Jump to content

Газ на 2.0 16V АСЕ


Recommended Posts

Ако някой ви каже , че този двигател не може да работи нормално с обикновена газова уредба (с плочка) - НЕ МУ ВЯРВАЙТЕ! Работи перфектно, стига да се настрои от Майстори!

Хе - хе! Мисля че новия раздел ще е от полза!

Заплюх си първата тема! :bia::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 153
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А бе хора - вече няколко пъти писах по въпроса.... Хайде още веднъж..

Сложиха ми я лани в началото на юни в сервиза на бул Арсеналски (между Хемус и басейн Спартак). Работата им беше общо взето посредствена - без издънки, но доста неестетична. До нова година - МЪКАААААААА .... гасне на светофарите, детонира (добре че сам си сложих предпазен клапан), мени си оборотите.... Купих си Джет спарк (за оптимизиране на изпреварването) - няма подобрение. В началото на януари 4ти или 5 ти отидох в БРЦ да ми сложат KJ емулатор и накрая си поръчах диагностика и реглаж на уредбата.... След това колата на газ ЗАСПА!!! Просто няма разлика между работа на бензин и газ - ПЕРФЕКТНО! Явно е можело.... :bia::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на предната точно там си я слагах на Арсеналски.Той е от много време този сервиз и бях много доволен от нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в един сервиз - Аргус - и питам какви са вариантите за газова уредба и колко ще струва ?

"ЕМи вика за 470 и 500лв. са вариантите"

"А това какво включва?ламбда емулатор?"

"НЕ мога да отговоря на този въпрос" - се дръпна като ужилен...!?!?!

"Как така не можеш, кой може тогава?"

"Забранено ми е да давам информация какво включва пакета"

"КАКВО??? кой тогава знае, я извикай някой който ще ми разясни..."

"Ми шефа го няма..."

"ВИЕ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ???" - вече на висок глас!!!

АРЕ със здраве - паля гуми и изчезвам...

Утре ще отида и ще се оплача на управителя, от глупостите на този тъпак, сигурно нещо се е карал с шефа и сега "не работи за шефа, а РАБОТИ ШЕФА"...

Ебати глупаците, каквото и да става там няма да си сложа газова уредба...!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такова обслужване никога и никъде не съм получавал.

Надявам се утре да му уредя годишна - НЕПЛАТЕНА!!!

В Г.Баня имаше един прехвален сервиз или 2-ма майстори хвалени много във форума на VW в Княжево(Павлово).

Още не съм решил къде ще ходя за вграждане на АГУ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лорде като си взимах сегашната кола се обаждам на Мишо и му викам "харесал съм едно Ауди - да кажеш дали става!?!?!?

"Готово - вика ми - идвай, но ако е за АСЕ мотор не се наемам, потърси си някой друг " :bia: ...

Луд човек е тоя Мишо, странна птица, но иначе си разбира от работата!!!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш звънни на 0889711551 Васко се казва пича и се занимава с монтаж на газови уредби намира се на околовръстното след суходол (за повече информация му звънни). Много съм доволен от работата му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да задам един въпрос. Може ли на ACE мотор да се сложи газ ама пълен инжекцион???

Теоретически да, но не съм виждал някой да го е правил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретически да, но не съм виждал някой да го е правил.

На мен ми казаха че не е въможно защото инжекцията била механична.Имали нещо вярно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробиват ти ръкавмите на колектора близо до дюзите за бензина, слагат ти инжектори за газта + ЕКУ за газта и си готов... е може да се наложи и някой друг датчик да се сложи, ама това зависи от марката на уредбата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте и от мен! И аз съм нов, и аз от 01.09.06 карам А6 1995 quatro 2.0 16V АСЕ, и аз търся майстор за газовата уредба :bia:

Та значи!

Купих си аз аудито което много ми харесва, а едно от нещата които най-много ми харесаха когато го избирах е че има газова уредба с газов инжекцион. В началото газовата уредба изобщо не работеше, цъкам там копчето дето се сменя газ и бензин и никаква реакция, продължаваше да ми харчи бензина в резервоара. Съвсем случайно намерих един бушон който беше гръмнал, смених го и изведнъж започна да работи на газ, копчето дето се сменят горивята започна да мига да светка, демек и то се зарадва на бушона. Обаче когато е на газ оборотите никак не са стабилни непрекъснато играят между 500rpm и 1500rpm, все едно се форсира сама. Онзе ден излизам от една кръчма с един приятел който искаше да ми види колата. Това става към 1 през ноща. Паля я аз, той отваря капака да види мотора и почвам да му се оплаквам от газта. Пускам на газ започва да мени оборотите, вайкаме си се ние пред кръчмата и до нас спира една ПАТРУЛКА. От ПАТРУЛКАТА излизат двама ПОЛИЦАИ и единя вика: "Какво става момчета?", и аз му викам: "Ми ето не работи добре на газ". ПОЛИЦАЯ погледна нещо и ми каза "Я махни е тоя кабел", имайки в предвид този който е за автоматичния смукач. Махнах го аз и изведнъж оборотите заспаха. Радост, Кеф, Щастие. Качих се на колата, тръгнах си и реших да я тествам как работи на газ. И СЕГА: на компютъра ми изписва някакви безбожни моментни разходи от сорта на 58,4 и т.н. средния разход градско ми беше 23! (Това го пише на компютъра в действителност не знам колко е!).

Та идеята ми на тази цялата история е дали на компютъра пише верни неща, какво става като издърпам тоя кабел дето ми го показа ПОЛИЦАЯ, вкарва ли грешка в компютъра като извадя кабела и накрая каде да ида да ми пуснат една диагностика на газовата уредба (щото тя си има някакъв компютър).

Нямам никаква идея каква е газовата уредба, знам само че на изпарителя пише AUTO SPRING

Всички които до сега я видяха ми казаха че не е монтирана в българия. Незнам как го разбират :bia:

Има там някакъв газов инжекцион от който излизат едни маркучи за секи цилиндър, а на цилиндрите са разпробити колекторните тръби!

Това е от мен!

Съвети приемам всякакви!

Блягодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей!Прочетох за проблема ти аз имам 100ца АЦЕ с газов инжекцион Тартарини с подобни проблеми в София нямат софтуер за тази уредба а само в Пловдив тел 032969671.0887436948.Аз съм от София и не е удобно но сам там имат софтуера и аз мисля да ходя кам 07,10 на диагностика за повечко подробности можеш да ми званнеш на 0887511575 Мишо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

здравейте,аз имам Б4 с механи4ен пълен инжекцион 2.0Е 16V 136 к.с sс мотор 6А и вече 1000 км карам от както сам я купил и няма никакав проблем за сега,има емулатор или модул който лъже ламда сондата.На мен също помпата ми спира с автоматичен ключ над 2000 об.

Проблем имам само при трагване,трябва да подам пове4ко газ иначе колата спира за част от секундата и после се набира,а при бензин това нещо го няма ,може да се трагне абсолютно плавно.Разхода на газ ми е около 15 на градско .Този проблем с трагването се пооправя като се увеличи с кранчето притока на газ,но разхода отива на 22.Може ли и как може да се направи да се тръгва нормално,разбрах че се слагало допълнително о6те 1 моторче на празен ход и някакав доп ел модул,но в моя случай дали 6те се оправи този проблем и дали е надежна тази история защото струва около 170 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
Здравейте и от мен! И аз съм нов, и аз от 01.09.06 карам А6 1995 quatro 2.0 16V АСЕ, и аз търся майстор за газовата уредба :blink:

Та значи!

Купих си аз аудито което много ми харесва, а едно от нещата които най-много ми харесаха когато го избирах е че има газова уредба с газов инжекцион. В началото газовата уредба изобщо не работеше, цъкам там копчето дето се сменя газ и бензин и никаква реакция, продължаваше да ми харчи бензина в резервоара. Съвсем случайно намерих един бушон който беше гръмнал, смених го и изведнъж започна да работи на газ, копчето дето се сменят горивята започна да мига да светка, демек и то се зарадва на бушона. Обаче когато е на газ оборотите никак не са стабилни непрекъснато играят между 500rpm и 1500rpm, все едно се форсира сама. Онзе ден излизам от една кръчма с един приятел който искаше да ми види колата. Това става към 1 през ноща. Паля я аз, той отваря капака да види мотора и почвам да му се оплаквам от газта. Пускам на газ започва да мени оборотите, вайкаме си се ние пред кръчмата и до нас спира една ПАТРУЛКА. От ПАТРУЛКАТА излизат двама ПОЛИЦАИ и единя вика: "Какво става момчета?", и аз му викам: "Ми ето не работи добре на газ". ПОЛИЦАЯ погледна нещо и ми каза "Я махни е тоя кабел", имайки в предвид този който е за автоматичния смукач. Махнах го аз и изведнъж оборотите заспаха. Радост, Кеф, Щастие. Качих се на колата, тръгнах си и реших да я тествам как работи на газ. И СЕГА: на компютъра ми изписва някакви безбожни моментни разходи от сорта на 58,4 и т.н. средния разход градско ми беше 23! (Това го пише на компютъра в действителност не знам колко е!).

Та идеята ми на тази цялата история е дали на компютъра пише верни неща, какво става като издърпам тоя кабел дето ми го показа ПОЛИЦАЯ, вкарва ли грешка в компютъра като извадя кабела и накрая каде да ида да ми пуснат една диагностика на газовата уредба (щото тя си има някакъв компютър).

Нямам никаква идея каква е газовата уредба, знам само че на изпарителя пише AUTO SPRING

Всички които до сега я видяха ми казаха че не е монтирана в българия. Незнам как го разбират :)

Има там някакъв газов инжекцион от който излизат едни маркучи за секи цилиндър, а на цилиндрите са разпробити колекторните тръби!

Това е от мен!

Съвети приемам всякакви!

Блягодаря предварително!

А,къде е този кабел,да видим чалъма дали ще има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Намерих решението на проблема който имах,а той беше,че между 3000 и 4000 оборота колата умираше нямаше мощност и претрисаше,иначе всичко друго/обороти празен ход/си беше добре.Махнах гофрираната гума от дебитомера и заспа,върви на пушка ,а и намалих кранчето доста сигурно ще ми намали и разхода,само дето на бензин неможе да работи.Та си го обяснявам с голямото съпротивление на клапата на дебитомера,не е от филтри нито от неще друго,но не знам и не се сещам за друго решение освен да махна лкапата,ако имате идеи споделяйте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега не е добре да махаш гофрирания маркуч защото оставаш без работа на бензин в това студено време, а и откъде взимаш въздух за двигателя за да мине през въздушния филтър? Спряна ли ти е бензиновата помпа когато си на газ? Защото ако не е - тя прави налягане в главата на инжекциона и от там клапата по-трудно се вдига нагоре и може да ти прави проблем на тези обороти, които казваш. Провери как ти е кутията на въздушния филтър - да не би да имаш някакво запушване на въздуховодите, как ти е въздушния филтър - да не е омаслен/запушен. Виж на ръка как се движи клапата на дебитомера - да не заяжда? Ако се свали клапата двигателя ще работи доста по-добре на газ, но как ще палиш сутрин? Ако ти свърши газта как ще се придвижваш. Все пак пробвай как върви като загрее и на бензин - да не би итам да го има проблема? Това ще е доста показателно.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VBI-както винаги отзивчив,ами колега не бенз е перфектно,а клапата се движи малко тежко ,пробвах я на ръка.Повъпроса за сутрешното палене,ще си го въртя на газ,кво да правиш,просто ме изкефи днес колата,все едно е на бензин.Не знам дали клапата трябва да се движи така-има си съпротивление,но както писах на бензин няма грешка.Айде весело посрещане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Абе колеги да се информирам,как може да се направи центровка ,като за газ,колата работи перфектно,но мисля,че още може да се нагоди.НА старото ми Ауди 80-DZ,

ми врътнаха делкото с 4 или5 градуса,но тук делкото не се пипа,има ли начин да се барне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...