Jump to content

плафони на вратите..


arsov82

Recommended Posts

Колеги плафонте на вратите ,които осветяват вратите отдолу като се отвори вратата следи ли някои комп?

В смисъл ако сменя крушките с диодни ще се индикира ли грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не, аз си ги смених и няма грешки.

В краката се кодират ако ги смениш с диоди и то не защото дават грешка, а защото мигат на всеки 60сек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффф аз тия ги забравих да ги сменя. Арсов, вземи и за мене ако може и да се видим да ги оправим, само да мине тая седмица, че влезнах за боя :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз мисля пак да се изгавря,... ще редя диоди около 12 броя СМД на вратите отдолу и мисля да свети якоо ... а за тия на твойте огледала дето само мижат има лек . лъже се с съпротивление 1к  да обира малките токове..



Не, аз си ги смених и няма грешки.

В краката се кодират ако ги смениш с диоди и то не защото дават грешка, а защото мигат на всеки 60сек.

е точно за това мигаме ме дразнят ..Монтирах едни ЛЕД ленти с 30 диода и светят уникално но мигват на всеки 60 сек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не няма да е лента .... ще вградя диодите в оргиналния плафон и отвън нищо няма да се вижда... Знаеш ли тия в краката ка се кодират да не премигват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Aми няма да е лошо да .. кажеш в кой блок какво да  променям ..Въоражил съм се с компа ...Ако успея да направя тия на вратите отдолу ще направим и твойте ако искаш.. :)

Редактирано от arsov82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

мисля че съм готов с кодинга благодарение на колегите N1995 i JASS   и ето какво ми роди главата одеве докато бездействах в сервиза ...

Въпросните плафони на корите които оргинално са 5 вата крушка и светят като за умирачка бяха изкормени и изработена платка с 10 диода ,която бе вградена в плафона .Светлината е бяла и 10 пъти по силна от обикновенната крушка..

post-61193-0-35375200-1372271651_thumb.j

Редактирано от arsov82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи и на мен един комплект :) Даже 5 ако може една и за багажника, че твоето решение за там ми идва малко екстремно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В багажника имам 2 ленти от по метър на мястото на скапаната крушка и е верно като операционна. -това беше първото което направих с осветлението в тая кола.Представлява водоустойчива лента с 30 диода на метър .студено бяло ..

http://www.powerled-bg.com/index.php?route=product/category&path=37

 

много лесно се монтира за 10 мин. и става ден..

 Диодите на вратите са готови за две врати излиза 10 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ee имам на идея кво правя и смея да твърдя че досега нямам ядове с токовете по колите...A ефекта винаги е уникален..Разликата с обикновенната крушка ее.е...... След като завърших проекта ДИоД и се кефих снощи доста време на тъмно мисля за сега малко да оставя осветлението за малко ..Единствено остава да направя дей лайта  с плазмени кристали ,но ще почака първата щета на някой от новите камиони в сервиза да си присвоя плазмените модулчета -поне 2 бр.

https://www.google.bg/search?q=volvo+fh+2013+fog+light&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=kibNUe6cHsrdPeDsgNgF&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=596#tbm=isch&sa=1&q=volvo+fh+2013&oq=volvo+fh+2013&gs_l=img.12..0l2j0i24l8.7338.8928.6.9934.8.8.0.0.0.0.102.559.7j1.8.0...0.0...1c.1.18.img.k6RAuwU168Y&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.48572450,d.ZWU&fp=6cb0f52171bb1834&biw=1366&bih=596&facrc=_&imgdii=_&imgrc=sLoP65z7ycnrYM%3A%3B_5qFckIxusiDEM%3Bhttp%253A%252F%252Fstrumors.automobilemag.com%252Ffiles%252F2013%252F01%252FVolvo-FH-Globetrotter-emergency-brake-demo-rolling-vehicle-1024x660.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Frumors.automobilemag.com%252Ffeature-flick-volvos-self-braking-semi-truck-stops-on-a-kronor-199151.html%252Fvolvo-fh-globetrotter-emergency-brake-demo-rolling-vehicle%252F%3B1024%3B660

 

ето колко светят... малко повече от лупите на камиона..

Редактирано от arsov82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Диодите на вратите са готови за две врати излиза 10 лв.

 

Искам 4бр. за предните две врати, жабката и багажника. Нали са plug&play? Не трябва нещо да преправям?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми да ..... сваляш ми плафоните, даваш ми ги и след ден два ти ги давам ,слагаш и си ти ....Израдотванрто на платката и  щуротиите са си мое дело.. :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дигай цените, тука са само едри бизнесмени и един фалирал общак хахаха

Не е верно, ето аз не съм едър бизнесмен и гледам да си правя колата сам и колкото ми позволяват възможностите, за това съм си взел и 2,0 тди де. Аз съм на мнение, че това е форум за взаимопомощ и трябва да си помагаме, а не да се правиме на големи тарикати, защото зад клавиатурата всеки е голям мъж, а в действителност най-вероятно нещата стоят по-друг начин. Затова не подстрекавай колегата, нека помага на когото иска и може, та било то и с минимални средсва. Да ви кажа колеги едно време като имах Пасат и пишех във фолксваген форума там нещата стояха по друг начин, като питаш все някой ще ти даде полезна практична насока, а тука само подигравки и големи играчи, какво ви става бе хора, дайте да си помагаме тука по техническите въпроси, а кой колко голям мъже и да го показва пред жена си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mili 75, шегувам се бе човек :) Тук също е така - на мен доста народ ми е помогнал лично от тоя форум, а и аз с каквото мога съм помогнал на бая колеги :) На кой му запиша дискче с навигацийка, на кой му изчистя грешка или фиксна някой кодинг - кой с каквото може. Има един-двама глупака, без живот, които ако не изпишат всяка вечер на 2 домашни ракии по 10 мнения ще трябва да си гледат жените ама модераторите си ги трият редовно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...