Jump to content

Ниско окачване на Аел


sapira

Recommended Posts

Търсих доста инфо. в форума за окачването на АЕЛ,но не намерих конкретни мнения.Много ми се иска малко да я сваля,че това окачване окау вози меко и удобно , но задницата прилича на вдигнат москвич и ми идва прекалено висока,а определено ще и отива на визията да е по-нисичка.Какви може да са вариантите? И само с С-кови пружини дали ще се получи без да сменям амортисьори,че на скоро взех чисто нови 4-ри и не ми се дават излишни пари и за амортисьори.

Редактирано от sapira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това което съм чел Ц4-те имат 3 вида окачване -нормално,ниско и ниско спортно(по твърдо).Но все си мисля,че всеки тип пружини си върви със съответните амортесьори.Принципно стават твоите амортесьори с ниски пружини,обратното не е препоръчително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз не искам да е много ниско,просто да обера малко това голямо разстояние.Задницата поднася все едно карам Корса  :badgrin: .Добре ,а някакъв вариант да се сложи окачване от S6 или няма да стане ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ако си куатро и са ти читави пружините съм съгласен на замяна. Отзад ми идва малко ниско на мен, особено в сравнение с отпред. Според мен Визията е по добра ако колата е ритната малко отзад. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е куатро ,а и не знам друга е визията когато е полегнала по-ниско,а и те от S6 май не са им много ниски стоковите пружини поне така мисля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месеци смених и 4-те пружини на А4-ката с чисто нови,понеже ми писна от ниска и друсаща кола.Моето окачване беше 1ВЕ,а новите пружини за 1ВА,старите амортисьори си стават без проблем дори в магазина по каталога не излизат различни амортисьори за различните пружини.Незнам при теб как ще е,но 4 нови пружини ми излязоха 200лв. и са си перфектни.Съвета ми е да не сваляш ниско колата,ще ти омръзне много бързо понеже возията е отврат и е изключително досадно да трепериш от всеки нисичък бордюр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз като цяло не искам,но така висока определено не стои както трябва в завоите и това не ми харесва най-вече.Предполагам,че возията няма да е много приятна,но поне искам да е малко по-стабилна.С чисто нови гуми и амортисьори е,а задницата при малко по-остър завой и поднася при положение,че не карам бързо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е куатро ,а и не знам друга е визията когато е полегнала по-ниско,а и те от S6 май не са им много ниски стоковите пружини поне така мисля :)

Моята е на предно и е доста ниска, така си я купих. Като се върна в София ще се опитам да видя цветния код на пружините.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,а нормално ли е да е толкова нестабилна отзад.Все пак е голяма кола и при положение,че съм сменил всички амортисьори,гуми и прочие и да поднася като някой москвич не е нормално нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е доста висока, но никъде не се е занасяла и стои доста стабилно на пътя. Карам я с 215/55/16 летни и 195/65/15 зимни.

 

bwy1374253854y.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами от пред е 205/45/17,а отзад 235/45/17 чисто нови са ми летните гуми взех ги преди 1-2 месеца,и моите зимни са 195/65/15 с тях е по-стабилна,но пак го има този проблем,макар че при зимните гуми трябва по-сериозно да влезна в завой и да ме изпревари задницата..  :glare:

Редактирано от sapira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и 4-те гуми са еднакви мисля,че задницата няма да ти стои толкова вирната.Височината на гумата в твоя случай 45 е отношение от ширината и на 235 идва по-високо отколкото на 205.Да занася толкова лесно не може да е от по-високото окачване,някакъв друг е проблема.Гумите каква марка са,ако са някои китайци е много вероятно да е от тях,смеската им е отвратителна и стоят,като пластмасови нищо,че са нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами предните са Бричстоун,а задните Гудиерки,като цяло знам че са добри марки.Ако не е от окачването възможно ли е да има проблем в задния мост,макар че всичко е здраво и сме проверявали тампоните.Има едно глухо тупкане което се чува и ми казаха,че е от някакви висящи тампони които имат масло в тях и то се втвърдявало,а външно изглеждали здрави,но дефакто са разбити един вид, само тях не съм гледал обстойно ... 

Редактирано от sapira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти отскоро ли я караш(АЕЛ-а конкретно)? Започнат ли си със недозавиването на "Ауди" като цяло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами не не съм запознат с недозавиването , само на практика съм го усещал,но на теория не съм запознат.Не е куатро предно си е,различните гуми дали влияят толкова,като задните са по големи аз мисля,че не би влияло от това,но не знам ... нямам си и на идея честно казано :)

Редактирано от sapira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен занасянето не ти е от високото окачване,моето окачване е нормално и карам със същия размер гуми като теб(235/45/17) на 4-те колела и влизам в завои с доста голяма скорост и нямам занасяне.

А и по това което знам,твърдостта на окачването на Ц4 не зависи от височината,така че е е задължително ниско окачване да е по твърдо от високото.Карал съм високо и ниско окачване(разликата беше само в моторите на 2-те Ц4-ки и едната беше авант) и не видях разлика в твърдостта.Исках да взема ниското окачване и направих пробата,като покарах колите една след друга за да сравня.Това ,че колата с ниското окачване беше авант ме спря да взема ниското окачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с ниско окачване на авант и то доста ниско но моето е спортно вайтек 40мм , незнам само амортисьорите спортни ли са така е дошла колата от швейцария даже пазя и документите .иначе ето снимка гумите са 205/55/16 WP_001938.jpg

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес пак минах от там и видях,че пътя е на вълни и се чудя дали заради това не е поднесла,но не знам може това да е било причината... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема. Моята също е ниска отзад, но нямам представа с кое от окачванията е. Сега се налага да сменя заден амортисьор (комплект с пружината) и гледам части втора ръка. Някой има ли който е наясно кои варианти точно съвпадат с моето шаси (ABC Quattro Седан). Това че трябва да е куатро е ясно, но мога ли например да сложа амортисьор от S6 QUATTRO AVANT? До каква степен трябва да има съвпадение с номера на шасито на колата донор за да пасва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично според мен не би трябвало да има значение,но колегите да кажат.. И аз искам от S6 да сложа окачване,но така и не разбрах дали ще стане .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...