michelin и др.

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Методи нямах пари за Айпад от еди колко си пари и немога да съм фешън масон като 80% от форумните батки като теве.

А за колегата дето е сравнил с Континентал е то няма сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За едно лято стават сигурно. Щом са ти изгодни и смяташ че са ок, пробвай. Едва ли някой е карал точно с такива, че да ти каже. Ако търсиш невероятен хендлинг и пърформанс, търси други... :hilezh:

Като цяло изглежда да са тихи и не много устойчиви в завой, но ок на дъжд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като шарка гледам са се опитали да докарат същата като Ф1 на GoodYear.АКо са успяли да докарат и 50% от качествата и то тази гума ще си заслужава парите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката е китайска, но точно тази е от добрите китайски. От старите гумаджии знам, че една маркаако прави гуми в големите цолажи, значи е добра. Евтините китайски гуми правят малките размери. А с максис съм виждал и по състезания да ги карат. Гумите не са лоши, ама тя и цената им е не е ниска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи принзипно за завоите ще разчитам на quattro-то :hilezh:

Това в кръга на шегата ... аз карам леко,спокойно и уравновесено.

Ауди-то ако искате вярвайте на път за работа Дупница - София повече от 60-80-100км./ч. максимум вдигам и то по незавършената магистрала.

Аз ще съм доволен и 1 лято (за доброто им състояние) да издържат за парите си за които смятам да ги взема.

Интересувах се дали не се кривят лесно ... щото внимавам но дупки не липсват.

И дали малко от малко спират добре сухо и мокро.

Пределно ми е ясно че неможе да се сравняват с големите и известни марки на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал с такива гуми само че 215/45/17, нямат никакви грижи или поне аз не съм толкова взискателен, много прилични китайчета са единствен минус по осезаем е че са шумнички, но това го отдавам на шарката на гумата. Определено при добра оферта за такива гуми бих си купил без да се колебая :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло Максиса е легенда в областа на мотоциклетните,атв и вело гуми,което значи,че ще са на нивото на Барум и Дебика поне :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е доволно над нивото на БАрум и дебика са B)

На какви пари си ги спазарил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо е карал точно този модел до колкото си спомням.

Максис са от добрите марки и не трябва да се сравняват с дабъл койн, линг лонг или гт радиал примерно.

На предната ми кола мислех да купя точно този модел но не ми намериха размера и така и не съм ги тествал колко не стават.

В атв, мото и вело средите са на доста голямо ниво, за автомобилните гуми нямам пряко впечатление.

И не са китайци а Тайван което е доста различно.

Това, че имат завод в Китай.... кой ли няма там вече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно,че не са по-добри,но за парите си стават,Мишелин например няма да си купя,

защото са като Мерцедес - плащаш солена надценка за марката :stupid: ,но пък се чувстваш по-така :hilezh: .

Еми да го духат тия марки,плащам за вещ,а не за ВЕЛИКА вещ. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм такъв Максис 225/45/17 шумни гуми са, твърди са, никога не бих си купил повече такива. Като плюс мога да кажа, че са изключително здрави и ми спасиха живота. Снимките, които прилагам са на гумата от вътрешната страна на подкалника, след като минах през една дупка със 120 километра в час.

image-A81E_516790B1.jpg

image-D97E_516790B1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така темата е за летни гуми, някой може ли да даде лични отзиви за viking 205/55r16 91v pro-tech?

Балатум...Предната А6 дойде с такива от Германия . Закарах я от Бургас до Пловдив и директно ги изхвърлих. Сега ако това е някакъв нов, ултра подобрен модел, може и да стават , но казва ли ти някой...

Карал съм такъв Максис 225/45/17 шумни гуми са, твърди са, никога не бих си купил повече такива.

Същия модел ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.к. и аз все не успявам да стана член на тайното масонско братство :hilezh:

от другата седмица ще дам старт на продължителен тест :lol: ,на

ниско,ниско,ниско бюджетната марка САВА,щото обзаведох дЪртия с 4 броя 205--55--16

sava.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърди това как да го разбирам Цецо?

На пипане бяха доволно меки за летни гуми,а ти пък казваш твърди хммм ...

За спокоен шофьор като мен стига да не ми закачат я в носач я в подкалник си мисля че ще изкарат едно лято да не кажа че ако съм доволен може и две да ги врътна.

Но живот и здраве като ги взема и сложа ще направя едно две три кръгчета и ще споделя какви са ми ичните впечатления от втора злупотреба такива гуми.

п.п Шумността сигурно идва от шарката защото са рибна кост но знае ли човек.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

не му е много тук мястото, но се споменават летни гуми и меки гуми та искам да запитам следното:

Предните ми летни гуми бяха сравнително твърди Bridgstone potenza s001, за това лято си купих pireli pzero asimetric.

Гумаджията ми каза че са прекалено меки и правят балони.

В момента са на 2.4атм, според вас ако ги направя на 2.6 дали ще правят по-трудно балони?

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отказахте ме.

Няма да ги взема.

Ще си карам лятото със зимните 15-ки при липса на средстгва за нови гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...