Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

:D :D :D

Готов съм за искове. Жената е адвокатка и не ми дреме.

Но по темата. Предпочитам стоповете на колата пред мен да са отчетливи, за да не става джиш. Най-мразя да карам зад кола, на които не и работят половината светлини отзад и се чудя, шофера ще спира ли или ще ускорява. Другото е, че LED габаритите са много по-отчетливи от далечно разстояние, а не заслепяват повече от тези с нажежаема жичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че харесвам 1 идея повече лед светлините, най- малкото защото дизайнерите могат да се развихрят с идеите си и лед се вгражда във всички форми. Но подкрепям и apisabvgd, не за иска ами за това, че много нови автомобилни стопове ми изваждат очите, най- вече в задръствания- BMW, Audi, KIA за сега ми правят най- много впечатление. 

 

bsd, направи снимка при натисната спирачка да видим как е с fog светлините. Сигурен ли си, че не вадиш очи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадя ги. Все пак съм карал зад колата си. Но,това кара шофера отзад веднага да се хвърли на спипачката, като му светне. Това е и целта. Нека се вижда, че спирам. А щом от Ауди са го позволили ( чрез кодиране), значи може. Търся безопасноста си, а не комфорта на другите. Искам да се вижда отчетливо, че спирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия лед стопове съм сигурен, че и нормалната стоп светлина е ок, пък и в комбинация с 3- тия стоп. Но какато казваш и ауди са го позволили (сигурно за други ширини) и знам какво имаш предвид. В мен са се набивали преди години, докато карах още 2105- цата... А сега, на тия зад теб... горко им.  :flipoff:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди софтуерно са позволили много неща, забранени (по добра причина) в доста държави със закон. Не всичко, което може да се кодира е смислено и легално. Ползването на светлините за мъгла за стопове е забранено със закон в Германия и други Европейски държави.

Когато се разработват стоповете на един автомобил има норми за това с колко (в интервал) кандела трябва да свети всяка сигнализация спрямо и нормативите в някои държави. В случая 4 крушки (третия стоп не влиза в това) са напълно достатъчно през нематирания/недифузиран стоп за да те видят и през 1 кръстовище, а който не обърне внимание - и с 12 крушки няма да види.

Логиката "да те виждат" е абсурдна така както не е нужно да караш с фарове за мъгла когато няма мъгла (също забранено със закон в белите страни). Когато боднеш очите на някой отнесен зад теб и набие внезапно спирачки от стряскане, вероятността за ПТП реално нараства.

Но... Всеки сам си решава. Винаги съм смятал, че да разменяш сигурност за естетика е възможно най-безрасъдния автомобилен "тунинг".

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце за новите лед стопове - много готини и много ярки (в лош смисъл), а и фаровете на новите модели  нещо ме дразнят..... Но не е всеки път и не всяка кола ,била тя и от един  и същи модел..... И си мислих ,че тегавняците са си увеличили яркостта, но за бг с това нищожно осветление и ако си с по-ниска кола е ужас!

Мисля ,че основното е дистанцията , която за нищо я нямаме! И с право , да оставя метър и са се предредили 5 коли....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Някой знае ли как се махат лайсните на пепелнила и тази около кожуха на скоростния лост? Искам да ги облепя с фолио, но не знам как се махат и ме е страх да не ги надраскам, счупя..

П.п на пепелника я свалих, остана тази около скоростния лост

Редактирано от AudiFan7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хормираната лайсна се вади като разлепиш двете половини на цялата "платка". Тя е от 2 части залепени една към друга на няколко места с пластмасова отливка (вижда се отдолу). Хромираната част е "заклещена" между двете части и няма никакъв начин как да я махнеш без разлепяне. Разлепянето е деструктивно, т.е. за да залепиш наново ще ти трябва или лепило или още по-добре гореща пластмаса. Внимавай само да не счупиш нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KVzdDHf.jpg

 

Само че (само) с рязане вероятно няма да стане. Трябва да разлепиш на тези места с локално нагряване.

Експериментирай, само не насилвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам избор.. Лайсните на вратите и пепелника вече са фолирани и остана само това. Дали без да махна лайсната ще се получи нещо? Отгоре да приложа фолиото и покрая лайсната да го подпъхна с нещо тънко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно ме съмнява. Няма как да залепне там хубаво и за нула време ще издуе. А и ще личи, както и да го подмушваш.

Разлепянето на половините ти дава и чудесната възможност да хванеш фолиото между двете половини отвсякъде. 

Ето как се получи при мен: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=143444&p=2388606

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ремонтирах си амортисьорчето на жабката и като я свалих забелязах ,че освен буксата за плафона в жабката имам същата и отзад.Продположих ,че е за (светлинния пакет ,който аз нямам) под краката на пасажера .Изкарах плафона и го сложих там но не успях да го светна a3a6b2468de65f9444db57f73a87e420.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос в главната букса която разкачих ,зада сваля жабката .Там има липсващи пинове ли ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.И едно друго въпросче.Оправих счупенето рамо на амортисьорчето сложих жабката ,всичко ОК.Паля колата и ми свети лампата на еърбега.

Някакви идеи???

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега загледах снимката на жабката и маркирах с червено един кабел, който стандартно при почти всички колеги го няма.

 

Screen_Shot433.png

 

Той мисля е за AIRBAG OFF. Ти имаш ли в жабката, в горния ляв ъгъл тази ключалка?

 

Screen_Shot434.png

 

Ако имаш, от там ти е светнал AirBag-a (колата е отчела откачения бутон от буксата). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам имам го това чудо.И аз и така си мислех,щот няма ко друго да е.Стана ми странно само защо сама не се изтри тази грешка

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...