Jump to content

Какво да взема Ауди А4 Б5 1.8Т или 1.8ТQ


Recommended Posts

Колеги вижте на какво попаднах. Audi A4 1.8 TQ . Колко горе долу струва да си намеря 1 мотор 2-ра ръка. Ако разбира се тази кола се окаже читава и ми хареса ?

Сигурно за 1000-1500 лв може да се намери, но после следва - сервизиране, насаждане, узаконяване.......и ще ти стъпи на същите пари, а и тази май не е фейслифт.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 149
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Смени го като стана 500 коня, за толкова си заслужава 4х4. Ама те всички по 600 коня ги правят. НИщо, че само си чувал и няма никой у форума с такова.

Викаш за 300 коня не си заслужава, така ли? Щото аз съм карал Б7* 3.2 и 2.0Т на предно с чип и да ти кажа и двете немаха тръгване... Нищо не може да се сравни със старта на куатрото.

Ако предното беше толко хубаво немаше само ауди да го предлагат в премиум класа и то само в най-евтините и маломощните версии на моделите си.

*Б7 е модел кола след 2005 година, който струва над 15 хий лева и ти ще можеш да си позволиш след 10 години :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То във форума се е напълнило с всякакви клоуни... вече нищо не ме учудва hilezh.gif/> hilezh.gif/> hilezh.gif/>

Към колегата търсещ кола - няколко пъти всички ти намекнаха да търсиш запазен автомобил, т.е. нещо в което са инвестирани средства и време за да се поддържа в добър вид и състояние

И ти пускаш линк към кола с мотор за смяна .... освен мотора какво ли още друго ще е взело-дало? Или тоя мотор от морга колко пари ще струва да се приведе във вид за ползване..

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш за 300 коня не си заслужава, така ли? Щото аз съм карал Б7* 3.2 и 2.0Т на предно с чип и да ти кажа и двете немаха тръгване... Нищо не може да се сравни със старта на куатрото.

Ако предното беше толко хубаво немаше само ауди да го предлагат в премиум класа и то само в най-евтините и маломощните версии на моделите си.

*Б7 е модел кола след 2005 година, който струва над 15 хий лева и ти ще можеш да си позволиш след 10 години hilezh.gif

За 300 коня не си заслужава, всеки ден все пак карам. За 400 според мен ще си заслужава, демек от гт30 нагоре.

Да, 4ф с 3.2 260 кс е от най евтините и маломощни модели. Да ти дам 2 хиили да ми купиш 2-3.

Ако ходиш на дрга съм съгласен за старт, за каране ежедневно с нормален съединител след 5 тръгвания с 6000 оборота си за смяна. Ама ти сигурно с керамика караш ежедневката.

А4 и след 20 години нема си купа, лагерните колички си ги карай ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако иска колегата автор на темата и има 5900 лева мисля че може и коментар да има да с един седанов фейслифтов А4 1.8Т quattro с нави и босе даже ... + ксенон автърмаркет.

Не искам да го хваля но колата е на транзитни номера и се движи натам насам не заседява из автокъщите да прашлясва ... което малко или много говори че не е тоталка.

ЦЪК!

има и още обяви за фейслифтови с Турбо и без него ...

http://www.cars.bg/c167391

http://www.cars.bg/c177905

п.п Методи а да не се обиждаме на лагерни колички и прочие ...

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, 4ф с 3.2 260 кс е от най евтините и маломощни модели.

Ми за тоя клас 260 коня не са нищо особено. 4.2 FSI , 3.0 TDI и 3.0 TFSI що ли ги нема на предно, а? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за тоя клас 260 коня не са нищо особено. 4.2 FSI , 3.0 TDI и 3.0 TFSI що ли ги нема на предно, а? gruebel.gif

Що ли нема 2.0тфси с автомат и още подобни неща. Маркетинг баце, виж във викито кво означава тая дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ли нема 2.0тфси с автомат и още подобни неща. Маркетинг баце, виж във викито кво означава тая дума.

Има 2.0 Т 4х4 автомат, и само на предно. Пример http://www.mobile.bg/11353941393080797

http://www.mobile.bg/11350937132097780

И 2.0 TFSI мултитроник http://suchen.mobile.de/auto/audi-a4.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro〈=de&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=9&minPowerAsArray=146&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=147&maxPowerAsArray=KW&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&ambitCountry=

Има и А3 8Р 4х4 2.0 Т автомат http://www.mobile.bg/11364993485674055 има и само на предно автоматик DSG.

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако купя колата 1.8 турбо quattro без мотор. После като търся мотор от морга трябва ли задължително да е пак от quattro, или може и от такава с предно да взема мотор ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата автор на темата явно е решил да си купи кола конструктор.

Която да си отремонтирва и винаги да има какво да си сменява по нея,а не да си купи такава и да я обслужи,регистрира и вози.

Темата се изчерпала тотално,предвид фактите. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

AWD is always better than RWD/FWD. You may need it for 1 second during the year, but that 1 second makes sense to stay on the road, or to follow the poor bemer. Out of this 1 second are 365 days of pleasure to drive it
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Колегата Moonland...(на 3-та страница си го написал като си обобщил свойте изводи за куаттро-то)

Именно. карал съм и двете и то по ХХХ 000 км.

Сори за спама...

Редактирано от Gnaks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги нещо не изпада кола 1.8 турбо която да ми хване окото. Намерих една А4 1.6 с газов инжекцион в гаранция. Много ми хареса колко е запазена, а и човека пази фактурите за всички ремонти и си личи, че е пазена колата. Преди 2 месеца е сменил цялото окачване и е сложил марка Febi Bilstein. Колата вози много тихо и няма тропания и скърцияния обаче е доста по-бавна от 1.8 турбо. Какви са слабите места на тоя 1.6 и като цяло сполучлив мотор ли е ? Продава ми я за 3500 лева. Според вас струва ли си ? Или да продължавам търсенето на 1.8 Турбо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 е куц кон с почти аналогичен разход. Не знам какви са ти критериите при търсенето, но щом няма да е куатро, виж и 1.8 124к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 е куц кон с почти аналогичен разход. Не знам какви са ти критериите при търсенето, но щом няма да е куатро, виж и 1.8 124к.с.

Ами колега пробвах и едно Ауди 1.8 и почти не долових разлика във вървежа в сравниние с 1.6. Можеби разликата във вървежа е по-ярко изразена във високите обороти. Докато 1.8 турбо си върви доста повече и в ниски и във високи обороти.

Незнам колеги вного се чудя. Мечтата винаги ми е била да имам 1.8 с турбинка. Но това 1.6 си изглежда доста запазено. Плюс това си има и ГИ на 4 месеца още в гаранция. Мотора си работи супер както на бензин така и на газ. Има си климатроник, подлакътник, халогени и лети джанти 16-ки. Но ще видим. Ще помисля още известно време и няма да бързам. Все пак не копувам кола всеки ден, а и мисля да я карам поне 5-6 години. Вие какво ще ме посъветвате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че като се качите 4-ма човека и пуснеш климатроника тоя 1.6 мотор ще изгасне (хипербулично казано)

Толкова ли няма на пазара едно малко от малко по читаво 1.8Т Фейс + Куатро дето да ти допадне на цена и все?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами няма за сега... И на мен ми се иска, но не намирам. Ще изчакам още време. Щом не ми препоръчвате 1.6 ще изчакам да изпадне някое 1.8 турбо

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти едно красота.

+ ESP което ще рече че мотора е от последните с Е-Газ

+ Спортен полукожен салон

и всичко останало ... .. . http://www.cars.bg/c273327

тука още едно с ГИ и платени такси и други ... http://www.cars.bg/c167391

има и други обяви но тези двете поне по снимки най-си заслужават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...