Jump to content

Дневни светлини на ауди а6 2007г


terziev20

Recommended Posts

Въпросът ми е дали мога да сменя жълтите дневни светлини с такива от ауди а8 или с8 (бели) ? Има китайски крущки диодни но са без залагалки и дават грешки. аз съм с такива на габаритите и номера но те имат залагалки и не дават грешки! въпросът ми е за дневните дали ще станат или ако знаете други алтернативни??

Редактирано от terziev20
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А забелязал ли си дали премигват на всеки 60сек. диодите?

Защото това е проблем, не толкова грешките, те се оправят много лесно или си търсиш крушки с canbus примерно от ибей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А8 седят по по-различен начин ледовете, сякаш са пита от ледове, някой има ли ги снимани тези как седят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А забелязал ли си дали премигват на всеки 60сек. диодите?

Защото това е проблем, не толкова грешките, те се оправят много лесно или си търсиш крушки с canbus примерно от ибей!

Премигват да, и на номера и на габарита! Да кодират компютъра че колата е с лед светлини ли? Какви са проблемите иначе? А тези крушки са 42? въпросът ми беше дали тези от с8 стават защото мога да взема от морга от една:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че не стават фара е съвсем различен.

Като си сложиш тези който ти казах и ти кодират модула, колата е с лед ще спрат да примигват.

Има варянт модула да е по стар и да не може да се кодира но не помня какъв му е номера. Потърси във форума. Тази тема сме я говорили много пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление могат да се кодират само дневните светлини - казва им се, че са LED и спират да мигат.

Но габарити и диоди на задния номер ще си мигат винаги - ако не те дразни няма абсолютно никакви драми.

Аз имам един модул с буква "К" накрая, купен от ибей заради бившите ми фейслифтови фарки, ако имаш интерес пиши и ще се разберем. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и аз с едно питане да се намъкна в тази тема :). Като я взех колата има сложени такива за дневни светлини ... не знам и аз какви са, но светят на габарити когато е колата и съответно на къси. Имам опцията от менюто за дневни светлини да се пускат автоматично, но така светят късите и тези дневни светлини. Въпроса ми е - мога ли да направя някак да се пускат само тези дневни светлини автоматични без да връткам копчето. Или някой дето разбира от жици ... примерно ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах... ако имаш daylight той не свети заедно с късите (ксенона)

Или свети daylight-a с габарит или свети ксенон-а с габарит... ако се случва нещо друго, значи е имало труд и творчество hilezh.gif/>

В автоматичен режим на фаровете на база показанията от датчика за осветеност колата избира кое да работи - daylight-a или ксенона... отделно от MMI както си писал може да угасиш daylight-a

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габарити:

Къси:

Като ги пусна да се пускат автоматично през ММИ ми светят и тези чудеса отдолу заедно с късите.

Искам да се пускат автоматично само това добавеното отдолу (каквото и да се води то) :).

Общо взето съм като коледна елха ... :D Ако имате и друга идея - споделете. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно всичко може, ама ако питаш мен, по-хубаво махни тая синя крушка и тоя коледен елемент и си карай на къси през деня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно, знам че всичко може (с пари)! Питам за конктретни мнения и препоръки! Как да направя това което искам или как да направя нещо друго! Като другото да ми се обясни, защото не знам как! И аз искам да махна тези неща и за това питам към кого да се насоча, ако можех до сега да съм ги махнал. Това синьото е ксенон слаган от собственика преди мен и не ми се сменя кнсенон понеже видиш ли бил син ...!

N1995, може ли да те помоля да не правиш обобщение на всяка тема във форума, ако си нямаш друга работа? <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне смени крушките, това синьото едва ли и свети хубаво на тъмно...

Тръгни по кабела на светодиодната лента и ще намериш откъде да я отрежеш (и изолирай).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги пусна да се пускат автоматично (като дневни светлини) късите имам по странно палене на колата. Давам на контакт и те се пускат, след това като паля имам чувството, че товарят колата. Получава се нещо като прескачане/празен ход... не мога да го определя точно. Дали е от тях или си внушавам?

Sag, каква крушка да сложа? Цвят, марка, модел .. ? Не съм никак на ясно. Дългите са ми жълтеникави, късите виждате какви са ... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро и при теб се проявява това прекъсване на стартера, за което не е много ясно от какво се получава.

Аз лично не вярвам да е от по-голям товар. Чувал съм, че било бъг в модула, но да кажат по-запознатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Закачи я , няма как да не го видиш. Снощи го човърках , но не помня дали беше central electric или не. Нааправих ги на лед дневни , но върнах настройката, понеже  не ме устройва с късите да светят и дневните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 4F няма кодинг за LED дневни. Това, което виждате е кодинг за S6. При него фара се държи по друг начин - заедно с фаровете светят и ледовете. За нормална работа на фаровете трябва да се вържат капацитивни съпротивления. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...