Jump to content

2.0 тди обтегач


p-transporter

Recommended Posts

Ауди а6 2.0 тди БЛБ мотор.   Здравейте колеги! Вчера извадихме картера за да сменим шестограма на маслената помпа и балансиращите валове,.но тоя шестограм нещо не иска да излезе. Явно някой некадърни майстори са се обучавали на колата. Утре майсторът, който ми прави колата ще се мъчи по някакъв начин да ги извади.

И другият проблем забелязах че обтегача е леко сцепен,има ли го като нова част да си го поръчам от някъде.

Благодаря предварително!

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порше бг трябва да го имат,Миналото лято си сменявах профилактично обтегача с веригата и другите дреболий .Само виж дали и веригата не е разтегната ,тогава ще трябва да я поръчваш от ebay

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих веригата от старата ми 4Ф-ка дето я карах 2010та, нещо нямам доверие на тая верига дето се продава в ebay

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта верига от ebay вече си направи 40000 без грижи .Колата работи много тихо откакто смених всичко по балансиращи те валове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги смених на 145000 профилактично ,новата верига беше около 0.5 см по къса от старата.Аз си го обяснявам с това че старата се е поразтегнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще гледам да си намеря новия вариант на балансьора или да купя ОЕМ кита...Писна ми мотора да вий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako  се сменя на около 150 к значи имам още доста каране ..а пък и със Стефан установихме че мойта си е в добро здраве..

Един приятел с А4 я смени на 200к и наистина беше мнооого зле ..Сега кара с такава от И-бей и не се е оплаквал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се установява здравето на веригата и обтегача, виждал съм и чувал 2 тди като запали да трака 5 минути като на повдигачи тогава се зачудих доста какво е това, а после някъде четох, че това са симптомите на разбит балансьор. Та не е лошо някой ако знае най-срещаните симптоми да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата почва да работи като touareg r5 .Шпек как изчисли за микроните ,като наложихме новата и старата имаше видима разлика и имаше един прешлен на веригата който беше наранен и не се движеше хубаво.На 1.8 т като твойта съм виждал пак разтегната видимо верига

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,

и Ауди А6 С6 4F 2,0 TDI мотор BRE и той ли е с шестограм на маслената помпа? Какво налага смяна на балансиращи валове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, баланс шафт модула се сменя, когато са износени лагерите на балансьорите, каквито и нови шестограми да слагаш, лагерите като са чао валовете не са в една ос и има напрежение и оттам едно виене и накрая пак шестограма превърта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант за рециклиране на много добра цена и с гарантиран резултат. Ако някой е заинтересован да драсне едно ЛС.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен Мишо го направи преди 4 години

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, Мишо е човекът за обтегачите. Моя го направи още като купих колата и е перфектен от тогава.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...