Jump to content

Кой мотор е най-подходящ за Ауди 8Р Спортбек - около 2006 - 2007г.


Recommended Posts

Колеги, дайте съвет кой мотор е най-подходящ за Ауди 8Р Спортбек - около 2006 - 2007г. Годишният ми пробег е около 13-15К.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И аз съм се насочил към бензина. А относно 1.6 или 1.6i ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 e доста безпроблемен, къси скорости за градско е ок, но над 120 км/ч приблизително му се отваря пробойна в резервоара и харчи колкото 2.0TFSI, който е един от най- сполучливите мотори на компанията, по мое мнение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

1.6 e доста безпроблемен, къси скорости за градско е ок, но над 120 км/ч приблизително му се отваря пробойна в резервоара и харчи колкото 2.0TFSI, който е един от най- сполучливите мотори на компанията, по мое мнение. 

Този мотор 1.6 същия мотор ли е, който се влага и в Б7?

Редактирано от fabio_26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конете са същите-102к.с./75kw./,но при А3/8Р;8РА/ мотора е напречен,а на А4/В7/ е надлъжен.А дали са еднакви не знам и кодовете на моторите са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дефинирай "най-подходящ"??

Няма универсален двигател и тези които на база на така зададен въпрос ти дават отговор могат единствено да те подведат!

 

Първо ти самият нямаш ли преференции към бензинов или дизелов поне? За семейна кола ли ще се ползва, често ли пътуваш на дълъг път и с повече хора, главно градска кола ли ще е и т.н. и т.н.

Ако беше толкова лесно щеше да има по един двигател от всеки вид и готово.

 

Ако ударението е на мощен и вървежен двигател е едно, ако е на икономичен двигател друго, ако е за максимално надежден двигател - трето...

 

 

Почни от тук: 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=145809

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Предпочитам бензин да е. Пътувам месечно един или два пъти извънградско. Искам надежден мотор с приличен разход. Колата ще се ползва за семейна.

Редактирано от fabio_26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай аз бих жунглирал между 2.0 FSI, 1.6 FSI и 1.4 TFSI в тази последователност.

Горните биха ти предложили най-добър баланс между надеждност, качества за семеен/извънградски автомобил и икономичност и същевременно разумна покупна цена, така че да можеш да подбереш възможно най-новия и запазен, който влиза в бюджета ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря за съветите. Сигурно ще се спра на 1.6FSI. 2.0 FSi ще ми дойде нагоре като разход. А как стои въпроса с обикновения 1.6 и газов инжекцион?

Редактирано от fabio_26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тук вече ме загуби. Ако ще бодеш газ, според мен по-добре се насочи към дизелов двигател. Иначе цялата теория за надеждност, качества и икономичност отива в небитието!  :flop:

 

Иначе определено бих предпочел 1.6FSI пред 1.6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам известно наблюдение от 1.6 FSI в Голф 4 - между 5 и 105. София е няй-обширното понятие за разход, което може да съществува. Като заюснеш в задръстване - какъв разход. Ако караш 2км отсечка е едно, ако караш 12км - друго. Ако караш по Цариградско едно, по Ботев - друго. 

И в градски условия никоя кола няма да ти даде кой знае каква разлика - всяка кола гори между 0,5 и 0,8 л/час в спряло положение така че все тая в задръстването.

По-показателен е извънградския разход - С 16 клапанов 1.6 спокойно падаш и под 6 при спокойно шофиране. 

С 1.6 16V (не FSI) преди 3 години от Бургас до София с 3-ма човека и съответен багаж като за 2 седм. почивка, спокойно шофиране спрямо ограниченията и условията - 5.9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. Ако двигателя обаче е разработен и дефиниран за 98 (както мисля е 2.0 FSI и вероятно 1.6 FSI), вероятно ще има леко отражение на разхода, макс. скорост, мощност. 

Но няма да имаш технически проблеми ако караш с 95.

 

П.с. забравих да добавя, че разхода от 5.9 по-горе беше с включен климатроник през около 50-60% от времето!

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря много ми помогнахте с тези коментари остава обаче дилемата А3 или А4, Б7. Притеснява ме да не би А3 то да е много тясно за семейна кола и малък да е багажника

Редактирано от fabio_26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това само ти можеш да си отговориш :) Няма кой друг да ти/ви знае навиците и маршрутите на пътуване и това дори колко човека сте.

Купето, вкл. и багажника на А3 според мен е с перфектен размер за багаж за за 2-3 седмици за 2-ма до 3-ма възрастни.

Ако редовно ще се возят повече от 2-3-ма зрели хора и редовно на пътувания с багаж може и да дойде малка. Наистина само ти можеш да прецениш.

Интересно е, че въпреки, че е на същата платформа, багажника на А3 е малко по-голям от този на Голф. Спокойно побира 2 големи твърди куфара плюс един малък (като ръчен самолетен) без да се налага махане на кората или каквито и да е неудобства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На никой мотор не слагай газова мен ако питаш - икономията се връща с лихви рано или късно!!!  :verweis:

Така казват всички,които сутрин се вслушват в ритмичното тракане на печката под капака,държейки тресящия се волан с радостна усмивка,че зимата е запалила и все още не е толкова студено,че нашата качествена нафта не е станала на желе.После със свито сърце от някой неравномерен такт се питат кога ли ще дойде времето за смяна на някоя(и) дюза,дали турбината се е зацапала или просто си е изпяла песента,ами помпата как ли е положението там.После потеглят със стоплена душа от разхода изписан на борда,НАЙ-ГОЛЯМАТА ЗАБЛУДА,а дирята черен дим допълват цялата идилия на заклетия дизелист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надежден и икономичен вземи 1,9 тди 110кс, лошо е че годината ще ти дойде малко дърта вече не прават такива изпълнения, за семейство с дете А4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

надежден и икономичен вземи 1,9 тди 110кс, лошо е че годината ще ти дойде малко дърта вече не прават такива изпълнения, за семейство с дете А4

 1.9 на А4 не е ли надежден?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...